возите ли се на влак?

  • 9 440
  • 120
  •   1
Отговори
# 90
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 146
И какво е толкова лошото на влака  newsm78
Когато пътувам с децата винаги предпочитам с влак. Не ми е ясно как ще ги удържа на едно място в атобуса от Варна до София примерно....
Преди няколко години пътувах с автобус и дъщеря ми / беше на 3 г./ ми като се развика 'Ака ми се...."
иди се оправяй и спирай цял автобус на магистралата.
Последно пътувахме от Варна до Белово преди 5 дни. Беше си съвсем добре. А и като се прибави, че ползвам 50% намаление, защото съм с 2 деца е още по-добре Wink

Последна редакция: чт, 25 мар 2010, 13:55 от galuni

# 91
  • Мнения: 1 192
За мен пътуването с влак е доста романтично и приятно изживяване, абстрахирам се от всичко като слушам тракането на колелата и като пред погледа ми преминават картина след картина...

# 92
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 146
особено по задбалканската линия - през Карлово Simple Smile
И теснолинейката Септември - Добринище . Направо си е като приказка .

# 93
  • Мнения: 2 401
А я глейте какво става тука, в очакване сме на Изток експрес, ихааа  Laughing:

Цитат
Още миналата седмица стана ясно, че се водят преговори за грандиозен проект за създаване на евразийска високоскоростна железопътна магистрала, която ще свърже Лондон с Пекин. Според картата високоскоростната железопътна магистрала ще тръгва от Лондон, ще преминава през Франция, Австрия, Унгария, Сърбия, България, Турция, Иран, Пакистан, Индия, Китай, както и през други държави. От Китай магистралата ще продължава към Сингапур, Виетнам, Малайзия и Тайланд.

Бихте ли го ползвали?

# 94
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 146
С удоволствие  Laughing

# 95
  • София
  • Мнения: 816
особено по задбалканската линия - през Карлово Simple Smile
И теснолинейката Септември - Добринище . Направо си е като приказка .
С две ръце за теснолинейката.Вземете си и нещо за игра,монополи ли що ли.Даже можеш да го изведеш навън между вагоните да погледате.Има си тераска Grinning

# 96
  • София
  • Мнения: 2 881
Разписвам се директно на въпроса.
Аз съм голям фен на влаковете. Пътувам редовно, детето също е свикнало да се вози с влак. Пътувам както с БДЖ, така пътувам и с международните влакове (най-далеч с влак съм стигала от София до едно немско градче след Щутгарт). За последно пътувах януари месец с влак отиване и връщане София - Букурещ. Ако човек се интересува ще види, че освен, че пътуването с влак е романтично, може да и е доста евтино. Има доста карти, всякакви отстъпки и благини. Сайта на бюро Рила дава доста информация. За лятото планувам също пътуване из Европа с влакове. Пътувам доста по-удобно във влак (краката ми не се схващат сгънати), ходя до тоалетната колкото си пъти искам и разбира се, основния чар на влаковете - срещаш всякакви хора, тръгнали за къде ли не, ама всякакви. Толкоз по темата.  

п.п. забравих да кажа - в сръбските даже се и пуши
  Laughing

# 97
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 146
Ето прясна снимка от теснолинейката
http://galuni.snimka.bg/mountain/bansko.485495.17927954

# 98
  • Мнения: 1 788
Като започнете с приказките за мръсотията, направо ми става смешно...
Защото в авотбусите не е кой знае колко по-различно.
Докато пътувах, още на Велико Търново автобусът се превръщаше в закусвалня, кафеджийница и т.н.
Сума салфетки, сополиви, с храна стоят натъпкани по мрежичките на седалките, а някои се търкалят по земята. По земята може да се видят и доста трохи и подобни хранителни (или други) остатъци.
Съседа ти вдясно (или ляво), ако киха като обезумял и подсмърча звучно - няма мърдане, а във влака - станеш, та се разходиш, докато му отмине малко кризата... А ако е по-едър и реши да спи - често може да полегне на някой завой на приятелското ви рамо. Колко такива романтично похъркващи съм будила и колко прегръдки съм отнасяла - как да не ти стане драго и ти да го гушнеш...
Експресите (опа, извинете - ускорените бързи влакове) не са мръсни на тръгване. Но после картинката е досущ като при автобуса - трохички по пода, затъкнати в мрежичките отпадъци и т.н.
Ако тоалетните ви миришат (обикновено се размирисват някъде по средата на пътя) - избирайте места предварително - далече от тях.
Вече не се пуши във влаковете, така че и отворени прозорци по коридорите и в купетата няма да има в изобилие... Но въпреки всичко, ако някой от пътниците ви мирише лошо - имате избор - да отворите джама или да се разходите на някъде...
В автобуса - нямате избор - ще си живеете с миризмата под носа, докато не свърши пътуването или ако имате късмет - типът да слезе преди вас...

