Проблем със съсед

  • 4 262
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 537
   Не разбирам какъв е проблема, нали си под наем, а не е собствен апартамента. Изнасяш се и готово, няма го проблема.


А защо да се изнася, ако й харесва жилището? Че то обикновено като си под наем все някой ще се намери да каже нещо против теб. Трябва ли да сменя тогава постоянно квартирата?  Ми и на нас ни бяха направили проблем, че лятото сме си държали вратата на апартамента отворена, в най-големите жеги да става течение, живеехме тогава на първия етаж и не се дишаше през лятото, а зимата умираш от студ. Една комшийка ни написала бележка на входната врата, че блока бил място за почивка, а не такова, дето да смърдяло на цигари. Да, признавам, мъжът ми пушеше тогава и вероятно като е било отворено, а той ако е запалил тогава пушека се е понесъл навън. Само, че същите тези комший и още няколко всяка събота и неделя си правеха колите пред гаражите, които бяха зад блока. А ние бяхме среден апартамент.  А познай на какво миришеше у дома тогава. Не съм се разправяла, по простата причина, че бележката беше анонимна, макар да знаех коя е. Просто казах на хазяина и му обясних всичко, като му казах, че няма да ходя на пръсти заради тях. Какво са говорили не знам. Оттогава никой не ни е закачал, но ни гледаха накриво де. Пълен игнор от наша страна. Но разликата беше, че аз бях все пак с мъж в къщата.  Sad Та мисълта ми е, че може да пробва авторката да говори с хазяите и просто да не му обръща внимание. Знам, че те е страх, но не мисля, че пък бягството е вариант. Другия вариант е да си сложите някакъв изолационен материал на пода, една друга потребителка беше споделила, че има.

# 16
  • Мнения: 876
   Не разбирам какъв е проблема, нали си под наем, а не е собствен апартамента. Изнасяш се и готово, няма го проблема.
Shocked И това дава ли гаранция, че на следващото място няма да има друг луд? Директно отивай в полицията и пиши жалба!  Naughty Кварталният ще го привика и ще каже каквото трябва. Само да ти кажа, че ако нямаш временна адресна регистрация в този апартамент си направи, тъй като ще проучват не само него, но и теб.  Wink
С жалби повече ще го ядоса. Явно му е писнало, все да се сменят наематели,да търпи всякакви неща, а той да няма къде да отиде.

Ама какво да търпи? Какво е виновно момичето, че му се пълни балконът с вода? Да не бу да му е изляла вода в терасата? ooooh! Нека се ядосва, обаче след подаване на жалбата си има процедура - те ще му обяснят какви са му правата, след това ако има отново жалба срещу него следват други процедури с глоби и т.н. Няма начин и нужда от саморазправа, с луд на глава не се излиза. Органите на реда си знаят работата! Като му е писнало от наематели да ходи на Витоша, поляни много, няма да му пречи никой!  Naughty

# 17
  • Мнения: 4 785
Е, не можа ли да не изливаш водата през терасата.

И аз това се питам... в крайна сметка тази вода може да му пръска на неговата тераса, а там може да има пране, да са мили преди малко, да са изкарали нещо да съхне... ясен слънчев ден, няма да вали - да, ама не! Съседката си излива водата отгоре... е не съм много съгласна. И аз бих се развикала, несъобразителност най-малкото прозира... Rolling Eyes

Стига бе, момичета, тя водата не е проблема, човека е за лечение....Да не пускали детето от 6 до 8 в хола - това ако ми го каже някой на мен....доста ще се стресне.... Mr. Green

Това не съм го коментирала, защото е абсолютно ненормално  ooooh!  Но явно не съм разбрала, че тя НЕнарочно си е изляла легена  Peace

# 18
  • Мнения: 1 749
Абе я най-добре му пусни саламче с отрова.  Naughty Whistling
Аз съм "за".Хвърли му го през терасата.

