На море в Турция - all inclusive, тема 9

  • 79 105
  • 751
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 65
Момичета, разтревожихте ме с тези недомлъвки за Риксус Премиум. Ние заминаваме на 05.06 точно за там. Я, който има нещо да казва, да го каже, то от тук нататък няма да отменям резервации, но поне да съм подготвена психически....

# 601
  • София
  • Мнения: 1 274
....Татяна стана ми интересно ,защо Риксоса не е с такъв рейтинг в Холидейчек ?
Татяна има "комплекс" някакъв спрямо Риксос, помня я от предишни теми  Laughing Но просто не е била там и сигурно и е мъчно Wink
Няма място за тревоги, относно Риксос премиум - страхотен хотел е, ние сме били веднъж, но има съфорумки, ходили по 2-3 пъти все там - ще си прекарате чудесно, gabin!  Laughing

# 602
  • Мнения: 7 605
Татяна има "комплекс" някакъв спрямо Риксос, помня я от предишни теми  Laughing Но просто не е била там и сигурно и е мъчно Wink
ooooh!  Мда, комплексарка съм която не може да си позволи да почива в Риксос, как не съм се сетила по-рано!

Я малко по-леко с определенията, става ли?

# 603
  • София
  • Мнения: 1 274
...Я малко по-леко с определенията, става ли?
Става!   Laughing От теб се иска в замяна да четеш по-внимателно и да схванеш значението на кавичките Naughty
Не се вживявай, моля те, като "последна инстанция" в мненията за хотелите, най-меродавни са личните впечатления мисля си аз, мдаааа  Laughing
Извинения към пишещите за "лиричното" отклонение  Hug

# 604
  • Варна
  • Мнения: 119
Здравейте ,

Пуснах отделна тема ,но да попитам и тук .Ще се радвам да получа отговори на въпросите си.

Това лято мислим да ходим на море в Турция с детето ,което е на 4 години.Досега не
сме ходили там и всяка информация ще ни е от полза.
Изчетох доста информация за курортите и като че ли се спряхме на Мармарис
или Анталия .
За Анталия обаче се чудим точно къде да бъде- дали Алания, Сиде, Кемер, Белек, Манавгат, самата Анталия Тъй като ще сме с детето решихме ,че ще е удачен варианта хотела да е  All inclusive .
Вие къде бихте ни препоръчали ? Ще се радвам ако споделите лични впечатления .
Благодаря ви предварително.

# 605
  • Мнения: 3 993
Су Сеси - огледах си записките. Впечатлили са ме големите стаи и бани. Луксозен хотел. Мисля, че точно там част от фамилните стаи бяха на 2 етажа и от терасата директно влизаш в басейна. Площта на хотела не е много голяма, но навсякъде вървят водни площи и е много приятен. За мен си отговаря на звездите.


Galactic Voyager, много ти благодаря!  Hug
Моя близка приятелка заминава там идната неделя, нямам търпение да чуя преките й впечатления, а и на всеки друг, почивал там. Изобщо тя много ме е навила за почивка в Белек.

# 606
  • Варна
  • Мнения: 119
Изненада ме малко неприятно и тази информация за водата ,че е студена в предвид това
че Турция е по на юг от България. Значи почивката е не на море ,а на басейн ,така ли да разбирам   ooooh!

# 607
  • Мнения: 7 605
...Я малко по-леко с определенията, става ли?
Става!   Laughing От теб се иска в замяна да четеш по-внимателно и да схванеш значението на кавичките Naughty
Не се вживявай, моля те, като "последна инстанция" в мненията за хотелите, най-меродавни са личните впечатления мисля си аз, мдаааа  Laughing
Извинения към пишещите за "лиричното" отклонение  Hug

Добре, а аз какво съм казала? Че в холидейчек Риксос-а няма толкова висок рейтинг, колкото другите изброени от Г.П. хотели. А рейтинга в холидейчек се базира също върху лични впечатления, нали?  Wink 
В България на този хотел се гледа като "ХОТЕЛЪТ", върха на сладоледа, докато чрез западноевропейски туристи не преобладява такова впечатление. Според мен е въпрос и на манталитет донякъде - българските туристи се впечатляват от грандиозното, лъскавото в този хотел, и могат да се изхвърлят че са почивали в Риксос  Wink  докато немските туристи са по-прагматични. Начело класациите на немските туристи са хотели, които не вярвам че биха жънали голям успех при българските туристи, защото не са толкова лъскави и имената йм не са известни  Wink

Мимоза, критикуват обслужването (куцало), руските гости  Mr. Green  и най-вече че за тези пари, дори за по-малко, имало по-добри хотели  Peace  Но като цяло мненията са станали по-добри, миналата година имаше по-нисък рейтинг.

