Кои книжки четете на децата си ? А четете ли?

  • 16 159
  • 84
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 4 969
ами ние още не проявяваме интерес към книжките Confused

# 61
  • Мнения: 2 032
Да отговоря кога започнахме да четем: Калина е на 2г и 7мес, не си спомням кога точно започнахме да четем (говоря за редовното четене вечер) ама със сигурност си спомям, че след краткия престой в БГ при дядо си "Професора", след настояваше сама за редовно четене вечер. Иначе аз още като беше на годинка се опитвах да й задържа вниманието с подходящи книжки, ама с много променлив успех.

# 62
  • Мнения: 10
Има много хубава поредица на "Егмонт"-"Чародейства". С много хубави рисунки и удобен за децата формат. Моята дребосъчка е на 2 и половина и непрекъснато ми ги носи - "Чети!"
Освен Пепеляшка, Снежанка и т.н. има и по-нови като Търсенето на Немо, Бандата на кравите....

# 63
  • Мнения: 641
Четем всеки ден: " Животните в гората", "Дядо вади ряпа", "Дядовата ръкавичка", "Под гъбата"  ей такива книжки...  И самичка "чете" Трите прасенца" smile3529, много е сладка.             

# 64
  • Мнения: 8 505
Чета и всеки ден.Засега-каквото ми падне-от книжки с картинки и 2-3 реда на страница до немного дълги приказки.Като начало съм се ориентирала към картонените книжки,защото нормалните ще бъдат сдъвкани и накъсани за отрицателно време.

# 65
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Аз съм много горда, защото вчера завършихме първата си истинска и голяма детска книга - "Приключенията на Моливко и Сръчко"на Юрий Дружков. Дребният страшно я хареса и което за мен е най-чудно, разбра я. Досега бяхме чели само малки книжки с много картинки.

# 66
  • Мнения: 5 877
Ха, Моливко и Сръчко и ние сме я почнали. Иначе първата почната и завършена голяма книга беше "Пипи Дългото Чорапче" - особено привлекателна за нея, понеже от бебе има една кукла "Пипи", с която много си играе. Примъкваше я в леглото "Да слуша приказката за себе си". Най-много ме радваше, като започне да се смее по време на приказката - при това на място!

# 67
  • София
  • Мнения: 7 242
Ние на скоро прочетохме приказките за Гугулетата на нашата Vasilisa Umnica и много ни харесаха. Много съжалявам, че не можах да намеря и първата част, която отдавна е изчерпана, но се надявам все някога да я преиздадат.  Приказките наистина са разкошни - оказа се, че са любимите и на съседските деца.
Vasilisa   bouquet  bouquet  bouquet
Искаме още приказки за гугълското семейство!!!!

# 68
  • София
  • Мнения: 112
приказките за Гугулетата[/b] на нашата Vasilisa Umnica и много ни харесахаVasilisa   bouquet  bouquet  bouquet
Искаме още приказки за гугълското семейство!!!!
Преди години имаше поредица на сънчо за едни гугулета /и едно кокоро/ имаше, дали са същите от книжката или просто е съвпадение. Ако са, разбирам защо толкова много ги харесват децата!

Иначе за книжките - да четем всяка вечр, когато се върна от работа, предимно книжки с рими и сравнително късички /все пак възрастта не позволява да четем романи/. Любимата е "Гъбарко".

# 69
  • София
  • Мнения: 7 242
Може би са същите. За кокоро - няма, но има Кокорани и баба Кокорана. Нека Василиса да си каже Joy

# 70
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Ех, стоплихте ми сърцето!  Hug
Същите приказки са, аз съм автор и на книжките, и на телевизионната поредица. За съжаление това, че децата харесаха детските, не се хареса никак в самата телевизия  Shocked и от три години там мухлясват още двадесет и четири епизода. Има готов декор, кукли, режисьор на старт, но няма разрешение за снимки.  #2gunfire
Междувременно има и още три книжки, но пък бг издателствата не желаят да рискуват с български автор. Омагьосан кръг, ама аз не се отказвам да тичам в него като някой луд хамстер.  Joy

# 71
  • Мнения: 3 491
Междувременно има и още три книжки, но пък бг издателствата не желаят да рискуват с български автор. Омагьосан кръг, ама аз не се отказвам да тичам в него като някой луд хамстер. 

