бременност и болки в кръста

  • 67 278
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 58
Здравейте, дано не повтарям темата. В 6 месец съм и от 1 седмица имам болки в кръста, дори когато лежа и почивам ( от 3 дни повече лежа и не ставам много).Болката е над опашката и понякога преминава нагоре към гърба, понякога ме боли и срамната кост.Не са бъбреци, защото знам те как болят.Лекарят ми каза, че може да е от положението на бебо, защото е седалищно и може да притиска нещо.Аз се плашада не са контрокции.Имали ли сте контракции в гърба и как се усещат те?

# 1
  • Мнения: 92
Здравей
и аз имах същите болки и дори в края на бременноста се засилиха. И сега ме боли по същия начин, а що се отнася до контракциите мен ме боля корема, но съм чувала от други майки че ги боли кръста, като бъбречна криза. Твоите болки по скоро са заради разтягането
Лека бременност ти желая

# 2
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Здравей Иветка!

Не се притеснявай (почти  Grinning) всички сме така. Мен ме боли таза, понякога дори не мога да стъпвам от болка.Зълва ми пък имаше адски болки в гърба и кръста, които за съжаление не я напуснаха и след като роди. Моята гинеколожка ми обясни, че това се дължи на разтягането.  Peace

# 3
  • Мнения: 265
Нормално е и при мен е така даже към края на бременноста е още по-гадно. Болката в кръста, ниско долу и в таза се усилват вечер+подуването на краката.... а нощно време място не мога да си намеря. Въпреки че с предишната бременност ми беше доста по- леко ,но всяка бременност е различна. Леко бременеене. Peace

# 4
  • Мнения: 539
Да не те плаша,но болките ще се засилват.Както са ти казали момичетата е от разтягането Peace

# 5
  • Мнения: 718
На няколко пъти такива кризи получих, че виех от болка  Whistling И при мен беше заради разширяване на таза.

# 6
  • Мнения: 561
и аз имах силни болки,започнаха към 6-тия месец и си продължиха до като не родих.дори към 7-ми 8-ми месец започна много лошо да ме боли единия крак,нещо ми се измяташе-болката от таза се местеше в крака ужас беше,лекаря ми изписа магнезии от който нямах никакъв ефект.Аз не лежах нарочно,правех гимнастика за раздвижване и ми минаваше,добре се чувствах.След това,като ме заболеше пак гимнастика и така.
Лека и спокойна бременности дано ти мине Simple Smile

# 7
  • Мнения: 13
Здравейте,нормално е според мен да те боли,аз съм в 9 месец ,скоро ми предстои секцио,на мен ми е чупен таза и не ме питай за какви болки става въпрос,кръста понякога ме приболва,но се чуствам като инвалид заради таза,немога да стана от леглото,не се притеснявай -нормално е,целувки  Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 2 613
И аз имах ужасни болки в кръста и прешлените, носех едро бебе  и в деветия месец направо място не можех да си намеря от тези болки Tired, но всичко това си заслужава, в името на съкровището, което носиш Hug Лека бременност до края Hug

# 9
  • Мнения: 58
Благодаря Ви момичета, аз на болката ще търпя стига да знам, че всичко е наред със съкровището ми.Най ме е страх това да не са контракции( въпреки, че вече съм получавала , но отпред в корема и знам какво е ) и да не тръгне преждевременно раждане.Но пък вчера бях на  3д ехограф и ако е имало нещо обизпокоително предполагам, че щеше да се види, още един тъп въпрос, възможно ли е с ехограф да се установи има ли скъсяване на шийката ва матката? До сега докторката не ми е правила такъв преглед и се чудя кога се прави?

# 10
  • Мнения: 11
аз искам да попитам нормално ли е съвсем в на4алото болки в кръста.....3 седмица

# 11
  • Мнения: 28
Здравейте, дано не повтарям темата. В 6 месец съм и от 1 седмица имам болки в кръста, дори когато лежа и почивам ( от 3 дни повече лежа и не ставам много).Болката е над опашката и понякога преминава нагоре към гърба, понякога ме боли и срамната кост.Не са бъбреци, защото знам те как болят.Лекарят ми каза, че може да е от положението на бебо, защото е седалищно и може да притиска нещо.Аз се плашада не са контрокции.Имали ли сте контракции в гърба и как се усещат те?

Имам такива болки, но ако седя повече седнала или права. По нареждане на доктора пазя леглото, защото имах три прокървявания до сега  Sad За щастие от месец и повече не се е повявало кървене.

Болките между краката, в срамната кост и аз ги имам и ще питам доктора си за това след два дена. Усещам ги по- силни като ставам от леглото и се обличам.

# 12
  • Мнения: 58
з искам да попитам нормално ли е съвсем в на4алото болки в кръста.....3 седмица
в началото имах много силни болки, като менструални, но от 10,11 седмица спряха и сега пак ме почнаха, за това се плаша. А пък за болката и напрежението между краката в областта на срамната кост ме е страх, да не би така да се получава разкритие и да доведе до аборт

# 13
  • Мнения: 262
и аз имах в началото болки като при цикъл и доктора ми обясни, че това е нормално в първите месеци около датата когато е бил цикъла.

# 14
  • Мнения: 641
О тази болка беше жестока при мен.Направо място не можех да си намеря последните месеци.Просто таза се подготвя за идването на бебето.

Общи условия

Активация на акаунт