бременност и болки в кръста

  • 67 437
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 58
Здравейте, дано не повтарям темата. В 6 месец съм и от 1 седмица имам болки в кръста, дори когато лежа и почивам ( от 3 дни повече лежа и не ставам много).Болката е над опашката и понякога преминава нагоре към гърба, понякога ме боли и срамната кост.Не са бъбреци, защото знам те как болят.Лекарят ми каза, че може да е от положението на бебо, защото е седалищно и може да притиска нещо.Аз се плашада не са контрокции.Имали ли сте контракции в гърба и как се усещат те?

# 1
  • Мнения: 92
Здравей
и аз имах същите болки и дори в края на бременноста се засилиха. И сега ме боли по същия начин, а що се отнася до контракциите мен ме боля корема, но съм чувала от други майки че ги боли кръста, като бъбречна криза. Твоите болки по скоро са заради разтягането
Лека бременност ти желая

# 2
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Здравей Иветка!

Не се притеснявай (почти  Grinning) всички сме така. Мен ме боли таза, понякога дори не мога да стъпвам от болка.Зълва ми пък имаше адски болки в гърба и кръста, които за съжаление не я напуснаха и след като роди. Моята гинеколожка ми обясни, че това се дължи на разтягането.  Peace

# 3
  • Мнения: 265
Нормално е и при мен е така даже към края на бременноста е още по-гадно. Болката в кръста, ниско долу и в таза се усилват вечер+подуването на краката.... а нощно време място не мога да си намеря. Въпреки че с предишната бременност ми беше доста по- леко ,но всяка бременност е различна. Леко бременеене. Peace

# 4
  • Мнения: 539
Да не те плаша,но болките ще се засилват.Както са ти казали момичетата е от разтягането Peace

# 5
  • Мнения: 718
На няколко пъти такива кризи получих, че виех от болка  Whistling И при мен беше заради разширяване на таза.

# 6
  • Мнения: 564
и аз имах силни болки,започнаха към 6-тия месец и си продължиха до като не родих.дори към 7-ми 8-ми месец започна много лошо да ме боли единия крак,нещо ми се измяташе-болката от таза се местеше в крака ужас беше,лекаря ми изписа магнезии от който нямах никакъв ефект.Аз не лежах нарочно,правех гимнастика за раздвижване и ми минаваше,добре се чувствах.След това,като ме заболеше пак гимнастика и така.
Лека и спокойна бременности дано ти мине Simple Smile

# 7
  • Мнения: 13
Здравейте,нормално е според мен да те боли,аз съм в 9 месец ,скоро ми предстои секцио,на мен ми е чупен таза и не ме питай за какви болки става въпрос,кръста понякога ме приболва,но се чуствам като инвалид заради таза,немога да стана от леглото,не се притеснявай -нормално е,целувки  Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 2 613
И аз имах ужасни болки в кръста и прешлените, носех едро бебе  и в деветия месец направо място не можех да си намеря от тези болки Tired, но всичко това си заслужава, в името на съкровището, което носиш Hug Лека бременност до края Hug

# 9
  • Мнения: 58
Благодаря Ви момичета, аз на болката ще търпя стига да знам, че всичко е наред със съкровището ми.Най ме е страх това да не са контракции( въпреки, че вече съм получавала , но отпред в корема и знам какво е ) и да не тръгне преждевременно раждане.Но пък вчера бях на  3д ехограф и ако е имало нещо обизпокоително предполагам, че щеше да се види, още един тъп въпрос, възможно ли е с ехограф да се установи има ли скъсяване на шийката ва матката? До сега докторката не ми е правила такъв преглед и се чудя кога се прави?

# 10
  • Мнения: 11
аз искам да попитам нормално ли е съвсем в на4алото болки в кръста.....3 седмица

# 11
  • Мнения: 28
Здравейте, дано не повтарям темата. В 6 месец съм и от 1 седмица имам болки в кръста, дори когато лежа и почивам ( от 3 дни повече лежа и не ставам много).Болката е над опашката и понякога преминава нагоре към гърба, понякога ме боли и срамната кост.Не са бъбреци, защото знам те как болят.Лекарят ми каза, че може да е от положението на бебо, защото е седалищно и може да притиска нещо.Аз се плашада не са контрокции.Имали ли сте контракции в гърба и как се усещат те?

