АПРИЛ 2006

  • 30 635
  • 740
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 1 363
Влизам само да честитя със закъснение рождените дни на малките принцеси Рая и Маги, а също и на голямата Татянка - да сте здрави и много много щастливи, обичани и късметлиики.   bouquet  bouquet  bouquet
И от мен една хубава новина - сбъдва се моята мечта - ще си имам момиченце,  ylinfant място не мога да си намеря от вчера от кеф. Simple Smile
Отивам да готвя, дано другата седмица ме пуснат отпуска, че да имам повече време за писане.Всички болнички да се оправят.  Hug

# 16
  • Мнения: 2 149
Йееее, супер новина! Да ти е безпроблемно бременеенето и да я гушкаш доволна после! Ха, честит розов щълкел!

# 17
  • София
  • Мнения: 958
Еха, Роси, честито момиченце!!! Ще има таткото и баткото да се радват и разнежват! Hug

Мале, почна се с рожденните дни, и нашият наближава, а още не съм измислила кога, къде и как... ooooh!  Иначе с подаръците няма да имаме проблеми - списъкът е тооолкова дълъг, че ако дори само половината неща вземем, пак ще фалираме и ще трябва да се изнасяме от къщи, че няма да има място за нас. Whistling

И аз имах акордеон като малка. С брат ми много обичахме да свирим на него и майка ми след концертите ни винаги беше с главоболие Twisted Evil
Ние сега имаме йоника вкъщи, таткото прояви неочакван ентусиазъм и се научи да свири доста детски песнички и настава голяма веселба. Ама аз издържам много на дандания. Wink

Бубка, генийче си имаш! Heart Eyes
Отдавна ми прави впечатление, че чужбинчетата знаят много повече неща. В БГ не се обръща особено внимание на ранното обучение, пък те тогава хлапетата най-много схващат. Мойте всичките опити да го уча на някакви полезни неща, са претърпели абсолютен провал, явно много скучно му ги представям.

В нашата градина също предлагат ски-училище и мислим следващата година да го запишем. Сложили са сега и оферта за летен лагер. Има записани дечица на възрастта на Валката, та се зачудих аз кога ли ще се престраша да го пусна сам на лагер, не ми се вярва да е скоро... Rolling Eyes


Ето за по-сръчните мами идейки за детски торти. Изглеждат ми лесни и ефектни.

Последна редакция: ср, 24 мар 2010, 13:14 от Renkata

# 18
  • София
  • Мнения: 1 530
Роси, браво, страхотна новина.

Ние се връщаме от лекар. Соня е с жестока ангина.  Sad  Почваме АБ. вчера следобяда като се събуди вдигна 39,8 Т.
Поне питах лекарката и каза, че мога да и сдупча ушите. Но ако и утре е с 39 Т. мога и да размисля.

Ренка, мерси много за линка. Тъкмо навреме ми идва. Аз ще правя торта таралеж за вкъщи за р. ден на Соня, но това с пеперудата е супер идейно.

Ние също имахме играчка акоердеон, която беше доста сполучлива, но основното й копче пропадна навутре и естествено няма кой да го оправи. Иначе свири поносимо в първите 5 минути.

# 19
  • Мнения: 7 605
Такъв грип или не знам и аз какво ме хвана, че карам на автопилот - едвам ставам от дивана  Tired

Има още по-лесен вариант за торта пеперуда, правите торта в кръгла тава, режете тортата в средата и обръщате половинките (дано ме разбрахте). Аз съм хвърлила око на едни калинки http://www.chefkoch.de/rezepte/183661079180263/Bunte-Mini-Amerikaner.html  Thinking

# 20
  • Мнения: 3 205
Татянче, рецептата ми изглежда лесна... Но какво е puddingpulver?

# 21
  • София
  • Мнения: 958
Ааааа, да ги нямаме такива!!! Пролетта дойде и да се разкарват болестите вече, че...  Naughty


Не е само пеперудата, разгледайте и останалите торти, има и други идейни неща. Аз съм се вгледала в ей този пират и в пожарния камион. С украсата мисля, че няма да имам проблеми, ама с блатовете не знам как ще се справя. Миналата година му сътворих нещо като влакче от купешко руло и децата много се изкефиха.
За момиченцата има замък и принцеса и разни други неща. Чудя се, дали продават някъде такива дебели блатове, а? Или пък може да слепя 2 тънки newsm78

