Паркиране пред блока и последствията от това

  • 17 558
  • 75
  •   1
Отговори
# 15
  • Западен парк
  • Мнения: 394
Или може би има наблизо платен паркинг, който с рязане на гуми, чупене на огледала и странични стъкла си привлича клиенти (едн вид - вижте какво става, елате при нас да ви пазим колите).

# 16
  • Мнения: 1 296
Нямате ли паркинг отзад, за да паркираш там? Лично аз смятам, че дори да не пречиш на никого е грозно хората да си паркират колите пред фасадната част на жилищен блок. Тази площ би следвало да е пейки и цветя /ако оцелеят/.

Какви пейки и цветя, обикновено пред блоковете има улица и паркинг. Как реши, че е грозно, като не си видяла конкретния жилищен блок?

Не съм решила, ако си прочела без да се афектираш толкова, използавала съм думата "смятам", освен това попитах авторката съвсем нормално и кротко, в изказа ми няма нито упрек, нито обвинение. Пък и пред доста блокове съм виждала и пейки, и дръвчета, и градинки, дори да съм сгрешила в предположенията си, не е нито фатално за темата, нито  обвързващо с ничие мнение.

# 17
  • Мнения: 104
Ние имаме паркинг зад блока, а в блока си имаме пицария - познайте колко пъти успявам да се вредя до паркинга...Паркирам където намеря из околните улички като се прибера от работа, а вечер към 12, като се разотидат посетителите на пицарията, мъжът ми слиза и я мести на паркинга. Всеки ден го правим това упражнение и ни е писнало тотално, но и през ум не ни е минавало да режем нечии гуми или да драскаме коли (както и нашата кола не е била повреждана, когато е на друга улица). Това е пълна простотия и не мога да си обясня кой нормален човек ще го направи. Едно неправилно паркиране не е причина да вандалстваме.

# 18
  • Мнения: 1 176
На нас (жк. Яворов) преди 2 седмици за пореден път ни пукнаха една гума на паркинга и то докато случайно гледах от прозореца. Просто дойде един злобен съсед, не си намери място, извади шилото и се наведе над задната гума. После отиде към предната аз се развиках като луда с дете в ръцете от терасата та спасих предната.

Отидох в 01 РПУ, с бележката от поправената гума, подадох жалба.. от умрял писмо сигурно..

А този изрод ни тормози от години (не знаех че е той), вече за 4ти път ни пукат гумите, предният път бяха 3 от 4!

# 19
  • Мнения: 1 427
На нас това ни се случи преди 2 месеца  Twisted Evil Надупчена гума! Но не само на нас, а на поне 30 коли от района, някои и с по 2-3 надупчени имаше !!! Това във Варна, кв.Възраждане.

# 20
  • софия
  • Мнения: 757
Аз си спирам колата пред входа, т.е. зад една боклуджийска кофа, до тротоар. Имам си съсед, който си я  качва на тротоара и ми оставя долу местенцето свободно. Разбира се, ако позакъснея, някой друг спира.
Обаче отзад на блока, където спира мъжа ми, си има 4 местенца, за щастие едното от тях е нашето. Имам съсед, спиращ на едно от тия места и спре ли някой там...става майчко мила, разправии, викане, каране...в тази случай не се дразня, защото и ние сме там Whistling
Иначе определено е много дразнещо, като се прибираш и няма къде да си оставиш колата TiredИли пък такива, заело места за 2 коли...

# 21
  • Мнения: 2 478
На нас това ни се случи преди 2 месеца  Twisted Evil Надупчена гума! Но не само на нас, а на поне 30 коли от района, някои и с по 2-3 надупчени имаше !!! Това във Варна, кв.Възраждане.

Това явно е някаква банда, която се кефи на този си занаят. Пред входът ни се беше случило същото, но бяха пропуснали нашата кола.

# 22
  • Мнения: 1 788
Ай, стига, де! Сега като съм родом от София пукам гуми наред ли?
Моля, моля, въобще не говоря само и единствено за София, а за всички онези хора, от всички градове, на мястото на чиито къщи, преди време "Великата партия" построи жилищните кооперации... Не вярвам да не познавате и лично такива хора...
Та, тези хора и до ден днешен смятат мястото за своя собственост и голяма част от тях се заемат лично "да разкажат играта" на злосторниците, посмели да паркират там, където едно време им е бил кокошарника  Mr. Green Peace

