СЕПТЕМВРИ' 09 TEMA 21, втори дубъл

  • 26 425
  • 722
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 046
Ааа не било вярно тъй ли, тъкмо щях да тренирам Боби на "мама"
Щото Коко каза тата и ей го на пак бебе с чурка.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 153
 hahaha каквото и да казва Ирина сега, трето няма да ме огрее...
Аз съм давала спанак с картоф, много пъти вече, чудесно си го хапва...Но за граха имах съмнения, нали е бобово, дали не надува, дали не прави колики?
Тя м/у другото всичко си хапва без проблем, само печен пипер и броколи недолюбва...Но, не и оставям избор - забърканото пюре се изяжда, няма да хабим мат'ряла я... Wink

Последна редакция: чт, 18 мар 2010, 15:14 от *Elesta*

# 17
  • Мнения: 1 046
ааа аз забъркани пюрета не изядени не хвърлям, отиват в гювеча с пилето и картофите- стават божествени.

# 18
  • Мнения: 38
здравейте.
как сте?
не съм ви чела,защото сме болнички и се гледаме че е голямо мрънкало.
да ви се похваля вече имаме две зъбчета и маи ни мъчат още,защото сме кисали и е нещо ужасно.
е вече се събудихме,трябва да ставам лек ден от мен и после ако мога ще ви дочета

# 19
  • Мнения: 14
Значи и ние утре сме на спанак!
Арлина, ми значи и трябва време на госпожицата да свикне с мисълта,че няма да е само на цица Wink

Аз пък не помня на Съни коя му беше първата думичка EmbarassedАма то и отдавна беше де.Ама сигурно ''мама''ще да е била Mr. Green

Ние излезнахме към 12.00,обаче бях неприятно изненадана от студения вятър.А уж днес нямаше да го има!Изпратихме баткото до училище,видях се набързо с една дружка и се прибрахме.Поне пък се заредих с интересни книжки за месец напред Grinning

Пак болнички бебоци SadБързо да се оправят ,че топли дни се задават според прогнозата! Grinning

# 20
  • Мнения: 56
Олеее стига с това боледуване! Confused Бързо да се оправят дечицата и да тръгваме по разходки, а може и някоя среща да спретнем  Hug

Добре де, аз какво да и дам като следващо на Катя? Давала съм тиква-леко обриване и спрях, картоф-ок, морков-изриване, пащърнак-ОК. Ама то сега не мога да измисля, че ми свършиха еднокомпонентните  newsm78 Дайте идея за не много алергенно  Mr. Green, ама да е купешко, че аз читави зеленчуци нямам. Може би каша, за да съм въвела ориза и след това пюре с тиквичка?

Това моето  много кльопа и прави па-па-па с устата и се кара, ако се забавя Mr. Green Нали уж не искали да ядат това което не им се отразява добре  newsm78 А тя тиквата как я лапаше  Whistling

Кати каза първо нещо като та-та ама аз се направих на луд и не го признавам за дума  Mr. Green После взе да повтаря нещо средно между ам-ам и ма-ма, по скоро беше ама-ма и това ме устройва  Joy

# 21
  • Мнения: 1 046
И аз с въпрос, какво правим с водата, досега ок само на кърма, вода не е и поглеждал дребния, сега почвам т.нар. захранване, аз продължавам да не давам вода/чай, пак само на кърма я карам. Та трябва ли вода вече или кърмата е достатъчна, аз съм за без вода, нали предното мляко е като водата все едно.  newsm78

# 22
  • София
  • Мнения: 1 504
Брех нова тема...
Всички бебоци бързо да озравяват Naughty
Криската  - еднокомпонетно броколи на Гербер newsm78 и правиш врътки на вече въведените...на Хип има пюре тиква с картоф...аз към такова добавям новия вкус...днеска беше пащърнак...утре пак същото. После ще вкарвам карфиол...купила съм на Хип картоф с карфиол...
Надина или Елеста питаше за грахта...еми аз като правех домашни пюрета взимах консерва грах и белех люспичките...врътня си е...ама доста дълго го правих това, щото люспите са гаднички....
Кати каза тата и хоп има си братче... Wink

