Кой го мързи да прави пролетно почистване

  • 5 643
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4
Старая се да чистя системно, а не два пъти в годината. Великденското почистване е по скоро за приятелят ми да почисти мазето  Laughing

# 31
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Вдъхновена от темата ви, запретнах ръкави и извиках хамалите да почистят мазето и двора.
Много съм доволна от резултата. Peace

Сега да имаше кой да ми измие прозорците ...

# 32
  • Мнения: 4 965
Не става дума толкова за прозорци, килими, редовното седмично почистване, а подреждането на някои вещи, които никога не ползвате, предполагам повечето имате такива. Аз не се занимавам с тези шкафове - не повече от 5-6, които по цяла година никой не отваря. Не искам и да ги отварям, че са много спомените там...
Какво правите с каренцата от прабаба ви, с булченските рокли и компектите от изписването на децата ви? Досега поне 2 пъти в годината съм ги прала, гладила и прибирала обратно, но сега се чудя какво ще стане ако просто не го направя?
Нямам сили за поне 3-4 перални, гладенето и подреждането обратно по пликовете.
Дали ще стане нещо с дрехите, ако си останат така (някои дори са вакуумирани) или има опасност да завъдя молци или други подобни гадини Sick.  От това ме е страх. Почти всичко е от памук, само няколко панталона (за бременни) са от студена вълна и 2 родопски одеала, които с мъжа ми никога не сме ползвали. В пликовете и извън тях съм наслагала пакетчета на Райд и едни цветя от картон против молци (към нафталин съм силно алергична).
...
Кажете просто какво правите вие?

Изобщо не си създавам подобни затруднения.
За "обикновените" неща си улеснявам живота: за прозорците викам жена, килимите ми са точно 2 (под масата в хола и в детската) и ги пера с перящата прахосмукачка. Вещи не държа излишни. Всичко, което не се ползва повече от няколко месеца, отива в боклука. Дрехите си подрежда всеки вкъщи сам на определените места. Каренца имам 2-3, колкото да не е без хич и си стоят в пликове, както са били ушити. Булчинската ми рокля е у нашите в един плик. Детски дрешки не пазя - раздавам ги. Дрехите от бременността - също. Нямам неща, които да не ползваме ежедневно и не се налага периодично пране и т.н. Старите дрехи раздавам или ги нося за доизносване на вилата и после отиват в камината. Не гладя нищо - имам сушилня и този ангажимент отпада. Останалите неща се поддържат периодично. Единствено ми тежи пролетното почистване на вилата, защото зимата ходим рядко и се понасъбира прах и др. подобни, но тази работа оставям на мъжа ми. Wink

# 33
  • Мнения: 455
Да..... не ми се пипва, но няма как ....
Чака ме къща на два етажа - втория е доста прашасъл поради факта, че там изобщо не се стъпваше цяла зима и не виждах смисъл да поддържам някаква чистота. Сега, обаче, ще се наложи защото ще го използваме постоянно.
На първия изби доста мухъл под первазите и понеже нямаше възможност за постоянно проветрение - не съм пръскала с антимухъл и пр. - та и това трябва да се направи. Килима ми е ужасен - децата му видяха сметката, но все още е рано за пране. Просто ще го прибера да не го гледам докато се стопли достатъчно за да го изпера.
Прозорците също чакат миене - през зимата доста са се позацапали.
Изобщо - имам доста работа и ща не ща другата седмица съм планувала "почивка" за да мога да оправя нещата.
Иначе, не се втелявам да правя почистване в определени пероди от годината - правя това постоянно, като видя, че има нужда.

# 34
  • Мнения: 673
И аз да се присъединя към мразещите да мият прозорци... Embarassed
По принцип гледам да си чистя редовно, за да не ми се налага т.нар. основно почистване, но понеже правим освежителен ремонт на част от жилището ще се наложи. Решила съм, че като свърши ще си извикам жена да ми почисти. Аз трябва да прибера зимните дрехи, да извадя летните и да подаря или изхвърля тези, които не носим вече. От известно време практикувам този метод, така не събирам купища неизползваеми вещи и съм много доволна.

# 35
  • Мнения: 79
Хм, "пролетното" ми почистване се изразява в изпирането на олекотените завивики и одеалата и прибирането на единствения ми килим.  Smile

Книги на открито нямам и не ги вадя от шкафа, в който са прибрани, за да ги чистя специално. Бебешките дрешки - също. Сортирани са по видове и възраст и чакат в пликове бебето на приятелка, което ще се появи скоро. Преди да ги дам, ще ги изпера и...толкоз.
Имам няколко плика с ленени покривки. Периодично изваждам по някоя, за да я ползвам, но за 10 години не съм забелязала да им е станало нещо на останалите.
Гардеробите и шкафовете подреждам когато съм на кеф, а пердетата пера, когато реша, че са зацапани. Така почиствам и прозорците, уредите, мебелите...
Дрехи, които не обличаме, изхвърлям.
Въобще, аз обичам да изхвърлям...Непрекъснато. Тази ми страст на практика обезсмисля сезонните почиставния.Simple Smile



# 36
# 37
  • Мнения: 455
Ехххх - да се отчета - приключих с чистенето - всичко свети! Повече от доволна съм след четиридневния ми маратон!  Peace

# 38
  • Мнения: 5
 Мен ме мързи признавам си!! Mr. Green

# 39
  • Мнения: 209
Ох и мен ме мързи  Embarassed
Извадих летните дрехи, прибрах зимните и това е геройство
Сега ме чака голямото пране и подреждане  ooooh!

# 40
  • Мнения: 320
Мен ме мързи признавам си!! Mr. Green

На тебе ти е простено Grinning ама и мен ме мързи..нищо не ми се прави Crossing Arms...тъпо ми еееееее

# 41
  • Мнения: 352
Не мисля,че с измиването на едни прозорци и тупването на килим се изчерпва пролетното почистване. Мия прозорци и пера пердета веднъж на месец. Но основното си е съвсем друго. Обичам да го правя, но сега ми е малко напрегнато как ще се проточи във времето след боядисването с малко дете.

# 42
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
И мен ме мързи, освен това времето не позволява да прибера дебелите дрехи и да извадя летните, така че тази дейност се отлага за почивните дни на м. Май.  Mr. Green Тези дни си подредих кухнята и шкафовете в хола, прах от книгите не съм бърсала, чака ме. Стаята на детето ежедневно подреждам, през ден поне пускаме прахосмукачка и бършем прах. На половина съм свършила и дори освободих 2 шкафа от един голям гардероб и чакам муза за преподреждане.

Общи условия

Активация на акаунт