Градина по метода на Монтесори в Пловдив!

  • 11 429
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 3 066
Привет на всички майки ! Искам да попитам някой има ли информация за отваряне или на вече съществуваща градина в Пловдив по методиката на Монтесори ,и ако има къде се намира?
Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 29
Здравейте!
Аз много се интересувам от метода на Мария Монтесори, дори се свързах със собствениците на центъра Камелини Монтесори в София, за да ги попитам за евентуално обучение при тях. Купила със си няколко книжки и занимавам детето когато мога у дома. Те ми отговориха, че биха отворили детска градина и в Пловдив, но трябва да намерят дипломирани учители по този метод. Аз много искам да се дипломирам като учител по метода Монтесори, но обучението е 1500$, така че засега не ми е възможно. Въпреки това има много инфо в нета, а и книжките много помагат Laughing

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 349
Попаднах на сайта на Пловдивската къща http://www.montessori-plovdiv.com/. Аз също много се интересувам от този метод, за съжаление контактната им форма не е наред и не можах да изпратя въпросите си. Ако някой знае какви са условията за прием и таксата, нека сподели.

# 3
  • Мнения: 116
Някой дали има информация тази къща отворила ли е изобщо? Звънях на телефона, даден в сайта, но никой не отговаря... 

# 4
  • Мнения: 2 484
Не е отворила търсят помещение....

# 5
  • Мнения: 9 100
Някакви новости около градината...?

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 349
Новото е тази страничка във ФБ Simple Smile
Цитат
Започна записването на деца за новосформираща се монтесори група.Те трябва да са навършили 2 годинки и да желаят да разстат и да се развиват в подкрепяща ги среда, обградени от много любов и разбиране.Броят на децата е 6-8, а формите на посещение- полудневна и целодневна.Цената съответно е: 180 лв. и 270лв.За децата се грижи екип от специалисти в областта на детското развитие.Обзавеждането и оборудването е съобразено с методите и принципите на монтесори педагогиката.За записване :0886 86 66 08 - Христева

# 7
# 8
  • Мнения: 116
Здравейте,
Чудесна новина! Тъкмо обикалям по заведнеия да търся нещо подходящо за нас...

За същата Монтесори къща и същата преподавателка ли става въпрос? Знаете ли къде се намира помещението и кога точно отваря?


# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 349
Ами гледам, че имената и телефоните са различни от горния сайт и от фейсбук. Най-добре е явно по телефона да се разговаря  Peace

# 10
  • Мнения: 9 100
Различни са и момичетата, и местата Simple Smile

# 11
  • Мнения: 2 132
Да, различни са.
С тази къща какво е станало? Изобщо май не са отваряли, така ли? Иначе групата от Фейсбук е за детски център Мечо Пух до Новотела. Една приятелка ще записва там детето, но до обяд, че за сега нямат легла. Друг минус за там е, че за момента се помещават в апартамент и нямат двор където да извеждат децата.

# 12
  • Мнения: 116
Да, различни са.
С тази къща какво е станало? Изобщо май не са отваряли, така ли? Иначе групата от Фейсбук е за детски център Мечо Пух до Новотела. Една приятелка ще записва там детето, но до обяд, че за сега нямат легла. Друг минус за там е, че за момента се помещават в апартамент и нямат двор където да извеждат децата.

Някой има ли информация за квалификацията на тези дами? До вчера това беше обикновен детски център, днес има Монесори група. Преподавателки май не са се сменяли, както и базата...
Имам приятелка, която води детето си там по поливин ден, и е доволна, но за да се създаде група за възпитание по метода на Монтесори, се изискват и специални условия и, преди всичко, квалификация.

За къщата, преди месец говорих с дамата и ми каза, че търсят подходящо помещение и се оказва нелесна работа... още едно доказателство, че не е толкова просто да се създаде такъв център, колкото явно от Мечо Пух си представят...