# 22
  • Мнения: 766
Роси, честито мила!
Бубка, браво на Дани!
Рени, лошо. Но сега с антибиотика бързо ще се оправят нещата!
Тинче, със помощни е СИмона. Със скоростта, която развива  няма начин да ги махнем скоро.
Ау Ренка, много благодаря за линка! Ще правя пеперудата определно, че на деня май ще сме при лелите, а в Ивайловград торти няма. В тортата за пеперудата мацката си казва , може два блата, просто препоръчва първо да ги слепиш със сметаната и после да режеш формата. А дали по магазините има нещо блестящо като това което тя сложи най-отгоре. Скарана съм със сладкарството, само Йоткери правя от време на време, та да видим. Затова имам още един въпрос, тая жена тоя блат нищо не го прави, не трябва ли поне малко да се сиропира.

Ние днес сме си в къщи, след като вчера в градината са казали на Владо, че Симона кашля. Аз се почувствах зле защото на мен ми изглежда здрава и даже не съм я чула. Но ей на от снощи следя, нищо. Днес ходихме на док, тя вика, ами тя е здрава, малко секрет в носа, промивки, но може да си ходи на градина. Така че утре я водим.

# 23
  • Мнения: 7 605
Татянче, рецептата ми изглежда лесна... Но какво е puddingpulver?

Пудинг, прахообразен. Ако искаш да превеждам цялата рецепта?

# 24
  • Мнения: 3 205
Не, благодаря, справям се с преводача чудесно  Blush Рецептата изглежда ето така, между впрочем  Mr. Green :
Дебел, 100 гр пудра захар, ванилия, захар и сол, докато пухкави. Разбърква се в една след яйца. Добави мляко. Брашно, яйчен крем на прах и бакпулвера и се добавя.
Сподели с две супени лъжици от около 25 малки купчини печене на 2 листа с пергамент, предназначени хартия. Наследство в предварително загрята фурна (готварска печка: 200 ° C / газова печка: Stufe3) Печете 10/12 минути. Готини на тел стелажи.
Остават пудра захар и около 5 супени лъжици вода, разбърква се в дебела чугун. Фиксираната част на американците намазва с леене. Ако желаете, поръсва се с малко мъниста захар и шоколад чипове.
 Joy

 А този пудинг - може ли пудинг на д-р Йоткер? Или може да добавя просто нишесте?

# 25
  • Мнения: 7 605
 Joy  Дебел от къде ще намериш, а?
Пудинга на Д-р Ьоткер е идеален  Peace

# 26
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Ахахаа, преводът е страхотен.

Роси, честита розова новина!

От гений е доста далеч Дани, но засега му се занимава, има интерес. В градината пишат, в нас той се упражнява, но по негово желание (азбуката научихме в нас двамата). Не са някакви специални занимания, докато седим на масата, например, пишем на магнитна дъска. Като сме в колата показваме различни предмети с коя буква започват. Сега му говоря колко ще е хубаво като голям брат да чете на Боби книжка, и затова иска вечер, докато чета, да му показвам думата, като я произнасям (бавно става, но пък като иска...) Четенето тук е различно, де, заучават цялата дума като комбинация от "знаци", за разлика от на български, където четеш фонетично.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 530
Янче, украси има в Метро. Има бои в тубички. С тях можеш да оцветиш сметаната. не са такива пастелни цветове, но пак стават.
Иначе аз бих разделила блата на 2, сиропирам единия пласт, слагам крем, после другия блат, пак крем и отгоре сметана.

# 28
  • Мнения: 2 149
Oooo, много са готини тортите! Само не ми е ясно как се правят такива цветни кремове. И нито една не я сиропираха, което в комбинация с тези дебели блатове не знам как ще е на вкус  Wink Но за ефектни - ефектни са! Замъкът може би най ми хареса. Mr. Green Идея за син крем?  Whistling

# 29
  • Мнения: 1 147
Роси, честита розова новина Hug
Ох Кало докато не изгледа всички торти как се правят (от линка на Ренката) не миряса Laughing по едно време направи заключението, че двете жени "са много добри готвачки" Mr. Green
Аз днес бях отпуск и доста добре ми се отрази ... вечерта ходих на тържество е ДГ, беше много хубаво, само дето Кало явно не беше спал и през цялото време се прозяваше и си търкаше очите ...

Общи условия

Активация на акаунт