Цифричките зная,буквичките сричам,ФЕВРУАРче се наричам!

  • 55 808
  • 739
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 2 641
Гена за какъв списък говориш Simple Smile  newsm78

Днес се отбихме до 2 училища от списъка ни. Едното беше под всякаква критика , а такъв наплив има за него. Толкова беше мръсно, старо всичко и депресиращо, че незнам как си пускат децата там. Утре ще се отбием в други училища, че трябва да избера училище на Ема за предучилищната догодина. Много трудно се оказва да избереш училище.

# 661
  • София
  • Мнения: 3 688
Анайс кажи повече как изибирате училище,какво му беше н това което не сте одобрили.може би щом има наплив учителите са добри и децта получават добър старт Thinking

# 662
  • Мнения: 2 641
слънчоглед, беше невероятна мръсотия ! гадни , малки тъмни стаички с балатум , който миришеше ужасно ! или с паркет смърдящ на мухъл. двора е малък и без нищо, дограмите на прозорците не са сменени, изобщо пълна разруха, а чиновете........да пиша ли повече. много подтискащо място, не мога да пусна децата си там. бях с Орлин и директорката ли каква беше, дори не ме попита за какво отивам, каза ми да чакам моля ви се с две годишно дете. е чаках половин час, раглеждайки съборетината и си тръгнах. не знам какви са им преподавателите, избират училището заради езика уж, но.......не е за нас.

# 663
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Гена за какъв списък говориш Simple Smile  newsm78
Шегичка  Mr. Green
Имам специфично чувство за хумор и съм взискателна към стандарта на живот Wink
Аз все още не съм се спряла на конкретно у-ще за Влади. Напролет ще ги обиколя и ще му подам документите за предучилищна група, ако решим да не бъде в ДГ.

Последна редакция: чт, 02 сеп 2010, 20:38 от Ge(rga)na

# 664
  • Мнения: 2 641
ами то на есен, е баш сега Simple Smile зимата не ми се обикаля в студа, а и вътре ще са търапани от ученици.

# 665
  • Мнения: 2 641
днес минахме през още две училища.....едното беше що годе прилично, но другото поредния коптор. имате ли на идея как е възможно стаи смърдящи на мухъл, с изпочупени и мухлясали мебели, с течове по стените, с врати от картон едва ли не, оцветени как им дойде, т.е. някакси замазани с боя, всичко мръсно и немито с години да претендира да е стая за предучилищна група ??? останаха още две училища да видим и вече се моля да е нещо по различно, защото незнам как изобщо ще пусна децата си на училище в адската мръсотия и мизерия.
вие ходили ли сте до някое училище да му разгледата стаите и тоалетните? как си избрахте училище за децата?

# 666
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
ами то на есен, е баш сега Simple Smile зимата не ми се обикаля в студа, а и вътре ще са търапани от ученици.
Ами,объркала съм се Laughing Имах предвид -напролет!
Анайс, защо си се втурнала сега да обикаляш училищата newsm78
Не е ли рано?
че аз тъкмо се кротнах, да 'зема да хуквам пак  Thinking
Кога трябва да се подадат документите на детето за предучилищна група за учебната 2011/2012?

# 667
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
В частните у-ща приемат документи през февруари,поне в Св.София е така.

# 668
  • Мнения: 2 641
Гена за едното което искахме се подават документите сега , а 1 клас е след 2 години. добре че го видяхме на какво прилича обаче. после решихме че може да запишем Ема на предучилищна още от тази учебна година - на половин ден. другата половина си я взимам да обядва и да спи в къщи с брат си. нещо не и е интересно в детската. та ако намерим свестна предучилищна ще я запишем още от сега, ако не догодина.

да допълня че досега си говорих с полицията........след системен тормоз от нашите съседи - надуват си ТВ-то до последно вечер от 22 до 24 часа - извиках полицията. молила съм ги поне 5 пъти да си преместят телевизора, или да го намалят, но резултат няма. днес пак им звъннах да ги помоля, но преди да кажа нещо ми се ракрещяха и затвориха вратата. и така ще си говорят вече вместо с мен, с полицията, а ако не се разберат и с нея ще плащат на общината глоба от по 500 лева за идване на полицията. дано това ги стресне веднъж завинаги. трябва да ви кажа че само в БГ е разрешен тормоза между съседите. в други държави направо те изгонват от жилището, или плащаш такива глоби че втори път не смееш да се обадиш. но ето че и тук има някаква не малка глоба от 500 лева, стига общината наистина да си я прибира. просто ще си търся правата до последно.