# 13
  • Мнения: 2 484
Алерина,права си донякъде, вижда се, че има търсене  за Монтесори в Пловдив,но няма предлагане,нищо чудно че клуб се е осмелил да пробва и да купи някои материали,може и да имат квалифициран педагог само за групата от Монтесори деца,трябва да се провери преди да се говори.
 На мен ми е интересна темата,следя доколкото мога и каквото мога,преди време предложих помещение на дамата която търси, но не го одобри, защото е маалко извън Пловдив Thinking

Гледам че има вече обяви за курс Монтесори за 50 лв   Shocked незнам до колко са достоверни и дали не ти четат лекции за 50 лв -които можеш и в нета да си прочетеш newsm78

А и Камелини  са споменавали, че биха отворили, но нямало квалифицирани преподаватели,така че ще сме свидетели на всякакви монтесори клубчета от тук нататък Grinning което не е лошо- човек да опита и да се отсява по- доброто Peace

# 14
  • Мнения: 2 132
А, всъщност за да се открие монтесори група какво трябва? За какво да се интересуват майките, които ще посетят такава - някакви сертификати ли трябва? От кой да са издадени? Преподавателките къде трябва да са учили и колко време?

# 15
  • Мнения: 2 484
http://www.moetodete.bg/komentari_770_0.html Тук чета че е само в чужбина обучението-истинското,иначе има монтесори всякакви явно Rolling Eyes и ще има.... може би някакъв сертификат но какъв незнам в Камелини ще знаят повече ... и специални материали които да са оригинални

Има специален колеж http://www.montessoriint.com/
http://www.kamelini-montessori.eu/pagebg.php?P=1 Жени го е завършила  Peace

Последна редакция: пн, 12 сеп 2011, 15:10 от Eli83

# 16
  • Мнения: 116
А, всъщност за да се открие монтесори група какво трябва? За какво да се интересуват майките, които ще посетят такава - някакви сертификати ли трябва? От кой да са издадени? Преподавателките къде трябва да са учили и колко време?

За съжаление няма правила в БГ. Този метод не е одобрен от МОН и поради това няма определени изисквания нито контрол. Точно поради това много може да се спекупира с термина "монтесори група". Аз бих проверила няколко неща. Първо, квалификацията на преподавателя. В БГ не се учи този метод, но в европейските страни, където метода е одобрен и се прилага от много време има специално обучение с практически стаж в съществуващи къщи Монтесори. Аз бих искала преподавателят на моето дете да е завършил такова обучение. Мисля, че точно такова е образованието на дамата, която търси помещение.  
Квалификацията е най-важна според мен. После идва базата. За да се възпитават принципите, заложени в метода на Монтесори е много, много важно как е организирана средата. Тя е нещо като инструмент при създване на навици, възпитаване в самостоятелност... Част от условията на Монтесори е от затворените помещения да има свободен достъп до открито пространство (двор), в който децата да излизат когато решат. Част от средата са Монтесори материалите. Много специфични, изработени с цел. Монтесори ги е "изработвала" през целия си професионален живот като са отсяти около 20 -30 % от всички опитани, доказали се в практиката. Освен наличието на тези материали, трябва и знание как да се работи с тях и какви цели имат, какви понятия и умения създават.
Аз не съм специалист, интересувам се от Монесори метода като нещо, което може да ми помогне ад възпитам детето си по-добре. Написаното по-горе е мнението ми, формирано от прочетеното на различни места...

В обявената група в центъра в Пловдив ме изненада най- вече таксата - абсолютно същата като таксите за обикновените групи там. Не, че ТРЯБВА да е по-скъпо, но обикновено се налага - квалифицирания преподавател е нормално да бъде по-слкъпо платен и вложенията в специални материали изисква по-голяма инвестиция. Може пък да са решили като за начало да обявят ниски такси... Ще видим.
Не искам да говоря наистина, без да имам информация, но ми е любопитно дали преподавателите са адекватно квалифицирани...

