замразяване на сготвено ястие???

  • 3 364
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 741
здравейте,

мислите ли, че мога да замразя Руло Стефани?  Пак не си направих сметката с готвените ястия и се оказа, че храната е много, а мъжът ми ме изненада с дълга командировка.....Съмнявам се, че мога да замразя пилето с ориз, но се питам дали не мога да сторя това с Рулото?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Според мен можеш да замразиш и пилето с ориз и рулото стефани. Пиле с ориз съм замразявала , руло стефани не съм , но не виждам какъв е проблема.  Peace

# 2
  • Мнения: 804
Щом е сготвено може да се замрази,само да е добре опаковано, за да не се умирише фризера.След това вадиш и притопляш,няма проблем за вкусовите качества.Замразявала съм дори зелеви сърми - никакъв проблем.

# 3
  • София
  • Мнения: 741
мерси много  Hug,

чудих се преди всичко заради сварените яйца в рулото

....явно ще замразя и от двете

# 4
  • Мнения: 571
Никогa не съм зaмрaзявaлa готвено.Нa мен винaги ми се е струвaло стрaнно Rolling EyesНе се ли рaзводнявa след рaзмрaзявaне???От опитa ми със суровите хрaни,които след товa стaвaт нa кaшa питaм Shocked

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 26 501
току-що и аз сложих във фризера 2 парчета руло Стефани и мусака...постоянно ми се случва да замразявам храна,з-то все нещо не се изяжда,а не обичам да изхвърлям....След това я давам на майка ми,тя я консумира и няма никакъв проблем като се размрази и стопли е като току-що приготвена....

# 6
  • Мнения: 3
никога не съм замразявала готвена храна.ако не се изяде до два дни просто я изхвърлям.

# 7
  • Мнения: 27 524
Всичко може да замразиш, няма никакъв проблем, нито пречка за това. Е, вкусът после не е съвсем като на прясно сготвено, но не е лош, нито поврежда яденето. Сто пъти по-добре е да го замразиш, отколкото да го хвърлиш  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 236
здравейте,

  .....Съмнявам се, че мога да замразя пилето с ориз, но се питам дали не мога да сторя това с Рулото?

и двете стават за замразяване. Единственото, което не става с картофите (стават на тебешир Sick ).

# 9
  • София
  • Мнения: 741
благодаря ви  Hug

снощи замразих и от двете....в края на седмицата ще видим какви вкусови качества са запазили  Wink

Аз също съм на принципа, че храна не се изхвърля. Преди имахме куче и то доста похапваше, сега има две бездомни на улицата, които всяка сутрин чакат всички на улицата да ги гостят  Laughing....Но все пак с остатъци, а не с цели ястия ......

Общи условия

Активация на акаунт