Kои банки в момента дават реално потребителски кредит?

  • 17 004
  • 29
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 3
Искам да изтегля потребителски кредит от 3000 лева.Моя доход по документи е 350 лева,на съпруга е 280 лева(макар да взема реално 1500),на толкова го осигуряват.Пробвахме в ОББ,като самия служител  на банката предложи да го направи разсрочено за 8 години по 40 лева на месец,но ни отказаха,за което направо сме изумени.Изглежда сега банките разглеждат документи и вземат такси само а реално не дават пари.Да споделя също,че и двамата имаме собствени жилища и никакви неплатени дългове.
Преди 4 години съпруга ми беше теглил от ПроКредит 5000 лева,но го погаси доста  преди датата,която беше определена като краен срок.
Парите ни трябват спешно,и затова ако някой има наблюдения в коя банка отпускат реално кредити,се надявам да сподели.
Благодаря Ви.

# 1
  • Перник
  • Мнения: 396
Можете пак да пробвате в Прокредит. Там би трябвало да имате добро кредитно досие, след като сте платили предсрочно. А иначе мога да ти кажа за Пощенска банка - до 4000 без поръчител, таксата за разглеждане на документите е 40 лв., отговорът излиза бързо - 1-2 дни. Ако имат някакви изисквания за одобрението може и 1 ден повече. По-добре ще е ако от работата му му дадат някаква служебна бележка, за цялата сума, която получава. Важно е и дали имате други кредити. Но кредити се отпускат, макар и не толкова лесно, колкото преди 2 години.

# 2
  • Мнения: 4
Булбанк отпускат кредити без проблем.

# 3
  • Мнения: 2 055
Уф, тоз работодател на мъжа ти направо се е улял.

# 4
  • Мнения: 3
За служебна бележка,съпруга ми поиска разбира се да му дадат за реалната сума,отказаха му работодателите,било ги страх и това голяма фирма ooooh!
Нямаме други никакви кредити,досието ни е добро отвсякъде,ще взема да пробваме в Булбанк и Пощенска,много ли са големи лихвите там?
А за ДСК какво ще кажете,там дали ще ни отпуснат?

# 5
  • Мнения: 75
Това са две/по твое твърдение/заплати на съпруга ти. Да попита работодателя си за такъв заем.
Иначе Булбанк са що годе коректни.Но сега дали отпускат кредити...
Преди време,на осигурявани на такива минимални заплати,не им се отпускаха дори съвсем минимални кредити.

# 6
  • Мнения: 3
Кои са две заплати,моят доход е 350 лева,неговия по документи 280,защото на толкова го осигуряват фирмата в която работи.Питал е там,не могат да му дадат бележка за 1500 лева колкото реално получава.
Да разбирам,че с тези ни реално доходи по документи,защото толкова ни осигуряват не може да теглим дори и 2000 лева,направо немога да повярвам,съвсем пък са затегнали. Tired

# 7
  • Мнения: 47 990
Е и, а не мислиш ли че е редно да се осигурявате на реален доход?

# 8
  • Мнения: 3
Е и, а не мислиш ли че е редно да се осигурявате на реален доход?
Ами мисля и искам,но работодателите не искат,казали са на съпруга ми ако не е доволен на тия осигуровки,да си намери друга работа.,при тая криза да напусне ли????Не мисля,че обикновенният човек е виновен,че работодателя не желае да му плаща реално осигуровката,нали така,и не може да си врътнеш дупето,защото имаш деца да храниш.

# 9
  • София
  • Мнения: 12 554
Кои са две заплати,моят доход е 350 лева,неговия по документи 280,защото на толкова го осигуряват фирмата в която работи.Питал е там,не могат да му дадат бележка за 1500 лева колкото реално получава.
Да разбирам,че с тези ни реално доходи по документи,защото толкова ни осигуряват не може да теглим дори и 2000 лева,направо немога да повярвам,съвсем пък са затегнали. Tired

Е как да не са 2 заплати - нали взима 1500 лева? Просто отива при шефа си и иска от него заем от 3000 лева. Това са ти подсказали момичетата.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 430
За служебна бележка,съпруга ми поиска разбира се да му дадат за реалната сума,отказаха му работодателите,било ги страх и това голяма фирма ooooh!
Нямаме други никакви кредити,досието ни е добро отвсякъде,ще взема да пробваме в Булбанк и Пощенска,много ли са големи лихвите там?
А за ДСК какво ще кажете,там дали ще ни отпуснат?
Райфайзен мисля,че   ще ти отпусне,при условие,че кредита е на твое име и за малко по-дълъг период на погасяване напр.36 месеца.Лошото е,че лихвите ще са по-високи. Confused

# 11
  • Мнения: 3
Написах,не искат да се ангажира фирмата,най малко да му дадат заем самите те,иначе нямаше да питам от коя банка да ходя да подавам документи,направо щеше от шефа му да поиска кредита.
Както и да е благодаря за инфото.

# 12
  • Мнения: 3
Лихвите дори да са по-високи не ме притесняват вече толкова,теглим пари заради спешен случай,не поради кеф.
Благодаря Мадам Стасита Hug

# 13
  • София
  • Мнения: 2 430
Ами значи пробвай там и късмет.Моя позната тегли от там 4000лв за 4 години,осигуровките й бяха подобни на твоите.Ако живеете на квартира не го пиши,а пиши,че живееш при съпруг,роднини и пр.
Иначе мъжът ти може сам да си внесе някакви доп.осигуровки,ама са много пари,а и защо той да ги дава,като е задължение на работодателя.
Доколкото знам може и като командировъчни да му ги пишат,те не се облагаха.