    

# 17
  • Мнения: 1
Това което се вижда на снимките няма нищо общо с Монтесори. Първо обучението на педагози, защото това е и изискването на AMI (Association Montessori International) е педагогическо образование като база, и минимум едногодишен курс на обучение към асоциацията не се придобива в България.  И второ работата с децата е в предварително подготвена среда, както и използване на оригинален Монтесори- материал,който се произвежда на две места в Европа. Така че мами и татковци, като решите да работите с вашите деца по системата Монтесори, изисквайте  ДИПЛОМА ( а не сертификати ) от АМИ, или DAER (Deutsche Akademie fuer Enwicklungsrehabilitation)за завършено обучение, още повече ако вашето дете е с някакво нарушение в развитието.
И още нещо обучените лица на територията на Пловдив за само 4.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 297
А кои са тези 4-ри човека? Може би ще им направите реклама, но пък така ще спестите и заблужденията на много майки, които си мислим че с децата ни се работи по метода "Монтесори".

# 19
# 20
  • Мнения: 5 602
В последния линк пише,че очаква одобрение от МОН„тогава ще може да замени задължителното предучилищно образование,нали?

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 349
Вероятно...Още една статия за тази градина

# 22
  • Мнения: 621
На мен не ми се отваря.

# 23
  • Мнения: 1
здравейте,

някой да е чувал отзиви или мнения за нея?
аз намерих това....

първата статия http://marica.bg/show.php?id=81582

втората нещо не се отваря..но иначе е на страницата на plovdivweek

и самата страница на къщата http://www.montessori-plovdiv.com/

дано да съм бил полезен
приятен ден

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 349
На мен не ми се отваря.
Не се отваря, защото модераторите са решили, че е рекламен спам, не разбирам защо, предвид че се обсъжда въпросната градина  newsm78 В същата статия пишеше, че за момента има само 5 деца, така че отзиви едва ли ще има.

# 25
  • Мнения: 116
Дъщеря ми посещава тази къща. Към момента има около 10 деца и се увеличават постепенно. Директорката е много мила, страшно лъчезарна, с рядко срещан баланс между строгост и топло отношение към децата. Дъщеря ми много я харесва. Има още 3 жени, които се грижат за децата.
Къщата е прекрасна. Помещението, в което се занимават е просторно, светло. Имат много Монтесори материали, а и не само. Миналата седмица обрисуваха стените на дворчето и стана много свежо. Имат голям пясъчник с кварцов пясък...
Всъщност в статията всичко в описано много добре...
Ако нещо конкретно ви интересува, питайте  Hug 

# 26
  • Мнения: 9 100
Алерина - май ще трябва да се запознаем с теб Blush
Ще ти пиша на лични.

Потвърждавам написаното, насреща съм и аз за информация.

# 27
  • Мнения: 2 132
А, с яденето какво стана - не може от вкъщи, така ли? И за вегетата има ли?

# 28
  • Мнения: 9 100
Ползват тази фирма.
Има веге меню, всъщност, освен Ивайло, се оказа, че има още едно детенце вегетарианче Simple Smile

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
децата в тази къща са една група ,като в тази една група са на различна възраст,така ли?
и всъщност до кога ще приемат деца,т.е. колко на брой,сигурно имат капацитет някакъв?
имат ли някакви изисквания по-специфични за приемане на дете в къщата?

# 30
  • Мнения: 116
Да, всички деца се водят една група, има и по-големи и по-малки, но в часовете за свободни занимания на всяко дете се дава възможност да се занимава според интересите си - ако някое иска да рисува - рисува, ако иска да реди пъзел - реди пъзел, ако му е интересна розовата кула в момента - занимава се с нея. Материалите са достъпни и детето си избира кога с кой да се занимава.
Както пишеше и в статиите, капацитетът на къщата е 24 деца, вероятно ще приемат до тази бройка. Не съм сигурна дали вече не са записани всички, защото знам, че се очакват нови деца и постъпват поетапно.
Изискването е за минимална възраст само. Не знам да има други такива.
Но всеки може да позвъни и попита за свободните места и приема.       

# 31
  • Мнения: 1 251
Някой ще ми пише ли на лични подробностите и каква е таксата там, както и дали вече има одобрение от МОН за предучилищна група за 5 г. Мерси!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт