Любов и наказание /Aşk ve Ceza/ - тема 4

  • 42 856
  • 728
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 1 056
Чичек засега е жертва и на никого нищо лошо не е причинила. Саваш е този, който се държи егоистично и без да се е развел, започна връзка с Ясемин. Да се сърди сам на себе си.

# 616
  • Мнения: 0
Като по-горния коментар и аз вече не симпатизирам и не съжалявам Чичек.
Има една приказка, че ако обичаш истински един човек ще го пуснеш на свобода.
Чичек знае, че Саваш обича друга, но продължава да се връзва на приказките на бабка Шахнур.
Отвратително ми е поведението на Шахнур, че като майка налива масло в огъня и не се интересува
от чувствата на сина си, а е водена от други мотиви.
Страх ме е Саваш да не се разочарова от лъжите на Ясемин или да си въобрази примерно,
че детето е от бившия и да залитне по Чичек.

# 617
  • Мнения: 0
Чичек засега е жертва и на никого нищо лошо не е причинила. Саваш е този, който се държи егоистично и без да се е развел, започна връзка с Ясемин. Да се сърди сам на себе си.
Че той женил ли се е въобще, че да се срамува ?
Ожениха го насила човека и за благото на родата.

# 618
  • Мнения: 31
Севи   newsm51 Hug мерси много

 newsm78 аз мислех, че се отнася за Саваш и Ясемин, а то какво било  Confused

А дъртата не вземе да си седне на з.ка и да си види сина изнасилвач  smile3514 ами дава напразни надежди на момичето  Sad
Чичек, милата, беше готова да се оттегли с болката си, ама  Twisted Evil все я ръчка, а на нея малко и трябва, нали надеждата умира последна  Confused Rolling Eyes
Интересно ми стана, че Назан много бързо се усети и покри Саваш пред Ясемин. А Чичек май дори не я представиха с името и, та Ясемин май не светна, че "роднината" е "вдовицата на брат му"  Rolling Eyes

За Мехмет, не го изключвах съвсем, но, често казано, не очаквах да е той  Rolling Eyes. Глупаво ми се струва - какви претенции може да има  Thinking, т.е., ясно че иска "златната кокошка", но няма никакви основания и козове да я изнудва  Confused

Още не съм гледала цялата серия, само чат-пат сменящи се картинки по АТВ  Crazy , и превода на BZ   bouquet Hug
в трейлъра всички са подозрително щастливи  Confused- и Чичек, и Ясемин, явно лъжите продължават... че и Шахнур усмихната, сигурно на малкия келеш пак ще му се размине  Close
това, че Чичек се метна на врата на бабка хич, ама хич не ми хареса   smile3516
и как ли ще реагира АМ  Thinking

Още преди да започне излъчването на сериала в страницата на Ask ve Ceza беше написано първото мото:
“Yüreğinizden Aşk Hiç Eksilmesin”  - Без любов не остават ненаказани  
Ще ти бъда много благодарна, ако потвърдиш точен ли е преводът.
                                                          
   bouquet  това не го бях забелязала

рейтингът е супееер  newsm44 newsm68


# 619
  • Мнения: 1 056
Все пак Саваш е женен. Даже той убеди Чичек да се съгласи с този брак. Така че да си носи последствията. Ако бердела е отживелица, бракът все още не е, особено в Турция.

# 620
  • Мнения: 25
Bz, и на всички превеждащи голямо благодаря newsm51  Hug Hug Hug

# 621
  • Мнения: 460
Смятам, че Чичек е жертва - да, но не на Саваш, а на собствените си родители и тъпите традиции....Но наистина не ми харесва, че се сближава с Шахнур, достатъчно е интелигентна и разбра, че сърцето на Саваш е заето! Освен това техния брак изобщо не е истински, какъв брак може да е това....Още повече, че се разбраха още в началото - само ще се борят заедно срещу традициите, а и Саваш и каза, че за него винаги ще си остане жената на брат му!
Най-много от всички ме дразни Мустафа /е, няма такова л...о Sick/ и Шахнур /само се вре навсякъде и иска всичко да контролира ooooh!/

# 622
  • Мнения: 132

 Кудрет бей въведе тази идея в ЛиН поредният епизод да има  мото по темата. Още преди да започне излъчването на сериала в страницата на Ask ve Ceza беше написано първото мото:
“Yüreğinizden Aşk Hiç Eksilmesin”  - Без любов не остават ненаказани 
Ще ти бъда много благодарна, ако потвърдиш точен ли е преводът.
                                                         


''Любовта въобще да не намалява /да не липсва,да не отсъства/  от  /в/  сърцето ви''