# 14
  • Западен парк
  • Мнения: 394
Със този обявен доход трудно ще ви дадат където и да е пари. Ако имате дете - въобще забрави! От доказани 630 лв трябва да се извади месечната вноска и да остават около 100 лв.(различно в различните банки) на човек. Има значение и колко време ви остава до пенсия и дали ви е постоянен трудовия договор.
Тук в клюкарника една авторка на тема питаше има ли смисъл да се осигурява на пълен доход? Това е отговора.

# 15
  • Мнения: 1 290
В Уникредит потребителските кредити са убийствени откакто минаха изцяло към unicredit consumer financing . Не се набутвай  Naughty

# 16
  • Мнения: 3
Подадохме преди малко в Пощенска Банка,дано има положителен отговор за 3000 лева.
Имаме дете да, на 6 години.

# 17
  • Перник
  • Мнения: 396
Подадохме преди малко в Пощенска Банка,дано има положителен отговор за 3000 лева.
Имаме дете да, на 6 години.

Стискам палци да ви одобрят fingerscrossed Ще се радвам, ако съм ти помогнала Party

# 18
  • Мнения: 985
Тъкмо и аз щях да ти пиша,че в Пощенска със сигурност ще ви одобрят,но гледам,че вече сте подали документи. По принцип така съм чувала,че Пощенска банка отпускат най-често.И аз имам кредит към тях,а ме осигуряват на 4 часа. Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 4 253
В Уникредит потребителските кредити са убийствени откакто минаха изцяло към unicredit consumer financing . Не се набутвай  Naughty
Решението е кредит в евро Wink

# 20
  • Мнения: 2 018
В Уникредит потребителските кредити са убийствени откакто минаха изцяло към unicredit consumer financing . Не се набутвай  Naughty
Решението е кредит в евро Wink

При доходи в лева - не мисля, че е разумно.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 253
При "атрактивна" лихва, драстично различаваща се от "убийствената", спомената по-горе - не мисля, че липсва разум на такова решение.
Личното ми мнение, че лихвата е един от поне пет критерия при избор на банка за кандидатстване за кредит /и не най-важният/.

# 22
  • Мнения: 3
Да одобриха ни в Пощенска Банка,благодаря много за информацията,която дадаха някой от вас Hug
Тази тема ще е полезна и за някой друг който се интересува за кредити. Peace

# 23
  • Мнения: 17 546
В Уникредит потребителските кредити са убийствени откакто минаха изцяло към unicredit consumer financing . Не се набутвай  Naughty
Peace

За следващите, които се интересуват: ОББ вече дават кредити много трудно. Коректни за мен са ДСК.

# 24
  • 1st floor
  • Мнения: 9 112
а има ли банка, която би отпуснала заем от 1000-1500 лв., без да набърква доходите на мъжа ми, ако ме осигуряват на 460...Семейна съм , с две деца. Проблема е , че мъжа ми има голям заем/само се води на негово име, не го плаща той/...та затова не искам да го намесвам...За такава малка сума, ще искат ли и неговия доход?
ПП: въпроса ми е теоритичен, не съм тръгнала да тегля в тези времена, но онзи ден се замислих, дали ако ми потябват пари неговият заем ще попречи...

# 25
  • Мнения: 4 195
а има ли банка, която би отпуснала заем от 1000-1500 лв., без да набърква доходите на мъжа ми, ако ме осигуряват на 460...Семейна съм , с две деца. Проблема е , че мъжа ми има голям заем/само се води на негово име, не го плаща той/...та затова не искам да го намесвам...За такава малка сума, ще искат ли и неговия доход?
ПП: въпроса ми е теоритичен, не съм тръгнала да тегля в тези времена, но онзи ден се замислих, дали ако ми потябват пари неговият заем ще попречи...
да, ще искат, омъжена ли си, навсякъде ще сте като едно цяло Tired

# 26
  • София
  • Мнения: 4 253
а има ли банка, която би отпуснала заем от 1000-1500 лв., без да набърква доходите на мъжа ми, ако ме осигуряват на 460...Семейна съм , с две деца. Проблема е , че мъжа ми има голям заем/само се води на негово име, не го плаща той/...та затова не искам да го намесвам...За такава малка сума, ще искат ли и неговия доход?
ПП: въпроса ми е теоритичен, не съм тръгнала да тегля в тези времена, но онзи ден се замислих, дали ако ми потябват пари неговият заем ще попречи...
без доходите на мъжа си можеш да кандидатстваш само за кредитна карта или овърдрафт

# 27
  • Мнения: 1 656
Здравейте! Дайте съвет за банкова институция с ниски лихвени проценти. , и дори да не са ниски поне с адекватни погасителни планове. Просто като мнение , ще бъда благодарен Simple Smile

# 28
  • Мнения: 311
да, ще искат, омъжена ли си, навсякъде ще сте като едно цяло Tired
[/quote]

до скоро в ЦКБ не се интересуваха от сем положение,но задължително с поръчител  Peace
сега не знам как е  newsm78

# 29
  • Мнения: 631
Здравейте! Дайте съвет за банкова институция с ниски лихвени проценти. , и дори да не са ниски поне с адекватни погасителни планове. Просто като мнение , ще бъда благодарен Simple Smile
Аз имам кредит към Експресбанк и съм доволна.

Общи условия

Активация на акаунт