Отговори
# 30
  • Мнения: 1 298
Здравейте дами!

Преди малко се завръщам. Цял ден навън, използвахме хубавото време и за разходки.

Чухме сърчице! Толкова топло посрещане от акушерката ми. Мила и спокойна жена.
Мила беше с мен, всичко и обясниха и показаха и на нея. Дори избра първата играчка за бебето в кабинета.
Затрупаха ме със списания,брошури за правилно хранене и пр.
Малко ми се поскара, че не съм си направила цитонамазка след раждането на Мила.
По време на бременност не правели, резултатите не били надеждни, та ще трябва чак другата година.
Имам направление за ехо(другата седмица) за определяне на термин, после ще ходя за това изследване БХС.
И чак към 20 г.с. за някакво по-подробно ехо. Ще трябва и кръв да дам.

Ноел, честити ти рожденик! Много да се обичате.

# 31
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
pashic браво за хубавите новини! С теб се движим в едно направление. Аз засега нямам оплаквания, с изключение на това , че ми се гади целодневно и нямам апетит, но предполагам, че ще е за кратко.
Честито на всички видели сърчицата на своите съкровища!  Heart Eyes Наистина моментът е много емоционален. Аз си направих този подарък за 8-ми март. Hug Сега с нетърпение чакам 31.03, за да направим изследванията и да видя малкия човек отново!  newsm53  smile3504

# 32
  • Мнения: 486
pashic браво за хубавите новини! С теб се движим в едно направление. Аз засега нямам оплаквания, с изключение на това , че ми се гади целодневно и нямам апетит, но предполагам, че ще е за кратко.
Честито на всички видели сърчицата на своите съкровища!  Heart Eyes Наистина моментът е много емоционален. Аз си направих този подарък за 8-ми март. Hug Сега с нетърпение чакам 31.03, за да направим изследванията и да видя малкия човек отново!  newsm53  smile3504
На мен ми е втори ехограф.На 6.03 видяхме сърчице,но понеже ще ходя на различни лекари едно временно,та днес посетих този за ЖК по ЗК.
Нека така са добри новите и занапред!

# 33
  • София
  • Мнения: 119
И аз да се разпиша в новата тема, оформена е страхотно   bouquet
И аз днес минах на преглед и вече съм спокойна, всичко е наред. Пораснали сме много в сравнение с предния път и вече е 47мм има си всичко и се развива добре, дори е с няколко дни по-напред. Взеха ми някакви секрети за изследване и на 29 ще давам кръв.
Оказа се, че моята лекарка преглежда във Фемина и ще се запиша при нея за ФМ, мисля че ще ми е по-спокойно.
Много се радвам за хубавите новини на всички  Hug
Ноел да ти е жив и здрав рожденника  smile3510

# 34
  • Мнения: 7 914
Nad1_Nad1
 ще ти пиша лс, че да не разводняваме темата.


Milla Elaine
 и страхотно! Hug
 Ама за каква цитонамзка става на въпрос и защо ти се е карала?
 20 г.с е за  ехото за болестите...

Ноел,  честит ти рожденик! Hug



# 35
  • Мнения: 0
Здравейте дами!
Надявам се да приемете в семейството една позакъсняла със социализирането октомврийска мама Simple Smile Казам се Анна и се надявам си бременеем заедно, красиво и щастливо. Аз влизам в трети месец, а термина ми е 20.10.2010. Предната седмица чухме сърчице и веднага след това си чух и собственото от радост. Еййй, сега като я гледам написана тази дата, доста величествено ми изглежда:)
За сега мога да кажа, че освен 3-те качени килограма, за миг не съм имала някакво друго неразположение. Да но и при всички вас да е било и да бъде така newsm17.
Чувам от познати, че мамите с общ месец на раждане често се срещат и си разменят опит и на живо. Този сайт ми е малко чужд все още, но се надявам и ние да се организираме. Може ли някои да ми каже как да включа и моето бебче в началната страница на темичката, където са термините. Целувки и успех на всички  bouquet

# 36
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
ann_timon@yahoo.com , добре дошла! Hug

# 37
  • Мнения: 686
Честита ни нова темичка, страхотна е   bouquet
И аз да се изкажа за чужбината, в Англия майчинството е 9 месеца, и ти плащат уж към 80 процента, но реално е към полвината заплата. Тези 9 месеца почват от момента в който напуснеш работа, демек ако имаш проблем и напуснеш в 5-тия месец трябва да се върнеш бебето като е на 4-тия. Сега като ми е зле и не ходя на работа никой не ми плаща и стотинка, даже и наказания ми пишат, няма вариянт да си се крепеш у вас и да се пазиш... Цените на градините са по скъпи и от минималната заплата, която в моят район получават почти всички. И това е в една от водещите страни в света, а незнам защо се очаква в БГ, където едвам се крепят нещата да се плаща 2 год. и да не говориме, че почти никоя бременна не работи, ами е от болничен в болничен... Разбира се не е добре, ама все искаме да сме с европейски пътища, европейско здравеопазване и тн, но не искаме нищо от европейските по - лоши неща да се случва и все някой ни е крив... Съжелявам, ако някой се е засегнал, но това е факт.

