Уред за сушене на плодове и зеленчуци

  • 290 984
  • 871
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 1 677
А спанак как сушите?

# 541
  • Мнения: 431
Просто го нареждаш на скарите и го сушиш. Както магданоз, джоджан и други такива. Става много бързо.

# 542
  • Мнения: 1 677
Благодаря ти Hug Аз се чудих дали да го бланширам.

# 543
  • Мнения: 8 163
Кайлис, единственият продукт, за който ми е известно, че изисква високо температурна обработка преди сушене, е птичето месо. Телешкото направо се зарежда в дехидратора на по-висока температура.

Всички плодове, зеленчуци, ядкови брашна, ядки, семена и пр. направо се сушат. Ако температурата на сушене не надвишава 118о F = 47,7o C, продуктът запазва хранителните си свойства.

# 544
  • Мнения: 747
Момичета, за пръв път суша кайсии. Почти са изсъхнали, но преди малко опитах една и още ми боцка  на езика от мъхчетата на кората. Плодовете са киснати във вода за десетина минути и старателно измити, но явно при сушенето кората се сбръчка и въпросните мъхчета стават по-твърди и осезаеми. Вие белите ли кайсиите при сушене

# 545
  • Мнения: 15
Новата ми придобивка, сега още се чудя от къде да започна Simple Smile ?

# 546
  • Мнения: 363
Честито, аз ако имах щях да си изсуша първо домати и да си направя един домашен хляб със сушени доматки мм...

# 547
  • Мнения: 9 908
а в момента какви домати сушите? Аз чакам да излезе Рома-та.

онзи ден си правих чипс от  тиквички - тези с тъмната кора - и съм силно възхитена.

# 548
  • Мнения: 220
Искам да попитам дали би имало проблем със съхранението, ако суша доматите обелени. Някой опитвал ли е?

# 549
  • Мнения: 6
При мен няма разлика, имам и белени и небелени останали от миналата година, и още са си окей Simple Smile

# 550
  • Мнения: 310
Момичета, имам проблем  Thinking
снощи сложих да суша кайсии - избрах зрели, дребни (колкото орех), по-месести кайсии, без наранявания. Разполових и махнах костилките. Наредих ги в тавичките с кожата надолу и рязаното нагоре, с доста голямо разстояние по между им. Суших на І степен ~2 часа и после на ІІ степен ~3часа. По време на сушенето надникнах какво става и за моя изненада повечето кайсии бяха покафенели отдолу, като гниене  Shocked Вечерта изключих машината.
Къде греша? В рязането, в температурата...? Дали да продължа да ги суша или да хвърлям  Rolling Eyes

# 551
  • Мнения: X
Нищо не си объркала.Домашно сушените си стават кафеви.
Купените са си оранжеви, защото ги обработват с някакви химикали за добър вид и трайност.    Laughing
Аз ги суша около 48 часа.Ако са прекалено сочни , и повече.

# 552
  • Мнения: 310
Благодаря!
ще продължа да ги суша, пък да видим какво ще е на финал  Peace

# 553
  • София
  • Мнения: 6 290
Да, кафяви стават. Аз не съм сушила, но си купувам от едно място натурални кайсии без третиране с химикали и са тъмнокафяви, но на вкус са си страхотни.

# 554
  • Мнения: 83
Довечера съм намислила да сложа кайсии, добре че споделихте, че стават кафяви, щях да им се чудя.
Аз мисля да ги нарежа на четвъртинки.

Общи условия

Активация на акаунт