Пролет иде и разцъфтява, МАЙско бебче в корема шава. № 22

  • 23 621
  • 738
  •   1
Отговори
# 675
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Добро утро момичета Simple Smile Навън въпреки, че духа излизам на разходка, че като гледам акво е слънце...

Мирчо, мисля, че Роси Кирилова не е искала 100 лв. хонорар от дете. Нормално е да се поемат пътните+престоя, но дори и в 5 звезден хотел няма как да излезе толкова скъпо. Мисля, че градината иска да прибере една голяяяяяма част за себе си. Защо не им кажете родителите, че не искате концерт от Роси Кирилова?

Аз за болницата ще си приготвя и помпа и контейнерчета по няколко причини:
1. искам да дам кърма на едно друго бебче родено 28 седмица
2. ако имам достатъчно кърма и за двете бебета не искам нито грам да изхвърлям, ако се препълня - ще идва мъжа, ще я взима в контейнерчета и ще я замразява.

Относно кърпичките за дезинфекция newsm78 ще си помисля

А кремчета за бебче ще носите ли? За болницата съм приготвила:

За бебо:
мострички на СебаМед - крем за тяло, бебе нежен крем, гелче за измиване, сапун Тео Бебе за дупе, крем против подсичане + още едно кремче за под пелени (на училището ни учат, че не бива при всяка смяна на пампи да се слага крем с цинков оксид, а само вечер) , памперси на Чико, мокри кърпички на Чико, подложка за повиване (от комплекта, който закупих от Бейби Мола).

За мен:
Две нощници за кърмене
превръзки за родилка+един малък пакет Always ultra
сухи кърпички
мокри антисептични кърпи на Хенкис (може да ги ползвам и за помпата, ще видя)
четка+паста за зъби+крем за лице+лосиона против стрии
крем за ръце (никъде не отивам без него)
подплънки за кърма
крем за зърна
чехли за еднократна употреба
джапанки за еднократна употреба
кърпа за лице
кърпа за тяло
жилетка
прибори за кранене+чаша
сутиен
ластик за коса

Така изглежда доста дълъг списък, но не искам да разкарвам мъжа наляво-надясно в дена на раждането, че ще забрави нещо Simple Smile

# 676
  • Мнения: 32
хахахах една приятелка ми даде супер сайт Simple Smile

Специален поздрав за ЗМЕЙЧЕТО

# 677
  • Мнения: 51


Хахаххахах аз я имам тази книжка и съмя чела...хубава е но за по -големи дечица

# 678
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Много хубава книжка! Аз се кефя на старите книжки, с тях съм отрасла.

# 679
  • Мнения: 32
jasmin_veni, като гледам какви книжки са качени в сайта, всички сме израсли с тях Simple Smile Има невероятни попадения .... Simple Smile

Мирчо,
за големи има и за малки има, сайта е пълен с книжи от деството ни Simple Smile

Добре, че си пазя повечето от тях Simple Smile Така се затъжих като видях БАРБАРОНИТЕ!!! и Зайчето Питър!!!

# 680
  • Пловдив
  • Мнения: 4 148
Сутиен мисля и аз да си взема,но трябва да е поне 1 номер по-голям,нали!?Все пак кърмата като слезе и гърдите наедряват или ....  newsm78
Абе и аз това се чудех за сутиена ... понеже една приятелка идва от странство и каза, че имало много хубави с големи чашки и тн и ме пита кой номер да ми вземе? А де Wink

След слизането на кърмата не се чувствах удобно в никакъв сутиен поне 2-3 седмици... Ходех с безшевни бюстиета и потници - те са достатъчно стегнати за придържане и достатъчно меки да не стягат каналите. Сега съм взела от ибей едни сутиени за кърмене, които са като спортно бюстие със сваляща чашка. Надявам се да са удобни, ако не - пак ще си карам с безшевни първите седмици  Peace


Хахахахахааха, Славче, мерси  Joy

Жасминче, добър е списъка, аз обаче не знам дали ще нося за бебето козметика  newsm78

А това за Росито Кирилова е  Money #Crazy

# 681
  • Мнения: 4
И аз като Змейчето ползвах безшевни потници и ми беше супер удобно!
Явно наистина във всяка болница е различно за кърмата newsm78
Жасмин Вени, защо сз всички тези неща за бебчо-от болницата ли ги искат newsm78

# 682
  • Русе
  • Мнения: 150
В нашата болница не искат нищо за бебо освен памперси.Вени,какви са тия памперси на Чико ,за пръв път чувам. newsm78
Аз току що приключих с бебешките дрешки,изпрани изгладени само остана да ги подредя.Имам да изпера още няколко неща,но те са малко! Grinning Оф,да и количката и шезлонгчето. ooooh!