# 38
  • Мнения: 25
Добра вечер  Wink

Ноел - честит ти рожденник, да е жив и здрав и да се обичате мноооооого   bouquet Hug

Поздравления за чудесната темичка  newsm51.

Много се радвам за всички, които вече са чули сърчицата на малките бебоци  Heart Eyes , другата седмица и аз съм на преглед тогава ще ме запишат и ще ми пуснат първите изследвания  Praynig и дано всичко да е наред, малко се бях ошашкала с лошите новини във форума, но се съвзех и смятам да устискам до прегледа  Whistling.

Относно майчинските у нас и в чужбина ... какво да ви кажа , аз ще си плащам осигуровки за няколко месеца, т.к. бях съкратена в края на миналата година, а в сектора, в който работя положението е  ooooh!, та така ... и все пак смятам, че 410 дни майчински са в границите на разумното, не е нормално да ги намаляват, нашите ясли не са пригодени да гледат малки бебета, те като ги приемат на по 1 годинка ги държат по цял ден на гърнето, и това не е преувеличение, майката на приятеля ми работи в ясла с детска градина и си е така  Crossing Arms .

Лека нощ и сладки сънища  Hug

# 39
  • Мнения: 1 298
Звездичка, ами като станах на 30 получих повикване за цитонамазка, ама тогава - бременна и не отидох.
После пък съвсем вече забравих, не ми се ходеше на личния и така.
Та, малко безотговорно от моя страна.

Открих страхотен сайт с колани за бременни. Супер сладки модели.
Мисля, ако ехото е ок другата седмица да се почерпя с 2 колана като първа покупка.  Laughing

# 40
  • Мнения: 7 914

Та, малко безотговорно от моя страна.

Безотговорно... Нали си им в системата? Не могат ли да те повикат Crossing Arms
 о, аз имам от предната бях си накупила 3... и единият ми е чисто нод...ама си мисля лятото с този колан дали няма да се спарва тумбека Rolling Eyes


stelisima
 аз не бих си дала детето толквоа малко на детска градина... Rolling Eyes


# 41
  • Мнения: 3
 Hug Поздрав от Велинград  Hug
http://vbox7.com/play:88662b1e
http://vbox7.com/play:61640377
Още разучава мелодията, но надявам се да ви допадне. Поздрави на всички чули сърчице:)

# 42
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Здрасти, гледам чужбината се засегнали. Мислех си, че при нас е най- зле, ама и по- зле имало  ooooh!

Тук избираш сам дали ще вземеш 10 месеца на 100% майчински, или 12 на 80%. Бащата има право на 2 месеца бащински и той, стига да ги вземе когато иска в периода докато детето навърши годинка. Майчинските официално встъпват в сила 3 седмици преди термин. Но ако се наложи напускане на работа преди това, се издават болнични, като първите 16 дни се плащат от работотдателя, останалите от държавата. Тези правила важат, за майките работили минимум 6 месеца преди раждане. На неработещите, един месец преди термина се дават еднократно 4000 евро помощ и това е.
Детските са в размер на 10 евро на месеца ако детето ти ходи на градина, ако не ходи, тогава до 3 годиники на детето, се получават 400 евро на месец за това, че си го гледдаш в къщи.
Детските градини приемат деца след 9ти месец. Поставена е една максимална такса за всички градини, било то частни или общински, която е в размер на 320 евро някъде, но ако детето има братче или сестриче в същата градина, както ще стане в моя случай, тогава второто дететнце плаща 50% от таксата. Има намаление на таксата с около 40% ако брутния годишен доход на семейството е по- малък от определена сума, която, обаче всяко кметство избира каква е и доста се различават.

Относно това, че след 5 години всеки си имал къща и кола и тн, това е така, защото народа тегли кредити и цял живот ги изплаща. ЗЬа тях е много чудно, как в България, голяма част от населението и то на млада възраст, разполага със собсвено жилище. Е, вярно, заплатите тук стигат за наем да речем, или вноска по кредит, храна и дрехи всеки месец, но до там. И тук голямо пресмятане става, да се вържат двата края. Стандарта е много висок, а нещото, което най- много ем притеснява, е че здравната им система и в канала направо.
Недай си боже някой от нас да се разболее, паника ме обхваща, че трябва да се занимавам с тукашните медицински институции и лица  Sick #2gunfire

Стига писах, отивам да работя  Crazy

# 43
  • Варна
  • Мнения: 99
Запис в новата тема.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 245
Добро утро.
Абе навсякъде има плюсове и минуси каквото и да си говорим.
Анна добре дошла при нас и лека бременност, аз ще те включа в списъчето ни, но се надявам да не се разсърдиш, че ще ти съкратя ника до @ Simple Smile Предполагам ти е първа бременност, от кой град си, на колко години. Софиянки се готвят за среща скоро Wink

Общи условия

Активация на акаунт