Явче-мравче, кавичките ги видях, но и с тях изказването си изглежда злобно, сорри. Много, ама много мразя да се определят хората според финансовите йм възможности, и това не е комплекс от моя страна, защото причината поради която не почивам в Риксос определено не е свързана с това.

# 608
  • Мнения: 7 605
Изненада ме малко неприятно и тази информация за водата ,че е студена в предвид това
че Турция е по на юг от България. Значи почивката е не на море ,а на басейн ,така ли да разбирам   ooooh!


В момента и в БГ водата е студена, нали? Спокойно, водата ще се стопли, и като цяло е по-топла отколкото на българското черноморие  Peace
Кой период те интересува?

Иначе относно основното ти питане, лично аз за семейна почивка с дете на тази възраст (нашето е също на 4) бих се насочила към Анталия, вместо Мармарис, поради по-хубавите плажове. Най-хубавия плаж бил край Сиде, но ще имате един час път от летището.

# 609
  • Варна
  • Мнения: 119
Tatjana , а вие къде сте били с детето в Турция? В смисъл имаш ли лични впечатления специално за Сиде?
За това ,че ще пътуваме около час от летището ,нядявам се да не е голям проблем.
На нас от ТА ни препоръчаха за хотел LYRA RESORT HOTEL в Сиде.
Някой ходил ли е там?
До края на седмицата трябва да решим ,къде точно да бъдем.





# 610
  • Мнения: 4 422
Момичета маршрута ни май е Малко Търново Чанаккале.Имате ли идеи за нощувка след като минем ферибота?

Татяна ,харесвам Риксоса по снимки де,била съм само в Аквапарка им,но и на мен ми се струва ,че за по-малко пари има разкошни хотели наистина 5 зв,наистина да нямаш забележки там...

# 611
  • Мнения: 7 605
Татяна ,харесвам Риксоса по снимки де,била съм само в Аквапарка им,но и на мен ми се струва ,че за по-малко пари има разкошни хотели наистина 5 зв,наистина да нямаш забележки там...

Именно!  Peace  Просто Риксос-а не е нон-плюс-ултра само защото е с най-висока цена  Peace


Tatjana , а вие къде сте били с детето в Турция? В смисъл имаш ли лични впечатления специално за Сиде?

Бяхме преди 2 години в Лара, поради краткия трансфер от летището (нашия полет е 3 часа), а миналата в Белек. Тази ще ходим в друг край на Турция.
В Сиде не съм била, двоумихме се между това което резервирахме в крайна сметка и Сиде, но всички казват че около Анталия, плажовете край Сиде били най-хубавите особенно за деца. Много хвалят края към Кумкьой и Евренсеки. Ние гледахме Club Blue Waters който бил рай за деца и стаите са след ремонт. За хотела който споменаваш не знам нищо. Виж хотелите на веригата Барут, и Роял Драгон. Аспендос Бийч също много го хвалят но не знам дали се предлага в БГ  Thinking

# 612
  • Мнения: 65
Олелеее, съжалявам, ако аз предизвиках свадата с питането си за Риксос Премиум. Честно казано, не знаех, че за българските туристи този е "хотелът", нито че е най-скъпият, както казва Tatjana. Но щом информацията, които тя споделя е от немски сайтове, то вече съм по-спокойна - за мен немските туристи не са критерии, напротив, всички сме ги виждали .... И все пак, ако някой от Вас има лични, и по-скорошни впечетления от въпросния хотел, то моля да ги сподели.

# 613
  • Мнения: 7 605
за мен немските туристи не са критерии, напротив, всички сме ги виждали ....

Съжалявам за ОФФ-а, но би ли уточнила какво имаш предвид?

# 614
  • София
  • Мнения: 1 274
...Именно!  Peace  Просто Риксос-а не е нон-плюс-ултра само защото е с най-висока цена  Peace
Само в твоите писания иде реч за цена, това дали и кой може, или не може да си го позволи Laughing
Хотелът е прекрасен, а от теб сега научавам, че е "Хотелът" за Бг туристите - може би от Германия имаш по-ясни наблюдения ooooh!
Помня, че преди доста време имахме спор с теб - сумата, която беше платила за Барут Лара беше по-голяма от тази за Риксос и сега, както и тогава мнението ми е, че това не е добра сделка, т.е. Риксос е по-класния хотел!
Абсолютно вярно е, че цената не е най-точния критерии, както и отзивите на руските и немски туристи. Личните ми впечатления от руските туристи в Риксос са много неприятни - ако бях хотелиер сама щях да пиша лоши отзиви, само и само да не ми идват руснаци в хотела Laughing
gabin, не се притеснявай за свадата Laughing После ще чакаме твоите пресни впечатления с интерес! Hug

Общи условия

Активация на акаунт