Отговори
# 60
  • Мнения: 2 401
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА НАШИТЕ МОМИЧЕТА! БЪДЕТЕ ЗДРАВИ И МНОГО ОБИЧАНИ!
Sunshine26, дано всичко при теб да е наред!
Благодаря за новата темичка!
 И на мен започнаха да ми се появяват крампи, но не ми се иска да пия магнезии, дано да не се усилят, засега са доста нарядко!
И аз мислих да ползвам масло за перинеум, ама нали съм с гъбична инфекция, а пък прочетох, да не се използва при инфекции затова докато не разбера дали съм се изчистила, няма да ползвам.
Да ви споделя, че мисля да започна да пия чай от листа на малина, тъй като прочетох хубави неща за него, ако някой се интересува, ето малко повече информация:
- повишава фертилността както на жени, така и на мъже
- предотвратява помятане и кръвоизливи
- помага за сутрешно гадене
- намалява болката по време и след раждане
- осигуравя безопасно и бързо напредване (на раждането) - не усилва контракциите, а помага на матката да бъде по-ефективна
- помага за раждането на задържана плацента
- подпомага лактацията
Счита се за една от най-безопасните билки за бременност; от групата на тонизиращите.
Може да се свари като чай или да се направи запарка. За запарка - две шепи нарязани или три шепи цели листа се слага в еднолитров (1,14л) буркан. Бурканът се пълни догоре с вряла вода, затваря се плътно и се оставя на стана температура за 4 часа. Дългото престояване в гореща вода помага за по-доброто извличане на хлорофила, минарелите и елементите от листата, а плътното затваряне пречи на витамите да илзязат с парата.

# 61
  • Мнения: 151
4естит Рожден ден на вси4ки празнуващи май4ета и от мен !!!! nbirthday newsm59 Бъдете живи и здрави ,все така позитивни и най-важното здрави бебета на финала  Peace

# 62
  • Мнения: 1 455
И мем ме питат не съм ли родила ве4е, няма ли да раждам и т.н. Много е досадно и понякога и аз не вдигам телефона, като знам какво следва.
Съншайн, искрено се надявам вси4ко да е наред с бебето  Praynig . Сподели, ако имаш нужда, тук има толкова положителна енергия и вярвам, 4е това помага. Мога да си представя колко си притеснена, но психи4еската нагласа е изклю4ително важна - вярвай, 4е вси4ко ще е наред  Hug .
Мацки, не знам как издържате толкова време без секс. Ние по4ти не сме променили ритъма цялата бременност, нито корем, нито нищо ни притеснява. Напротив - Миро каза, 4е съм много секси с корем, та като родя да съм хапвала пове4е  ooooh! .
Оставям ви, имам още 4ас работа, не можах да се измъкна по-рано. И утре съм цял ден...но в неделя ще мързелувам мнооого  Flutter

# 63
  • Мнения: 5
Sunshine26 - надявам се всичко да е наред и стискам палци  Hug

# 64
  • Мнения: 6
Момичета Благодаря Ви, за подкрепата имам нужда.
Надявам се всичко да е наред и аз да бъда щастлива мама, като всички останали . Тук наистина има много положителна енергия и много добре се чувствам , когато ви чета.
Относно секса и ние го спряхме преди 1 месец. При мен е доста болезнено и ме е страх,че щом мен ме боли може и на бебо да му некомфортно  newsm78.
А, моя мъж ми вика ШИШИ,   Heart Eyes дано влезем бързо във форма, за да няма след родилна депресия  Praynig

# 65
  • Мнения: 1 350
И никой ли няма да даде инфо за "Бабите - начин на приложение" Laughing
Да се подготвя малко ,че моито определено имат нужда от "шлифоване ".Хубавата новина е ,че майка ми започва работа от 25 март (досега беше в 3 месечен болничен) и ще идва само следобяд да помага.Виж ,свекито ще е целодневно при мен ,но много ми се искаше поне първите 2 дни да съм само с мама Rolling Eyes
Вие мислили ли сте за първите дни ,за първата нощ на бебето у дома ?
Само с таткото ли ще бъдете ?

# 66
  • В сърцето на един мъж
  • Мнения: 145
Съншайн и аз се надявам и вярвам че всичко с вас ще е добре. Трябва да бъдеш доста силна и съм сигурна че ще е така. Ако наистина имаш нужда от подкрепа или да споделиш - насреща сме. Целувки

Моето мъниче не разпознава гласове и ръце.  Мърда си когато си иска и по никакъв начин не мога да го помръдна ако не ще. Като малка аз съм била темерут и май и то ще е така.
И аз ще се разкрасявам тези дни. и по магазините ще се разщъкам - като съм си набелязала и някои неща за "след това".

