Градина по метода на Монтесори в Пловдив!

  • 11 434
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 484
http://www.moetodete.bg/komentari_770_0.html Тук чета че е само в чужбина обучението-истинското,иначе има монтесори всякакви явно Rolling Eyes и ще има.... може би някакъв сертификат но какъв незнам в Камелини ще знаят повече ... и специални материали които да са оригинални

Има специален колеж http://www.montessoriint.com/
http://www.kamelini-montessori.eu/pagebg.php?P=1 Жени го е завършила  Peace

Последна редакция: пн, 12 сеп 2011, 15:10 от Eli83

# 16
  • Мнения: 116
А, всъщност за да се открие монтесори група какво трябва? За какво да се интересуват майките, които ще посетят такава - някакви сертификати ли трябва? От кой да са издадени? Преподавателките къде трябва да са учили и колко време?

За съжаление няма правила в БГ. Този метод не е одобрен от МОН и поради това няма определени изисквания нито контрол. Точно поради това много може да се спекупира с термина "монтесори група". Аз бих проверила няколко неща. Първо, квалификацията на преподавателя. В БГ не се учи този метод, но в европейските страни, където метода е одобрен и се прилага от много време има специално обучение с практически стаж в съществуващи къщи Монтесори. Аз бих искала преподавателят на моето дете да е завършил такова обучение. Мисля, че точно такова е образованието на дамата, която търси помещение.  
Квалификацията е най-важна според мен. После идва базата. За да се възпитават принципите, заложени в метода на Монтесори е много, много важно как е организирана средата. Тя е нещо като инструмент при създване на навици, възпитаване в самостоятелност... Част от условията на Монтесори е от затворените помещения да има свободен достъп до открито пространство (двор), в който децата да излизат когато решат. Част от средата са Монтесори материалите. Много специфични, изработени с цел. Монтесори ги е "изработвала" през целия си професионален живот като са отсяти около 20 -30 % от всички опитани, доказали се в практиката. Освен наличието на тези материали, трябва и знание как да се работи с тях и какви цели имат, какви понятия и умения създават.
Аз не съм специалист, интересувам се от Монесори метода като нещо, което може да ми помогне ад възпитам детето си по-добре. Написаното по-горе е мнението ми, формирано от прочетеното на различни места...

В обявената група в центъра в Пловдив ме изненада най- вече таксата - абсолютно същата като таксите за обикновените групи там. Не, че ТРЯБВА да е по-скъпо, но обикновено се налага - квалифицирания преподавател е нормално да бъде по-слкъпо платен и вложенията в специални материали изисква по-голяма инвестиция. Може пък да са решили като за начало да обявят ниски такси... Ще видим.
Не искам да говоря наистина, без да имам информация, но ми е любопитно дали преподавателите са адекватно квалифицирани...

    

# 17
  • Мнения: 1
Това което се вижда на снимките няма нищо общо с Монтесори. Първо обучението на педагози, защото това е и изискването на AMI (Association Montessori International) е педагогическо образование като база, и минимум едногодишен курс на обучение към асоциацията не се придобива в България.  И второ работата с децата е в предварително подготвена среда, както и използване на оригинален Монтесори- материал,който се произвежда на две места в Европа. Така че мами и татковци, като решите да работите с вашите деца по системата Монтесори, изисквайте  ДИПЛОМА ( а не сертификати ) от АМИ, или DAER (Deutsche Akademie fuer Enwicklungsrehabilitation)за завършено обучение, още повече ако вашето дете е с някакво нарушение в развитието.
И още нещо обучените лица на територията на Пловдив за само 4.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 297
А кои са тези 4-ри човека? Може би ще им направите реклама, но пък така ще спестите и заблужденията на много майки, които си мислим че с децата ни се работи по метода "Монтесори".

# 19
# 20
  • Мнения: 5 608
В последния линк пише,че очаква одобрение от МОН„тогава ще може да замени задължителното предучилищно образование,нали?

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 349
Вероятно...Още една статия за тази градина

# 22
  • Мнения: 621
На мен не ми се отваря.

# 23
  • Мнения: 1
здравейте,

някой да е чувал отзиви или мнения за нея?
аз намерих това....

първата статия http://marica.bg/show.php?id=81582

втората нещо не се отваря..но иначе е на страницата на plovdivweek

и самата страница на къщата http://www.montessori-plovdiv.com/

дано да съм бил полезен
приятен ден

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 349
На мен не ми се отваря.
Не се отваря, защото модераторите са решили, че е рекламен спам, не разбирам защо, предвид че се обсъжда въпросната градина  newsm78 В същата статия пишеше, че за момента има само 5 деца, така че отзиви едва ли ще има.

# 25
  • Мнения: 116
Дъщеря ми посещава тази къща. Към момента има около 10 деца и се увеличават постепенно. Директорката е много мила, страшно лъчезарна, с рядко срещан баланс между строгост и топло отношение към децата. Дъщеря ми много я харесва. Има още 3 жени, които се грижат за децата.
Къщата е прекрасна. Помещението, в което се занимават е просторно, светло. Имат много Монтесори материали, а и не само. Миналата седмица обрисуваха стените на дворчето и стана много свежо. Имат голям пясъчник с кварцов пясък...
Всъщност в статията всичко в описано много добре...
Ако нещо конкретно ви интересува, питайте  Hug 

# 26
  • Мнения: 9 122
Алерина - май ще трябва да се запознаем с теб Blush
Ще ти пиша на лични.

Потвърждавам написаното, насреща съм и аз за информация.

# 27
  • Мнения: 2 132
А, с яденето какво стана - не може от вкъщи, така ли? И за вегетата има ли?

# 28
  • Мнения: 9 122
Ползват тази фирма.
Има веге меню, всъщност, освен Ивайло, се оказа, че има още едно детенце вегетарианче Simple Smile

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
децата в тази къща са една група ,като в тази една група са на различна възраст,така ли?
и всъщност до кога ще приемат деца,т.е. колко на брой,сигурно имат капацитет някакъв?
имат ли някакви изисквания по-специфични за приемане на дете в къщата?

Общи условия

Активация на акаунт