# 623
  • Мнения: 460
А Назан как побърза да се навре в бърлогата на звяра, не е истина... ooooh! Какво ли ще стане?! Бора ми е много противен , но  май голям залък се опитва да лапне - все пак това е щерката на Шахнур Балдар! Mr. Green

# 624
  • Мнения: 0
А Назан как побърза да се навре в бърлогата на звяра, не е истина... ooooh! Какво ли ще стане?! Бора ми е много противен , но  май голям залък се опитва да лапне - все пак това е щерката на Шахнур Балдар! Mr. Green
Не мога да го преценя още този Бора дали наистина харесва Назан или е заради парите  newsm78
Иска ми се наистина да я харесва, но знам ли...
По-скоро май е заради превода на парите.
Вие как мислите ?
А, някакви начални флуиди да ви се струва, че прехвръкват между Пала и Севги или си въобразявам ?

# 625
  • Мнения: 1 056
Аз мисля,че Бора този път ще намери любовта на живота си. Пред Ясемин още той беше казвал, че търси по-различна, естествена жена. И не мисля, че е измамил с нещо Ясемин, защото и тя се опита да го измами. Щеше да приеме връзка и брак с него само за да има баща нероденото й тогава дете. Друг е въпроса как ще се справи Бора с Шахнур. Но той все още не знае за нея.

# 626
  • Мнения: 31
Севи   bouquet май и това ще е от мъдрите съвети на бабет - да не се отказва от любовта си, да се бори... Разбирам Чичек, хвана се за сламката  Sad Confused. До сега, макар постоянно да ревеше, беше силна и борбена, изправи се (доколкото можа) срещу баща си, майка си, Шахнур, но имаше подкрепата на Саваш. Сега обаче има нужда от нов 'съюзник' - май това ще е най-голямото и наказание
Саваш не е виновен, че преследва любовта си, но е виновен, че когато разбра за чувствата на Чичек първо се отдръпна стреснато, с което допълнително я нарани, а после, вместо да поговори с нея, да се опита да и обясни, се държи, сякаш нищо не се е случило  Confused. И с това непрекъснато претичване от къща в къща изпуска нещата от контрол.
Тя и бабка изтърва Назан  Mr. Green, като замина да спасява изтърсака

# 627
  • Мнения: 34
Момичета забравихте ли как Чечек се тръшкаше и плачеше в началото .Не искаше да приеме традицията/Б/ която предлагаше баща и , и дори не искаше да приеме предложението на Саваш за фективен брак.Саваш и обеща ,че никога няма да я докосне и тя винаги ще бъде за него жената на брат му.
   Не одобрявам нейните постъпки.Това ,че се е влюбила не и дава право да постъпва така особено след като разбра ,че Саваш обича друга.Тои държи на думата си и до този момент само и е помагал  а тя се съюзи с майка му.

# 628
  • Мнения: 31
Vali_N съгласна съм с теб, че Ясемин преигра с разочарованието си от Бора. В крайна сметка, тя не му даде положителен отговор, не му каза, че ще е с него, та не виждам защо трябва да се чувства чак толкова предадена  Rolling Eyes
а Бора е з.к и ми е много противен, но не мисля, че е с Назан само заради парите. Тя е различна - трудна мишена, предизвикателство, което кара хищника в него да ловува. Само че той дори не си представя колко е различна. Обаче не мисля и че става дума за любов. Не видях добре края, но ми се струва, че започна да я притиска  Confused
ако стане нещо между Севги и Пала  hahaha Joy ще бъде върха, според мен Севги просто любезничи, но..

gospodinova54  Peace в любовта и войната всички средства са позволени  Confused не казвам, че е права, но я разбирам. А и когато Саваш все го няма, а йезуитските съвети на Шахнур  Twisted Evil винаги на линия, в точното време, ами няма как да не поддаде  Rolling Eyes човек чува това, което иска да чуе, вижда, което иска да види...

# 629
  • Мнения: 0
Момичета забравихте ли как Чечек се тръшкаше и плачеше в началото .Не искаше да приеме традицията/Б/ която предлагаше баща и , и дори не искаше да приеме предложението на Саваш за фективен брак.Саваш и обеща ,че никога няма да я докосне и тя винаги ще бъде за него жената на брат му.
   Не одобрявам нейните постъпки.Това ,че се е влюбила не и дава право да постъпва така особено след като разбра ,че Саваш обича друга.Тои държи на думата си и до този момент само и е помагал  а тя се съюзи с майка му.
Точно ! И поради тази причина колкото и да ми е симпатична, почвам нещо да я разлюбвам Simple Smile
Той се опита между другото да говори с нея още в кафенето за бременността, но тя избяга.
Дай боже да я преболедува тази любов, а сценаристите да и изберат някоЙ хубав момък за по-нататък Simple Smile
То дали е любов от нейна страна или просто е благодарност към него ?

Общи условия

Активация на акаунт