# 19
  • Мнения: 9 471
Мила,знам какво е да си имаш проблеми със съседи.В подобно на твоето положение сме.Съседите ни са над 40 години,но по никакъв начин не им пречи да усилват музиката до към 2-3-4 часа нощем.Не се съобразяват,че в кооперацията,в която живеем има деца по на 1-2 годинки.Случва се веднъж-два пъти в месеца да викаме полицията,но те хич не се плашат от това и след време се започва старата песен на нов глас!
Решила съм,че тази седмица отивам в полицията,за да подам жалба срещу тях.Само не знам какво ще им направи тя и какви мерки ще предприемат!Някой да е запознат?
kalinchita ,съветвам те да се консултираш повторно с полицията и какво може да ти направи твоя съсед,ако подадеш жалба срещу него!

# 20
  • Мнения: 876
Ние подавахме такава жалба, но заради проблем с паркиране...Отиваш, пишеш с подробности кога, как и какво е станало, след това до 3 дни се разглежда от кварталния. Той идва, проверява съседа, привиква го, дава му да прочете какво си написала, той също пише своето обяснение. Кварталният му обяснява какви са му правата, т.е. във вашия случай ще е, че до 22 часа имат право да усилват музиката. И след това ти се обаждат на теб, отиваш при кварталния, четеш обяснението на съседа. Ако имаш претенции следва ново писане и т.н.  Peace
Съседът нищо не може да й направи, тъй като тя с нищо не е нарушила правилници и права.

# 21
  • Мнения: 1 749
Не в полиция.В прокуратура.Това ме е съветвал адвокат точно заради разправия с проклети съседи.

# 22
  • Мнения: 931
Казаха ми, че след като подам жалбата ще го привикат да му кажат да не се саморазправя. Не мога да гарантирам, че ще ги послуша. Трябва да си много извратен за да пребиваш майка си и да се налага съседите да викат полиция за да я спасяват. Колкото до това, че му е писнало от наематели, не е вярно тъй като аз съм първия наемател и съм тук от три години, преди мен са живели хазяите с децата си. Досега не си позволяваше да ме заплашва директно и да ме псува, но откакто мъжа ми не живее с нас явно е решил, че може да ме мачка защото няма кой да се застъпи за мен. Да ще се местя, но не заради него, а защото апартамента е прекалено голям само за мен, детето и майка ми. Страх ме, че майка ми е сама през деня с детето, да не вземе да я пресрещне и да й направи нещо. Хазяйката ме съветва да не му обръщам внимание, че бил страхлив, нямало да ми посегне, но мен си ме е страх. Ще го изтърпя някак си докато се преместя. Не мога да разбера откъде толкова злоба у тоя човек.

# 23
  • Мнения: 4 569
Досега не си позволяваше да ме заплашва директно и да ме псува, но откакто мъжа ми не живее с нас явно е решил, че може да ме мачка защото няма кой да се застъпи за мен.

Оф...Много се дразня някой боклук като напада сама жена  Sick Close Нямаш ли брат,баща,познат да си поговори с него по мъжки? Twisted Evil

# 24
  • Мнения: 931
Мислила съм си за варианта да изпратя някой познат да си поговори с него. Спира ме това, че познатия ще си тръгне, а аз ще остана в този апартамент поне още един месец.
 Днес се успокоих и си събрах мислите. Здраво се бях уплашила вчера, но взе да ми минава. Тази седмица ще мина през полицията и ще видим какво ще стане.
Ако не беше майка му досега да съм му напълнила вратата с епоксинда смола, така че да не може да си отключи. Twisted Evil

# 25
  • Мнения: 12 691
Не разбрах, че случайно си я изляла, извинявам се.  Има и при нас едно такова животно, за щастие не е под нас.
но комшийкат докато й пораснат децата, беше луднала. Ако ти кажа как реже зеле - слага хавлиена кърпа под дъската, че той чувал, прави ли някой купон, той задължително почва да тропа по тръбите. 

# 26
  • Мнения: 6
....Да не пускали детето от 6 до 8 в хола - това ако ми го каже някой на мен....доста ще се стресне.... Mr. Green
Чукай на дърво, че луди има колкото искаш. Не си попаднала ня някой побъркан комшия и може би не си останала без мъж, за това си толкова категорична  Peace

Общи условия

Активация на акаунт