Последна редакция: чт, 02 сеп 2010, 23:24 от Anaise

# 669
  • Мнения: 273
Привет и от нас Hug

Ние вчера окончателно се завърнахме от странстване. Бяхме месец и половина на планина и още толкова на море. Беше страхотно лято, но уви мина много бързо. Сега се стягаме за ДГ. Малката тръгва за 1-ви път и за момента е много ентусиазирана, а Йоана ще е предучилищна. Тя тръгна една година по-рано на ДГ и затова тази есен сме вече ученици. Записахме я в детската градина, за да ползва малката предимство при кандидатстването. За догодина живот и здраве мислим да повтори предучилищната в училище, за да се изравни с набора си, стига да не променят закона до тогава. За момента сме в голяма дилема. Аз съм за държавно училище и по-конкретно 125-то в Младот 1, а баща им твърдо за частно - Меридиан 22 в Младост 2, та да видим кой ще надделее Laughing

Аз започвам да търся работа,защото напуснах в началото на миналото лято и сега искам да сменя бранша, но в тази криза не знам доколко ще имам шанс. Ако не стане ще продължа по старата пътека, докато поотмине кризата, а после ще правя големите завои Laughing

Кажете в общи линии какво ново около вас. Знам  за бебето на Стайл и даже успяхме да се видим преди и ние и те да заминат за лятото. Малкия е страхотен мъж, каките са си същите сладурани. Имаме ли други попълнения в редиците?

Целувки от нас и до скоро надявам се Laughing

# 670
  • Мнения: 2 641
Йоанна май татито ви ще надделее Simple Smile Просто в 125 няма предучилищна, незнам как не го знаеш това, щом искаш там да запишеш детето си Wink Догодина също нямало да има ме увериха ! А Меридиан е точно до нас, кажи някакви отзиви, ако решите там да учите.
Ние днес отиваме с Ема да си купуваме билети за операта, че вече са обявили 2 балета за другия месец. Много обичаме да гледаме балетите в операта Simple Smile
Весел ден на тези дето само четат, а не пишат Wink

# 671
  • Мнения: 273
Да, знам че в 125-то няма предучилищна. Имах предвид училище от 1-ви клас, но може да не съм се изразила много правилно Wink Твърде е вероятно Йоана да кара само една година предучилищна, колкото и за момента да ми се иска да не е така.  Не искам да се настройвам, защото нещата се менят много бързо...
Слънчоглед, сега чак виждам заглавието на темата Embarassed - супер е - наистина пораснаха дечицата-букви, цифри.... Съдя и по Йоана колко по-самостоятелна и отговорна е станала. Преди не можех да ги накарам да си подредят стаята, а сега със ставането оправя и на двете леглото, подрежда, дори миналия ден пусна сама прахосмукачка, че бяха наронили пластелин по пода Laughing

# 672
  • Мнения: 1 940
Йоана, добре дошла от странстване.
Аз да се отчета, че моята девойка се оказа пораснала лятото.
Вече е 115см и 17 кг. Не мога да повярвам за килограмите още.
Иначе и тя подрежда, но много рядко и идва музата да го направи.
Ако й кажа да подреди, за да излизаме вече проявява и някакъв ентусиазъм.

# 673
  • Мнения: 2 641
Ема е към 116 см и 22 кг.
Орлин е 15 кг бе хора Simple Smile, а няма 3 години още Simple Smile

# 674
  • Мнения: 1 940
Е, ами тя на 3 беше 14, ако си спомням правилно и от тогава мърда само като порасне на височина.
Това лято голяма каръщина спряха ми едната дебитна карта, че съм я ползвала на компроментиран банкомат, пред колн на банка.
Само дето аз и другата си карта ползвах там. 

Общи условия

Активация на акаунт