Децата и телевизорите

  • 9 504
  • 186
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Давам му да гледа винаги, когато иска, без значение имам ли да върша нещо или не. И не виждам причина да не гледа телевизия, филмчета и т.н. Нито е вредно, учи френски с филмчетата, гледа поучителни такива - като Франклин например и т.н. Изобщо за мен е неразбираема тази мистерия със забраната да се гледа  Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 12 561
Да, пускам. Също като Нана предпочитам записани на ДВД. Но бакоганите и другите простотии се научават и от други деца  Confused

Ами Кало ходи на градина, както знаеш, ама досега не съм регистрирала никакво приучаване към подобни гадости.
Е, онзи ден ми поиска пистолет, но това е нормално. Момче е все пак.

# 17
  • Мнения: 572
Блонди и аз като теб се чудя на това със забраната.
Аз пуснах темата защото в една друга подобна едно мамче питаше за мнение за телевизор в детската градина.
Ето я и темата
телевизия в детските градини- нормално ли е?

# 18
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Пускам, особено ако аз искам да гледам нещо на друг телевизор. Ама какво пускам  newsm78 тя сама си пуска.

# 19
  • Мнения: 1 677
Моите деца рядко гледат телевизия, кагато гледат гледат детски филмчета.

# 20
  • Мнения: 48
Телевизорът и в стаята винаги е включен(освен през ноща)
От малка е киноманче

# 21
  • Мнения: 616
пускам му когато пеценя без значение дали имам нещо да върша или ще седя да гледам с него, като изчетем книжки и изиграем игри, пускам и ТВ като му пускам детски филмчета от рода на Мечо Пух, Мики Маус, Франклин и т.н, освен това пускам занимателни песни на английски език и така учи и това, не виждам нищо лошо да гледа с мярка  Peace

# 22
  • Мнения: 1 424
ТВ-то  по принцип си стои включено. Понякога се заглежда, но като цяло не проявява особен интерес ( такъв има само към дистанционното и понякога ми превключва канала Mr. Green). Предпочита да си лежи или седи и да си играе с играчките, но все пак е още малък. Предполагам на по-късен етап вече, че ще се заглежда повече. Wink

# 23
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 509
Моето дете е вече в такава възраст, че само си пуска и то когато прецени Laughing
Като по-малка се е случвало на различни периоди да се отвлича вниманието и успешно от телевизионно филмче или от някоя игра,любима за момента, така че отговарям-понякога.

# 24
  • Мнения: 4 187
Достъпът до ТВ у дома е неограничен ! Тя решава дали да си пусне нещо, или не ! Понякога въобще не се сеща да гледа, детски, понякога интереса и е по -  засилен !

# 25
  • Мнения: 2 090
Честно казано-не Grinning.Пускам филмчета на сина си,когато той поиска да гледа,а не когато искам да се ''оттърва'' от присъствието му Mr. Green.Когато извършвам домакински дейности,той държи да е с мен и да ми помага Crazy.

# 26
  • Мнения: 925
Принципно не изключвам телевизора. Той те проявява особен интерес, освен ако не дават две- три реклами, които си е харесал.

# 27
  • София
  • Мнения: 5 794
Да, пускам. Също като Нана предпочитам записани на ДВД. Но бакоганите и другите простотии се научават и от други деца  Confused

Ами Кало ходи на градина, както знаеш, ама досега не съм регистрирала никакво приучаване към подобни гадости.
Е, онзи ден ми поиска пистолет, но това е нормално. Момче е все пак.
А, изобщо нямах предвид ДГ. Около нас има достатъчно батковци, от които се научават модерните играчки  Crazy

# 28
  • София
  • Мнения: 12 561
Да, пускам. Също като Нана предпочитам записани на ДВД. Но бакоганите и другите простотии се научават и от други деца  Confused

Ами Кало ходи на градина, както знаеш, ама досега не съм регистрирала никакво приучаване към подобни гадости.
Е, онзи ден ми поиска пистолет, но това е нормално. Момче е все пак.
А, изобщо нямах предвид ДГ. Около нас има достатъчно батковци, от които се научават модерните играчки  Crazy

Еее ние си нямаме батковци  Mr. Green Имаме си една кака, дето си пада по такива играчки, но Кало не се впечатлява.

# 29
  • Мнения: 9 814
Пускам да, но не за да гледа бебето /а като гледа к`во ли разбира/, а за да гледам аз новините, времето или някой и друг филм.
Мога да свърша нещо и като я оставя на пода или в кошарата й....
Голямата си пуска сама, но не често. Не е научена. Предпочита да си посрича в нейните книжки, да рисува или играе с куклите, пред това да гледа анимация.
Въпрос на приоритет.  Wink

Блонди и аз като теб се чудя на това със забраната.
Аз пуснах темата защото в една друга подобна едно мамче питаше за мнение за телевизор в детската градина.
Ето я и темата
телевизия в детските градини- нормално ли е?

Ти като ти поотрасне детето ще го пускаш на ДГ с идеята по цял ден да зяпа тв ли?
И в другата тема ти писах- не може навсякъде да има пуснати телевизори.

А дали има вреда от гледането на тв от деца? Има да, но и децата си имат родители, те си носят отговорност за това по колко часа на ден ще бъде пуснат респективно спрян у тях телевизора. Но нека не се налага на всички и навсякъде на бъдат заобиколени от включени телевизори.

http://zdrave.bg/?c=n&id=5064
http://www.az-jenata.com/index.php?page=article&aid=2332
http://www.biberonbg.com/info/decaitv.htm

Общи условия

Активация на акаунт