# 683
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Жасмин Вени, защо сз всички тези неща за бебчо-от болницата ли ги искат newsm78
Ами не Embarassed Те искат само пампи, мокри кърпички и кремче за дупе за бебо, но аз не знам дали ще го къпят, а не искам да го оставам ненамазано след баня. А и мостричките ми са мънички - лесно се събират в багажа. А подложката за повиване е малка и може да ми потрябва.
А за мен - подготвям се максимално много, защото първия път замръкнах в болницата даже без джапанки и мъжа трябваше да се връща до нас в 10 часа вечерта за да събира багаж - за сведение живеем в Надежда, а бях в ОБ. По-добре да съм подготвена от всякъде, отколкото да трябва да го разкарвам. А и като се сетя какъв запой ще му направят...
Забравих да сложа помпа за кърма+контейнерчета. Мисля по съвет на Змейка да купя стерилни контейнери за урина от 100 мл. вместо каквито и да било други.

Мимак, ето ги:
http://images.google.bg/imgres?imgurl=http://www.evans.bg/0745/i … DN%26tbs%3Disch:1

Момичета, помагайте - нещо съм се изпъпчила като от обрив в дясната част на лицето и някакви тъмни петна избиха. Какво да ги правя? Маски, нещо newsm78

# 684
  • Мнения: 6
Някой може ли да ми каже тези капки за коликите от Англия,продавта ли ги без рецепта защото брат ми ще се връща от там и искам да знам дали може да ми купи.И какс е казваха  Praynig две шишенца ще ми стигнат ли? Hug Змейче Уини или някой който знае  bouquet

# 685
  • София / Сливен
  • Мнения: 35
jasmin veni и на  мен ми излязаха петънца по бузите но  като малки точици ползвам на авен 50 фактор слънцезащитен крем.
Консултирах се със специалисти казаха ми че е от слънцето и през зимата е  вредно а жените над 25г започва да им липсва нещо забарвих какво и стават пъмни петна.

# 686
  • Мнения: 0
Здравейте на всички,

 и на мен ми предстои да раждам месец май.Много се вълнувам!
Чета много интересни неща.... - ако има някой от Бургас, който скоро е раждал в окръжна болница моля да даде някаква информация

# 687
  • Мнения: 0
kikiniki-страхотни снимки,малката е голяма сладуранка  newsm51 .На колко месеца е била на тези снимки от морето?

Аз започвам да пера на бебка нещата от утре с fairy  и comfort омекотител,ще ползвам и сушилнята и сега и лятно време..така или иначе нямам голям избор,живеем в затворен комплекс,имаме две огромни тераси,но не ни е позволено да простираме дрехи или да слагаме каквото и да е с изключение на масичка и столчета Simple Smile

николеее-за коликите infacol-продава се навсякъде без рецепта

# 688
  • Sofia
  • Мнения: 4 493
Вени, нещата за бебето са ти излишни според мен, но не знам как е в ОБ.
Nicoleee, капките са Инфакол, май без рецепта, но не знам какво количество ще ти трябват  Thinking
Аз на слънце няма да се покажа и цяло лято - на кожата и трябва време да се възстанови от хормоналните промени  Peace По-добре едно лято да ходя бяла (въпреки че съм ужасен фен на тен-а, но е все по-вредно), отколкото да си докарам петна, бенки и т.н.
Отивам да режа етикети и да зареждам пералнята  Grinning А след това ще си сгъна лигнин.

Този Судокрем по-различне ли е от Бочко, Здраве и другите цинкови  newsm78

# 689
  • Русе
  • Мнения: 150
Грийнче,Жасминче Hug
alqna Hug Добре дошла!Напиши,кога ти е термина,какво чакаш,момиче или момче и на колко години си,за да те добави Славчето на І-ва страничка. Hug

Общи условия

Активация на акаунт