Имам такива болки, но ако седя повече седнала или права. По нареждане на доктора пазя леглото, защото имах три прокървявания до сега  Sad За щастие от месец и повече не се е повявало кървене.

Болките между краката, в срамната кост и аз ги имам и ще питам доктора си за това след два дена. Усещам ги по- силни като ставам от леглото и се обличам.

# 12
  • Мнения: 58
з искам да попитам нормално ли е съвсем в на4алото болки в кръста.....3 седмица
в началото имах много силни болки, като менструални, но от 10,11 седмица спряха и сега пак ме почнаха, за това се плаша. А пък за болката и напрежението между краката в областта на срамната кост ме е страх, да не би така да се получава разкритие и да доведе до аборт

# 13
  • Мнения: 262
и аз имах в началото болки като при цикъл и доктора ми обясни, че това е нормално в първите месеци около датата когато е бил цикъла.

# 14
  • Мнения: 641
О тази болка беше жестока при мен.Направо място не можех да си намеря последните месеци.Просто таза се подготвя за идването на бебето.

# 15
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Мен ме болеше много гърба, особено нощем място не можех да си намеря последните месеци. Таза не ме е болял, смисъл усещах разпъването но по-скоро беше дискомфорт а не болка. За сметка на това как ме боляха ребрата  Sad едното бебе все там ме риташе.

# 16
  • в Кошера
  • Мнения: 2 219
Аз си нося наследствените болежки в кръста от баба и татко  Confused Rolling Eyes, но сега ми се реве понякога (особено като се преуморя)...Тръгва от кръста и пълзи по целия гръбнак, а знам, че и по-зле ще става нататък  #Crazy Crazy

# 17
  • Мнения: 106
С първата бременност имах ужасни болки в кръста и по гърба,направо не можех да се возя в кола или да стоя по принцип дълго време седнала,а сега с втората бременност нямах грам болка,а не съм първа младост.....нямам обяснение,но все пак по-добре!!!

# 18
  • Мнения: 58
опитвам се да си обясня научно нещата с разпъване на таза, подготвяне, притискане от бебо, слаба съм, с тесен таз съм,но да ме боли 4 ден на почивки, при положение, че повече лежа и почивам....вече не знам какво да си мисля и да предприемам

# 19
  • София
  • Мнения: 388
При мен болките в кръста (малко над опашката) се появиха още от втория-третия месец(т.е. далеч преди да "натежи" бебето). Най-страшно ставаше като легна по гръб- не можех да помръдна от болка. След раждането малко по малко отшумяха и съвсем изчезнаха. Според мен разтягането на матката води до разтягане на разни връзки и деформиране на самия гръбнак,затова той така реагира,т.е. мисля,че нямат общо с контракциите.

# 20
  • София
  • Мнения: 129
И аз имам такива болки от самото начало.

# 21
  • Мнения: 10
Спокойно, не са контракции. Имам го същия проблем от петия месец, сега съм в края на осмия и съм на път да се инвалидизирам  Cry Първо започна да ме боли кръстът, като докторката каза, че е от килограмите, тъй като тялото ми не можело да ме носи  Embarassed В момента ме боли левият крак, срамната кост, кръст, таз и т. н. и било вече не само от килограмите, но и от разширението. Споко, не би трябвало да са контракции, защото тези болки са по-скоро двигателни, докато контракциите са като менструалните... Стискай зъби, после всичко се забравя.

# 22
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Болки в кръста имам още от първата си бременност, така и си останаха. Обостряха се заради тежестта на бебето. На моменти нито можех да лежа, нито да съм седнала, нито права  Crazy

# 23
  • Мнения: 1 420
И аз имах болки в кръста както през първата, така и сега с втората бременност  Peace Почивай си и слагай възглавничка под корема като лягаш на една страна, или зад кръста като сядаш за да се облекчи тежестта  Peace

# 24
  • plovdiv
  • Мнения: 112
Ох, и при мен така с първата ми бременност бях като коза,нищо не ме болеше.Обаче като родих няколко месеца имах ужасни болки по целия гръбначен стълб и в кръста,мислех ,че никога няма да преминат.Отминаха,но сега с втората бременност от месец кръста ме боли адски ,когато от седнало или легнало положение искам да се изправя.Най-кушмарно е през ноща ,когато често ми се налага да посещавам ''wc''-то имам усещането ,че прохождам отново направо съм като дърво,ужасна болка в кръста и в коста на левия крак.

