На море в Турция - all inclusive, тема 9

  • 79 216
  • 751
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 65
Мисля, че наистина трябва да спрем до тук с Риксос. Като се върна, ще дам актуална и естествено пречупена през моята гледна точка  Laughing информация, за тези, които са се насочили натам. Истината е, че всеки има различен вкус и точно затова е хубаво, че имаме възможност за избор. Смятам обаче, че целта тук е всяка да сподели какво и е харесало и какво не в даден хотел, а не да се правят квалификации, тъй като това което харесва на едни, може да отблъсне други и обратно (разликата между скучно и стилно, както и между луксозно и кичозно е много тънка и не всеки я долавя, нали?). Права ли съм? ...
Желая приятен ден на всички  Peace

# 631
  • Germany
  • Мнения: 8 011
Момичета, тъй като нашето пътуване наближи /на 5ти летим/ имам няколко въпроса. Каква вода давахте там на децата? Бебчо още пие сутрин и вечер адаптирано мляко, та се чудя да мъкна ли бебешка вода оттук или там да търся някаква изворна? Имате ли идея как е времето в момента там? Да взимам ли по дебели дрехи за вечерта или да не се товарим излишно? Подозирам, че водата в морето е още студена и се чудя дали в басейните поне ще е ок? С някакви специални лекарства да се подготвя ли или Панадол, капки за нос и за уши са ми достатъчни?

# 632
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 812
Морската вода беше 20-тина градуса.
Лично аз винаги взимам и нещо против повръщане и диария.
Вечер си е хладно, особено като излезе вятър.

# 633
  • Germany
  • Мнения: 8 011
Морската вода беше 20-тина градуса.
Лично аз винаги взимам и нещо против повръщане и диария.
Вечер си е хладно, особено като излезе вятър.

Уф, явно няма да можем да се топнем в морето Sad Май избързахме с почивката там...
Благодаря за инфото!

# 634
  • Варна
  • Мнения: 119
А аз да попитам някой пътувал ли е с Аква тур и впечатления за тях?

# 635
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 812
А аз да попитам някой пътувал ли е с Аква тур и впечатления за тях?
Не съм пътувала с тях, работила съм с тях. И няма да повторя. Мнението ми се основава на некоректно финасново отношение от тяхна страна.
Що се отнася до офертите - пускат доста промоции напоследък.

# 636
  • София
  • Мнения: 2 019
Уф, явно няма да можем да се топнем в морето Sad Май избързахме с почивката там...
Благодаря за инфото!
5 юни изобщо не ми се струва рано. Сигурна съм, че ще можете да се къпете спокойно в морето. Преди 2 години бяхме на Златните средата на юни и водата си беше супер за къпане. А Анталия е доста по на юг.  Peace

# 637
  • sf
  • Мнения: 10 249
Ние утре тръгваме за Кушадасъ с наша кола. Трябва да се върнем на 6ти. Стискайте палци всичко да е наред. После ще показвам снимки.

# 638
  • София
  • Мнения: 750
Ние утре тръгваме за Кушадасъ с наша кола. Трябва да се върнем на 6ти. Стискайте палци всичко да е наред. После ще показвам снимки.
пожелавам страхотна почивка
ние по същия път само, че точно месец след вас.

# 639
  • Мнения: 1 710
Moni, ще споделя опита си от почивката ни с моята дъщеря, която беше на година и три месеца, когато отидохме в Турция.
Водата - в хотела се предлагаше слабоминерализирана вода и аз й правех АМ с него. След като се допитах до лекар решихме, че не е проблем да пие минерална вода в продължение на 7 дни.
По-дебелите дрехи ти предлагам задължително да ги сложиш в багажа, защото вечер бризът може и да се окаже хладен. Ние тръгнахме на 20 юни и вечер обличах детето с дрехи с дълги ръкави и крачоли, а по някога се налагаше да сложа и тъничка жилетка. Ако трябва да бъда честна, взех точно толкова на брой дебели дрехи за дъщеря ми, колкото и тънки и съвсем летни и всички ги употребих.
За лекарствата - преди да тръгнем отидох при педиатър и се сдобих с дълъг списък с лекарства, които е добре да носим. Освен капките за нос и уши, Панадол и/или Нурофен и прахчета против разстройство, се сещам и за Фенистил на капки и за мазане /гелчето помага и при слънчево изгаряне/, успокояващи свещички, нищо против обезводняване и сироп за кашлица на д-р Тайс. Имам чувството, че имаше и други лекарства, защото помня, че тогава броят им ми се струваше доста голям, но не се сещам за други.
За водата в басейните - не знам дали ги подгряват или разчитат само на слънцето, но винаги сме се радвали на изключително приятна температура на водата - 29-30 градуса. Миналата година температурата на въздуха беше около 35 градуса.

# 640
  • Мнения: 7 605
Моята пътна аптечка за Турция прилича на тази на Марги  Heart Eyes - нещо за стомаха (Ентерол, но и едни ензими, забравих йм името, в хладилник се държат), фенистил гел, даже с кортизон ми казаха, за ухапвания и изгарвания, Нурофен/Панадол, сироп за кашлица и електролитен разтвор - при такива температури, организма се обезводнява много бързо и дори при лека диария е хубаво да се взима, за да не се чувства човек много отпаднал  Peace

Най-важното при едно пътуване с малки деца е добрата слънчева защита: добър препарат, шапка, винаги на сянка и с тениска във водата (най-добра с УВ-защита, за жалост са малко скъпи).

# 641
  • Мнения: 7 605
В нашия хотел тази година имало една българска аниматорка в миниклуба  Mr. Green Не, че детето ми разбира български  Laughing

# 642
  • София
  • Мнения: 2 440
Да добавя още към аптечката - капки за уши и за очи, Вомитусхил против повръщане, Ериус (антиалергично).
Дано на никой не му се налага да ползва лекарства там, но с малки деца е задължително да се носят.

# 643
  • Germany
  • Мнения: 8 011
Много ви благодаря за съветите!   bouquet
Дано не ни се налага да ползваме лекарства. Искрено се надявам да ни хареса и задължително ще споделя като се върнем Simple Smile

# 644
  • софия
  • Мнения: 9 590
да кажа и аз за водата. според моят опит - 6 години подред в белек и лара, в началото на юни водата в морето е топла, в басейните е чай. винаги ходим първите 10 дена от месеца, миналата година заминахме края на май и пак беше топла. в момента наши приятели са в ела куолити, заминаха на 23.05., с дете на 2.5 годинки са и времето и водата са им супер.

Общи условия

Активация на акаунт