# 23
  • Мнения: 673
 Този спор за местата за паркиране не е от вчера. Той вълнува българина още от времето ,когато е слязъл от каручката и се е качил в новия москвич. Проблема днес е изострен и поради задълбочаващата се криза с паркоместата, особено в големите градове. Във всяко средно статистическо семейство днес има поне по две коли, за които трябва да има и паркоместа.
  Да ви опиша ситуацията пред нашия блок, защото тя също ни кара да се гледаме редовно на "кръв и урина". Паркингът пред нашия вход побира не повече от 7-8 коли, а входа ни е на 7 етажа с по три апартамента. Очевидно е ,че няма места за всички , дори и да имат по една кола. Грозно е при така обрисуваната ситуация да паркираш 3 коли, една от които не помръдва от мястото си с години. Другия случай е отново с непомръдваща кола, при условие ,че собствениците вече не живеят в апартамента , а го отдават под наем, а пък те самите вече живеят в къща с двор. Третата ситуация , която нарушава спокойствието е някой да паркира така, че да заеме място за две коли.
  Аз лично паркирам моята кола извън въпросния паркинг, просто защото за мен няма място от непомръдващи брички.
 Та, грубостите на паркинга могат да се решат лесно стига да бъдем поне малко по-толерантни един към друг. Но докато основоното ни мото е " Най ми е добре, кога на Вуте му е зле." нещата ще си вървят по старому.

# 24
  • Мнения: 4 202
На нас (жк. Яворов) преди 2 седмици за пореден път ни пукнаха една гума на паркинга и то докато случайно гледах от прозореца. Просто дойде един злобен съсед, не си намери място, извади шилото и се наведе над задната гума. После отиде към предната аз се развиках като луда с дете в ръцете от терасата та спасих предната.


Това пред кой блок в жк Яворов  ooooh!
Може и на лични да ми го пратиш, ако искаш разбира се  Peace

Аз пък миналата седмица се скарах с един комшия пак за парко място и на другия ден ми изчезна чистачката, ама като ви чета направо трябва да съм му благодарна. Ммного злобни типове има  Tired

# 25
  • Мнения: 47 996
Е и аз живея до един МОЛ, и редовно няма места и то точно вечер, ма не съм пукала гуми на никой, нито нанас някой ни е правил нещо
Подобни неща са отвратителни

# 26
  • Мнения: 364
Преди година-две четох постинга на една мама тук, която се похвали, че е срязала гумата на този, който бил паркирал толкова близо, че тя не можела да изкара нейната кола.

Отвратително!

# 27
  • Мнения: 1 176
На нас (жк. Яворов) преди 2 седмици за пореден път ни пукнаха една гума на паркинга и то докато случайно гледах от прозореца. Просто дойде един злобен съсед, не си намери място, извади шилото и се наведе над задната гума. После отиде към предната аз се развиках като луда с дете в ръцете от терасата та спасих предната.


Това пред кой блок в жк Яворов  ooooh!
Може и на лични да ми го пратиш, ако искаш разбира се  Peace

Аз пък миналата седмица се скарах с един комшия пак за парко място и на другия ден ми изчезна чистачката, ама като ви чета направо трябва да съм му благодарна. Ммного злобни типове има  Tired

Пред бл.20, до детската градина живеем.
В детската градина едва ли ще влезем нали сме с нормалните 8.1 т., но пък заради нея ще се избием с комшиите, по всяко време е фул.

Надявам се онзи да е спрял с набезите поне за известно време...

# 28
  • Мнения: 4 202
На нас (жк. Яворов) преди 2 седмици за пореден път ни пукнаха една гума на паркинга и то докато случайно гледах от прозореца. Просто дойде един злобен съсед, не си намери място, извади шилото и се наведе над задната гума. После отиде към предната аз се развиках като луда с дете в ръцете от терасата та спасих предната.


Това пред кой блок в жк Яворов  ooooh!
Може и на лични да ми го пратиш, ако искаш разбира се  Peace

Аз пък миналата седмица се скарах с един комшия пак за парко място и на другия ден ми изчезна чистачката, ама като ви чета направо трябва да съм му благодарна. Ммного злобни типове има  Tired

Пред бл.20, до детската градина живеем.
В детската градина едва ли ще влезем нали сме с нормалните 8.1 т., но пък заради нея ще се избием с комшиите, по всяко време е фул.

Надявам се онзи да е спрял с набезите поне за известно време...

В целия комплекс живеят странни хора, не всички разбира се, но са доста.

# 29
  • Мнения: 45
Не само тук е така. В центъра на Рим една чисто нова кола беше паркирана с двете гуми на тротоара. Една баба излезе от входа на сградата, извади си ключа и я изподра. Нашите гуми ги спукаха пред къщата ни. Явно пречехме на някой. Ненормалници много, така че нищо е ме учудва вече.

Общи условия

Активация на акаунт