# 23
  • Мнения: 14
И аз с въпрос, какво правим с водата, досега ок само на кърма, вода не е и поглеждал дребния, сега почвам т.нар. захранване, аз продължавам да не давам вода/чай, пак само на кърма я карам. Та трябва ли вода вече или кърмата е достатъчна, аз съм за без вода, нали предното мляко е като водата все едно.  newsm78
И аз се присъединявам към въпроса!Ивайла отказва да пие вода,сок и т.н.Обаче ние сме на АМ.

# 24
  • Мнения: 220
И Марти не пие вода ,сок не съм давала -след петия го захраних ,т.е. от два месеца -ами не ще и не ще ,нито залъгалка ,нито шише ,опитвам с лъжичка да давам след пюрето малко вода ,но не винаги е успешно.Мисля ,че щом предлагаме  и ни отказват ,значи не е проблем. Peace
А за количеството ,чак сега от няколко дни яде цяло пюре .
И да се оплача - не ми ще готвените пюрета /то кой ли ги иска Mr. Green/,имаме малко домашни продукти и се опитвах няколко пъти -затваря плътно уста и ако успея да му го пъхна го изплюва срещу мен ooooh!.Че не съм добра готвачка ,не съм ,ма чак пък толкова  Joy.Та така - ядем готови.
Въведох и месо от минала седмица -заек и пуйка ,че хемоглобина му паднал на 100 ,те по му харесват май.
И каша въведох ,но давам само 2-3 пъти в седмицата .
Засега имам кърма , а нощем яде по 2-3 пъти.
Аз още нямам цикъл  newsm78.

# 25
  • Мнения: 38
И аз много се чудя за приема на вода, откакто започнах да захранвам. Пробвам с шише-не иска, пробвам с лъжица-плюе.Веднъж даже се опитвах със спринцовката от Панадол да го излъжа-успях да дам малко, но не мисля, че това е решение. Доста се бях притеснила след като една сутрин памперса беше почти сух. В по-гъстите пюрета прибавям по малко вода, кърмим се на поискване и това са ни течностите.

# 26
  • Мнения: 1 046
Ако трябва да съм честна аз се притеснявам за т.нар. млечница, защото не кърмя непосредствено след пюре/каша, ами сигурно около 30-40 минути. Та затова се чудя какво да правя.

# 27
  • Мнения: 314
Ако трябва да съм честна аз се притеснявам за т.нар. млечница, защото не кърмя непосредствено след пюре/каша, ами сигурно около 30-40 минути. Та затова се чудя какво да правя.
Нищо. Вода ще пропият, като стане топло, май- юни. Не е проблем още, повечето нямат заместено хранене, пък и да имат пак не е проблем.
Кажете някоя бърза торта с готови блатове от магазина? Wink

# 28
  • Мнения: 1 046
Еее ти пък бърза вземи си готовите кремове на доктор Йоткер, сиропираш блата със сок на компот или захар с вода, ръсиш малко уиски/ коняк, мяташ стафиди, ядки или плодове от компот, плескаш крем-блат-пак същата процедура и блатовете свършиха, отгоре сметана с украса и воала.
Друг вариант за крем е кисело мляко със захар и желатин плескаш, мажеш, украсяваш и ..ядете след няколко часа/

# 29
  • Мнения: 70
абе да ви кажа тези педиатри все повече ме изумяват... Братовчедка ми роди преди 4 дни, Алекс вече си има втори братовчед  newsm44 и ги изписаха вчера. Педиатърката им казала да му дават по 120гр вода  #Crazy и тя ми звъни да ме пита, аз й казах никаква вода да не му дава и реших че тя не е разбрала правилно, бебе на 4 дни пък толкоз много вода. Ама днеска говорих и с вуйна ми, майка й демек и тя същото ми каза. Представяте ли си?!?!  Ама че откачена докторка...  Stop

Общи условия

Активация на акаунт