# 67
  • В сърцето на един мъж
  • Мнения: 145
СЪНШАЙН ЩЕ БЪДЕШ ЩАСТЛИВА МАМА ЩЕ ВИДИШ newsm51
Следродилна депресия май винаги има. Аз ме е много страх от нея
Данче бленувам за първите дни с бебо в НАШ ДОМ /така си казваме на апартамента с милото/. Само аз, бебо и милото /е и мопса ни/. Целият апартамент да мирише не бебе
Между другото има ли други мами дето бебетата им ще съжителстват с животинки

# 68
  • Мнения: 19
Данче, при първа бременност коремът започва да се "смъква" след 31-31 г.с., така че това е напълно нормално и не е задължително предвестник на скорошно раждане Simple Smile

За първите дни с бебето - от сега съм предупредила, че освен бащата не искам никой друг в болницата, а след това като се приберем вкъщи ще има няколко часа еуфория, но смятам, ако ми дойде в повече да се изнеса в спалнята и да помоля родителите да не ни притесняват. За сега не искам майка ми да остава повече от ден-два, колкото да ни видят. Свекърва ми живее съвсем близо и смятам да се възползвам от кулинарните й възможности, но се надявам с това да изчерпим помощта. Ако раждането мине спокойно и съм добре физически предпочитам да няма постоянно хора около мен и бебето, защото си знам, че това само ще ме изнервя и натоварва.

# 69
  • Sofia
  • Мнения: 1 195
Запис и от мен!

Дни, евала за енергията, която имаш  Hug
От вчера съм вече майчинство, ама не мога да му се зарадвам.. нито навън става за разходки, нито колита ми е праставал да ме боли... изобщо тая бременност все нещо да има - хормони, лежане, пък пъпки ли не бяха, сега пък червата, абе...
данче, при теб голяма навалица се заформя  ooooh! аз винаги ги съгласувах бабите да се редуват, не виждам за какво трябва да се прескачат двете..
Сега мисля в началото да сме си главно с таткото, нали има 15 дена, а за после ще видим...

# 70
  • Мнения: 683
здравейте пак
сега се връщам от разкрасителни процедури. мног ое хубаво  Flutter
да ви кажа, докато си лежах за почистването на лицето и като започнаха едни контракции - леко болезнени и доста на често. стреснах се доста и пих едно прахче диаспорал. малко се поуспокоих, но все пак съм на щрек  Praynig. дали има връзка с това, че пих едно капучино преди това? може пък перисталтиката да ги предизвиква  newsm78...не знам дали е възможно. започнах  да говоря на бебка да си стои там (умствено, че ако бях тръгнала на глас да говоря щяха да ме помислят за луда  Mr. Green).

# 71
  • Мнения: 1 350
Тайги ,аз смятам да ги редувам - свеки да готви и да бъде у нас пре деня ,а майка ми да идва следобяд и да помага за къпането евентуално.Така няма да се засичат и ще имат време и за почивка.
Но първите няколко нощи мисля да помоля майка ми да остане да спи у нас  Rolling Eyes
Някак си ...колкото и увереност да придобия ,иска ми се да има още някой с опит при мен с бебето Rolling Eyes

# 72
  • Мнения: 4 358
момичета бързам да честитя на рожденничките Hug Hug Hug  bouquet  bouquet  bouquet.Да са живи и здрави и да гъшнат най прекрасните бебчета.
Не съм чела назад но бързам да питам, че май проблем ми се отвори.
До всички които си взеха документите за постъване в болницата
1. Направлението ви за хоспитализация с дата ли е?
Колко време важи - един месец или 7 дена - прочетох в нета, че важи само 7 дена което е тъпо. Всяка седмица ли ще се разхождам до ЖК за това тъпо листче.
Цял ден звъня в НЗОК, но от там ни звук ни стон  - никой не вдига Shocked
Исках да питам как стои въпроса с тези документи, че навсякъде всеки си прави пак както му изнася и горките бременни като луди обикаляме.
2.Кога ви издадоха направлението за хоспитализация и обменната карта - вие ли ги искахте или има срок в който доктора е длъжен да ги даде.
При мен голям проблем се оказа това.Само ме въртят и моткат и все ходя но документи не получавам #Cussing out.
Страшно се изнервям от това положение.
Ще чакам да ми отговорите и се връщам да ви изчета и пак да се включа.

# 73
  • София
  • Мнения: 1 541
zapis i tuk , 4e ot w4era6tniq praznik imam nowa pridobivka ... sega probvam - celuvki  Heart Eyes

# 74
  • Мнения: 5
 Хъни - Бъни - моето направление, АГ - то ми го поиска без дата, но едва ли джи пито ще се съгласи, а по принцип е за един месец.
Не знам какво се прави ако ми го издаде на 18 март, а пренося / термин 17 април /.

Общи условия

Активация на акаунт