# 99
  • UK
  • Мнения: 3 959
Ако никога не се бях возила на автобус, вероятно нямаше да ми мине през ума да стъпя там, като чета описание като горното. От три години пътувам средно по веднъж месечно София - Варна, е как пък един път не видях такава мизерия, за каквато става дума, как пък никой не ми кихна пред лицето, никой не ми замириса на чак такава смърт, за каквато едва ли не говори авторката на горния пост... Ти на всички седалки ли стоиш, че те интересуват салфетките на останалите? Ако има боклук пред твоята седалка, шанса да си си го оставила ти е огромен, не мислиш ли? Ако не искаш боклуци пред теб, не ги оставяш и готово. Ако го оставиш после си го взимаш и си го изхвърляш на автогарата. Много трудно.

Обикновено в автобуса се возя сама на седалка, много рядко са толкова пълни, че да няма свободни места, или просто съм късметлийка. Три часа седнала мога да стоя, като знам какво място искам и къде го искам - и си го искам, естествено. До прозореца от страната на вратите, от другата не ми е удобно. В Търново ставам, разтъпквам се, после още три часа и съм си във Варна/София. Във влака ще ставам да се разхождам, а багажа с мен ли ще си го мъкна, много интересно, или ще разчитам да ме чака където съм го оставила?

# 100
  • Мнения: 48 157
Ако никога не се бях возила на автобус, вероятно нямаше да ми мине през ума да стъпя там, като чета описание като горното.
Аз мога да кажа същото за влаковете  Grinning
Имам само добри впечатления от тях, докато в автобус не издържам

# 101
  • Мнения: 4 965
Честно казано, предпочитанията ми за пътуване се подреждат, както следва: личен автомобил, самолет, служебен автомовил, автобус (ама само на определени фирми) и чак тогава влак...

# 102
  • Мнения: 77
А ако е по-едър и реши да спи - често може да полегне на някой завой на приятелското ви рамо. Колко такива романтично похъркващи съм будила и колко прегръдки съм отнасяла - как да не ти стане драго и ти да го гушнеш...

 Joy Joy Joy

# 103
  • София
  • Мнения: 1 762
И за мен е романтично пътуването с влак  Peace Е, мръсно било, не знам какво било. Еми такова е. Ще се поумием после, ще се поотръскаме и пак ще ни е добре. Ама няма такава възможност да се насладиш на гледки, както от влака. За съжаление скоро не сме се возили. Преди три години бяхме на почивка в Добринище. Заминахме с рейс, но твърдо решени да се върнем с въпросната теснолинейка. Вярно, 7 часа път, вярно влакчето старо, прашно, вярно доста роми по пътя се качваха и слизаха........... но няма такава красота, както по тоя път. Там се намира и най- високата гара на Балканския полуостров, но забравих името  Embarassed Движи се доста бавно, на места можеш да слезнеш и да се качиш в движение......... но е неповторимо. Това няма как да го видиш, ако си скола или друг транспорт  Hug Сигурна съм, че един ден пак ще го направим с мъжлето. Добре, че е навитак, като мен за това  Peace

# 104
  • Мнения: 1 192
Моят пък без колата никъде не ходи, ще кажеш, че с нея се е родил. А аз съм дива за връзване, харесва ми разнообразието, пътуването, движението...Ама да поотрасне синът  Stop  Wink

Последна редакция: пт, 26 мар 2010, 12:05 от Пумукъл

Общи условия

Активация на акаунт