момче или момиче ще е :)

  • 6 601
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Информацията като цяло е интересна, но какво ще е бебето си е "божа работа" както се изразява баба ми. Дори и с тестове за овулация пак няма гаранция че точно този месец ще стане зачеването нали  smile3503

# 16
  • Мнения: 463
Това добре, обаче как ще обясним раждането на разнополови близнаци  newsm78, как така, един бавен сперматозоид е изправил другите бързи... Това са моите разсъждения.

# 17
  • София
  • Мнения: 44 223
те разнополовите най-често не се  зачеват едновременно, а с някой друг ден разлика(понеже все пак са от различни яйцеклетки и те не ринаги озряват напълно едновременно)...или още по-често - инвитро Wink
Не, че няма случаи и на  еднополови близнаци, които не са еднояйчни...
Най-точното обаче си е - божа работа.
А това , че едните са по-бързи пак не гарантира винаги да има зачеване все пак....

# 18
  • Мнения: 9 814
Това въобще не са теории или бла-бла, а напълно доказани научни факти.
Сперматозоидите носители на мъжките хромозоми живеят повече от тези, носители на женските.
Сперматозоидите живеят във влагалището до 6 дни, така че, забременяване може да настъпи през цялото това време.
Бебето не става ей така хоп веднага след еякулацията.  Wink

# 19
  • София
  • Мнения: 44 223
Имах предвид, че е бла-бла това че задължително ако правиш секс преди овулация ще имаш момиче на 100% и ако правиш по време на овулацията само момче и нищо друго Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 558
Никога не съм обръщала внимание на подобни теории.Не съм следяла кога точно ми е овулацията и не мога да кажа дали е достоверна Rolling Eyes Пък и пола на детето не е бил най-важната информация,която ме е интересувала Peace

# 21
  • Мнения: 539
Уфффффф поредната тема за пола на бебето CrazyНикой не може да определи  или нагласи пола,всичко си е биология.

# 22
  • Мнения: 1 796
Ами против тази теория-аз забременях по време на овулация и имам момиче.

# 23
  • София
  • Мнения: 169
И аз съм чела за тези неща и смятам, че е така. Тези от вас, които са написали че са забременели по време на овулация, все пак вие не знаете точно кога сте забременели, освен ако не сте правили секс само 1 ден през месеца и знаете че тогава е станало. А дори да е така, на сперматозоидите им трябват поне 8 часа да стигнат до яйцеклетката така че....Иначе логиката е такава, въпреки че съм съгласна, че сигурно има изключения.

# 24
  • София
  • Мнения: 44 223
Какво значи не знаят кога са забременели, когато знаят точно кога им е овулацията и правят секс тогава...

# 25
  • Мнения: 9 814
Какво значи не знаят кога са забременели, когато знаят точно кога им е овулацията и правят секс тогава...


Ами не знам кога съм забременяла по причина, че забременяването не може да стане в секундата, когато е свършил актът.
С малката си дъщеря знам точната дата, но едва ли още същият ден е била оплодена яйцеклетката. Може да е станало на втория, петия.....
това има предвид Zzvercheto под незнаене.

Уфффффф поредната тема за пола на бебето CrazyНикой не може да определи  или нагласи пола,всичко си е биология.

Уфффффф ми това не е гаданене, това е точно биология.
Обаче е тук може да се каже с обратна насоченост кога си забременяла- като родиш и разбереш какво е бебето, може да си направиш сметка дали е било заченато преди по време или след овулация. Така че, заглавието на темата е некоректно написано.

Ами против тази теория-аз забременях по време на овулация и имам момиче.

Никой не е казал, че по време на овулацията не може да се зачене момиче.
Просто е факт, че сперматозоидите носители на мъжката хромозома имат по-дълъг живот и са по-издържливи от носителите на женската хромозопа Х.

# 26
  • София
  • Мнения: 169
Какво значи не знаят кога са забременели, когато знаят точно кога им е овулацията и правят секс тогава...


Ами не знам кога съм забременяла по причина, че забременяването не може да стане в секундата, когато е свършил актът.
С малката си дъщеря знам точната дата, но едва ли още същият ден е била оплодена яйцеклетката. Може да е станало на втория, петия.....
това има предвид Zzvercheto под незнаене.


точно така  Peace

# 27
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 327
А пък аз чух за някаква теория за "силната" кръв, в зависимост от това кога забременяваш, кръвта на майката или бащата е по-силна, съответно се ражда момче или момиче. Винаги ми е било чудно как може да има предпочитания за пола и и изрази от рода"трябва да е момче, искам момче". Аз имам две момчета и единственото което съм искала, е да са живи и здрави.

# 28
  • Мнения: 2 011
Има логика в теорията. Не съм съгласна с изказването по-горе обаче, че е "божа работа". Ми не е, въпрос на биология е.

# 29
  • София
  • Мнения: 44 223
Какво общо има кръвтта на майката и бащата с пола на детето, като той се определя от това какъв сперматозоид достигне до яйцеклетката и я оплоди.
Какво значи не знаят кога са забременели, когато знаят точно кога им е овулацията и правят секс тогава...


Ами не знам кога съм забременяла по причина, че забременяването не може да стане в секундата, когато е свършил актът.
С малката си дъщеря знам точната дата, но едва ли още същият ден е била оплодена яйцеклетката. Може да е станало на втория, петия.....
това има предвид Zzvercheto под незнаене.


точно така  Peace



това е ясно, но ако правиш секс по време на овулация, няма как яйцеклетката да се оплоди 5 дни по-късно...демек след овулацията(освен ако в това време не е озряла втората яйцеклетка и няма както съм чела множествена овулация...но това са по-рядки случаи).
Пък аз си знам от кой акт е станало , защото беше единственият в който не сме се пазели...а самото оплождане кога е станало...нямам как да знам...не ме и интересува всъщност Wink

Общи условия

Активация на акаунт