Ама ти това ... сериозно ли ? #Crazy Та какво му е рисковото, на мене чуждите автори по-рискови ми изглеждат, защото колкото и да има всеобщи теми, внасят детайли от чужди действителности и нрави.
А що се отнася до това какво четем , напоследък по ваша препоръка момичета  Hug, Франклин, Франклин, Франлин! С "Пипи ..." обаче претърпяхме неуспех, и май заслужен  Simple Smile. Още като започнах да чета как живee самичка и колко е весело, че няма кой да я дисциплинира, настъпи озадачаване. Оказа се, че за моите деца изобщо не е забавно да няма мама и тати! Laughing А поведението на Пипи в училище не направи никакво впечатление на моя предучилищен ученик. Ами на фона на училищна програма, където принципа е да има радост, радост, и пак радост, а учителките да са вълшебници, Пипи май е скучничка. Grinning

# 72
  • Мнения: 994
На моите пък Франклин им е безумно скучен. Пипи сме я чели  2 пъти, после и детето само си я прочете. Чело е и много приказки на български, разкази на Емилиян Станев, сега чете Маншон.
Иначе от местните чете най-вече книжки от по 100ина страници, но с едричък шрифт. Има една поредица "Magic Tree House ", цялата я изчете, макар че то продължават да бълват нови!!! А прочете и "Братята с Лъвски сърца", но на английски.
Малкото хич не си пада по художествена литература. Дай му научно -популярна, но със снимки. Харесва нещата в детайли и е "изчело" много книги. До библиотеката ходим всяка седмица и се взимат тонове книги.
Ние сме четящи с баща им, и искрено се надявам и децата ни да са такива. За голямото не се притеснявам много, защото много чете - събират му се 4-5 часа на седмица (самостоятелно четене сборно и на 2та езика) - на 7 г е. Малкото още не може да чете на нито един език, но то е само на 3.

Много благодаря за тази тема, защото успях да си харесам заглавия на позабравени български детски любими книжки и подозирам как ще ми пращат пак колетчета  Simple Smile

Последна редакция: пт, 16 дек 2005, 00:34 от на_гости

# 73
  • Мнения: 994

Много обича енциклопедии, купуваме тези от поредицата Моята първа енциклопедия за... С хубави и много картинки са и с малко текст - точно за нейната възраст.

има ли някъде в нета повече инфо за тези енциклопедии? защото аз имам няколко пратени от Блгария, но те са преводни от тукашни доста нескопосани като факти  енциклопедии. затова много внимавам какво купувам като справочници - има доста неточна информация, независимо колко текст има. но пък им признавам оформлението на научно-популярните книжки - красота, но пък струва ли си, ако вътре информацията не е точна  newsm78
Разбира се, че има и добри, но болшинството не са много ценни, като се изключат снимките, картинките и оформлението.

# 74
  • В офиса
  • Мнения: 4 029

Много обича енциклопедии, купуваме тези от поредицата Моята първа енциклопедия за... С хубави и много картинки са и с малко текст - точно за нейната възраст.

има ли някъде в нета повече инфо за тези енциклопедии? защото аз имам няколко пратени от Блгария, но те са преводни от тукашни доста нескопосани като факти  енциклопедии. затова много внимавам какво купувам като справочници - има доста неточна информация, независимо колко текст има. но пък им признавам оформлението на научно-популярните книжки - красота, но пък струва ли си, ако вътре информацията не е точна  newsm78
Разбира се, че има и добри, но болшинството не са много ценни, като се изключат снимките, картинките и оформлението.

Ето ти линк с една такава, а ей на тая страница са всичките. И те са преводни. Неточности не съм забелязала и текстът е подреден. Има доста други, подобни, които са доста хаотични. Освен това ги чета на 3-годишно, на което със сигурност не му е интересно да му чета текста 1:1, за това повече разглеждаме картинките и обяснявам "с думи прости".

Блажка ме подсети за нещо, което и мен много отдавна ме човърка. Как ще реагираме, ако нашето дете изведнъж се сприятели с една такава Пипи. Пипи е много готина, аз съм й страхотна фенка, но съм съгласна, че прави и неща, от които на всеки родител ще му настръхне косата - най-дребното, от които е да вземе една четка от банята, за да разбърка сместа за палачинки, или да отхапе отровната гъба, или да изпие цялото "люкарство"...Ами, аз бих била доста притеснена.

И друго въпросче. Имам и епизодите на Франклин и книжките. Разминаването по между им е доста голямо. Аз съм нарочила книжките, че са преведени кофти, но де да знам. Чужбинските майки да кажат, филмчето съвпада ли с книжките, или е свободна интерпретация.

Общи условия

Активация на акаунт