Ваксина против бяс.

  • 1 033
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 44
Здравейте!Надявам се наистина да ми помогнете.Детенцето ми е на 3г9м и преди два дни се заигра с едно хъски в парка.Аз докато кажа"не" и той се беше залепил за кучето.Докато го милваше кучето се изправи и го одраска с лапата си по бузката,но съвсем леко.Знам че кучето е домашно,но съм много притеснена,защото миналото лято,юни месец го ухапа едно улично куче и аз реших,че е по-добре да му бием ваксината против бяс/6 приема в рамото/,макар че кучето и до днес си е живо и здраво,но нали "страх лозе пази".Сега съм раздвоена,какво да правя?Тази ваксина,която му бихме юни месец все още предпазва ли го или не?Аз помня,че когато му я слагаха,лекаря каза,че има действие 6 месеца.Така ли е наистина?Днес педиатърката ми каза,че си действала цяла година.На кого да вярвам?

# 1
  • Мнения: 1 844
Специално за продължителността на действието не знам.. Rolling EyesЧувала съм,че е няколко месеца,но точно колко..
Иначе помисли трезво,макар че като на всяка майка ти трепери под лъжичката и е разбираемо-ако кучето е домашно и добре гледано-шансът да зарази детенце с бяс е нулев. PeaceВиж,за уличните кучета..ваксината е 100% задължителна!

# 2
  • Мнения: 2 867
Аз защо мисля че действието на ваксината е дълготрайно, обадете се в противобесен кабинет и питайте, освен това е само одраскване а и кучето е домашно, не бих се притеснявала.

# 3
  • Мнения: 44
Благодаря!Аз знам,че ваксината е с действие 6 месеца.Принас те са изимнали,но при положение,че драскотината беше оскъдна и след три часа даже не си личеше,мисля че неси струва да боцкам пак детето.Дано не греша.

Общи условия

Активация на акаунт