# 25
  • София
  • Мнения: 5 079
Центърът на тежестта се променя, затова те боли, нормално е.
С напредване на бременността става още по - зле Mr. Green, ако ще те успокоя. Laughing

# 26
  • Мнения: 6 022
Колкото повече лежах ,толкова болките се засилваха,при мен помагаше движението но в умерени граници редуващо се с почивка.Последния месец ми беше трудно да лягам и ставам.

# 27
  • Мнения: 9 486
Има колани за бременни, които биха те облекчили поне,  но първо се консултирай с гинеколога си  Peace

# 28
  • Мнения: 1 677
За мен наличието на някаква болка е признак за това, че нещо не е съвсем наред.

аз искам да попитам нормално ли е съвсем в на4алото болки в кръста.....3 седмица
Консултирай се с лекар.

# 29
  • Мнения: 42
И аз имах болки в кръста и таза. За съжаление вече година и осем месеца кръста не ме е спрял още...

# 30
  • Мнения: 6
Имам болки в таза... Не мисля, че твоето е контракции.

# 31
  • pomorie
  • Мнения: 848
мен ме болеше кръста още от третия месец като седнех на земята и не можех да стана после....но  беше нормално.след бременността си ми остана болката като се поизморя или вървя много и си ме боли

# 32
  • Мнения: 196
Здравей
според мен никоя болка, която те кара да се чувстваш некомфортно не е за пренебрегване. Накарай лекаря си да те прегледа вагинално за да видиш дали нямаш разкритие.
Този тип болка е опасна, разбрах че детето ти е седалищно - засега. Моето дете беше седалищно и от 7 месец имах страотни болки в кръста и в срамната кост, не можех да вървя но въпреки това си ходех на работа едва едва.... В края на осми месец вече не издържах н аболките и спрях да ходя на работа. Един ден имах страшни болки в кръста и напред към срамната кост не можех да лежа да седя нито да се движа. Трябваше да  съм секцио, планрах го и си стоях с болките в къщи но спокойна че има време. Никой не ме прегледа вагинално през цялата ми бременност въпреки че ходех на частни прегледи. И.. една седмица преди планираното секцио ми изтекоха водите и докато отида до родилното почти бях родила. Казах че е седалищнж качиха ме в операционната но като ме погледнаха ..чак там ..останаха втрещени аз имах 11 см. разкритие и напълно гладка шийка на матката, детето беше тръгнало само. Така и не остана време за секцио - родих нормално, седалищно с едното краче напред. Това беше голям шок за мен и стрес за детето което стоя в интензивно 9 дена... да не ти описвам ужаса през тези дни.
Затова те съветвам - намери си лекар на който наистина да имаш доверие и изисквай от него, той е длъжен да ти обърне  внимание, нека те прегледа и вагинално въпреки че го избягват.

Успех.

# 33
  • Мнения: 42
Когато легна по гръб дори за 5-10 минути, после ми е трудно ставането или обръщането от болки в кръста.

# 34
  • Мнения: 781
И мен ме болеше кръста от третият месец.Все виках на мъжо,че имам нужда от космодиск  Laughing

Когато легна по гръб дори за 5-10 минути, после ми е трудно ставането или обръщането от болки в кръста.
По добре се консултирай с лекар.Дано всичко да е ок  Praynig Hug

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 440
Още след петия месец на първата бременност получих болки в кръста и до ден днешен си ги имам. Всяко навеждане за повече от 3 минути ми причинява болки и скованост  Sad

# 36
  • Мнения: 2 453
И аз имам болки в кръста от четвъртия месец. Смятам, че малко бременни се разминават с тази "екстра".

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 440
Явно е така. Почти всички мои познати са на този хал - неизбежно, но пък си струва  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт