ВТОРОКЛАСНИКЪТ се забавлява да дели и умножава!

  • 30 935
  • 749
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 155
Лени ,какъв е подаръкът?!!!!!

# 706
  • София
  • Мнения: 39 823
Взех бележника днес. Дияна завършва с три петици - по английски и по рисуване (там оценките са две, по приложни и по изящни изкуства).
Не бях гледала крайните страници на бележниците.
8 оценки по "Задължителна подготовка или профилирана"
1 оценка ЗИП
3 оценки СИП

Успокоих я, че средният й успех е отличен (5,75).

# 707
  • Мнения: 7 263
Много ми е любопитно защо толкова се разминават книгите за лятната ваканция.
При нас книжките са:

Антон и Точица
Тошко Африкански
През гори и води
Емил от Льонеберя
Андерсенови приказки


Лъчи сега чете две други книжки, и ще видим кои от всички посочени ще изчете, като ще взаимствам и по-хубавите от вашите списъци, дано подобри бързината на четене, макар че всъщност той не чете бавно, но се разсейва доста....
А иначе подаръкът е ............ дъФка с косъм!!!!  Wink Wink Wink
Хи хи е не точно де, ама за мен си е баш това - за позналите верния отговор, а именно парички в пликче ( е този път поне с мило адресирана картичка) - заслужената, обещана почерпка!  Mr. Green Twisted Evil Mr. Green Twisted Evil Laughing Laughing Laughing

Последна редакция: сб, 29 май 2010, 14:10 от Lennyh

# 708
  • София
  • Мнения: 633
Нашите книги за четене са:
Приключенията на Лукчо
Приключенията на Лиско
Приключенията на Том Сойер
Басни от Лафонтен
Малки жабешки истории
Алиса в страната на чудесата
Книга за джунглата
Повести за Карлсон
Български народни приказки
Приказки и разкази-от Ангел Каралийчев
Стихотворения,приказки и гатанки-от Асен Разцветников

Вкъщи намерих "Алиса в страната на чудесата"и ще купя една две книжки от този списък,а пък какво ще прочете ще видим.Имаме и "Емил от Льонеберя" мисля да и я предложа да я прочете.Като гледам нашия списък е доста дълъг, а пък на моето девойче много много не му се чете.

# 709
  • Мнения: 114
Ето ви и от нас препоръчаните книжки:

1. „Алиса в страната на чудесата” – Луис Карол
2. „Пет приказки” – Валери Петров
3. „Малкият принц” – Антоан дьо Сент Екзюпери
4. „Вълшебникът от Оз” – Лиман Франк Баум
5. „Децата от улица Тряскаджийска” – Астрид Линдгрен
6. „Маншон, Полуобувка и Мъхеста брада” – Ено Рауд
7. „Тошко Африкански” – Ангел Каралийчев
8. „През гори и води” – Емилиян Станев
9. „Малкият мъж” – Ерих Кестнер
10. „Историята на доктор Дулитъл” – Хю Лофтинг


Някои сме чели вече, за други мисля, че е малко рано.

# 710
  • Мнения: 1 271
Аз рядко се включвам но, нещо с времето не се справям.
Вчера забравих, че днес ще им дават бележниците, естествено тази сутрин установих, че цветарските магазини в събота започват работа в 9 часа,както и да е с малко закъснение успяхме.
Има една 5 по БЕЛ, имаме напредък в сравнение с миналата година, има много върху какво да работи, най-вече за концентрацията.
Според мен и по математика трябваше да има 5, защото човека не чете условията.Ако ги прочете задачата е решена, но той не чете, поглежда и пише.
Списъка с книги е този:
1."Приказки за Хитър Петър"
2."Малки жабешки истории"
3."Карлсон, който живее на покрива"
4."Басни"Лафонтен
5."Приключенията на Пинокио"
6."Алиса в страната на чудесата"
7."Приключенията на Лиско"
8."Приключенията на Том Сойер"
9."Книга за джунглата"
10"Патиланци"
По желание:
1."Моят прадядо и аз"
2."Това се случи на 35 май"
3."Матилда"
и още две но те са давани и през зимната ваканция и ги е чел.
По математика :Сборник по математика на Чилингирова за 2 клас.
По БЕЛ: 24 диктовки
Естествено ще попълва и читателски дневник.
Характеристиките ги обсъждахме с г-жата индивидуално.Имаше полза поне за мен.

# 711
  • Мнения: 2 155
Привет!
Лени,това с пликчето е неотменимо!Все пак има картичка!
И на мен ми прави впечатление различието в препоръчителната литература.
Взех от библиотеката "Приключенията на Лиско" - започна да я чете и каза,че не му е интересна.Без да го споделям с него и аз установих същото.Няма да я прочете,а те не са преиздавани и са в няколко книжки;Лиско на море,Новите приключения на Лиско и др.Ето,за това е хубаво да има библиотеки!Ще пробвам до края на седмицата и ако не желае - ще я върна,може на друго детенце да се хареса.
Книгите,които присъстват най-често в списъците са;
-Бълг.нар.приказки
-Приключенията на Том Сойер
-Приключенията на Пинокио
-Алиса в страната на чудесата
- Басни
-Книга за джунглата
Прочетох "Малкият принц" - не е ли твърде рано за нея?Трудно се осмисля от голями,а 9 годишни .....
Но,важно е да се чете и ако е  възможно всеки ден по една диктовка - това ме посъветва съседка,учителка.
Като го казах "мамооо,престани !" #2gunfire

# 712
  • Мнения: 7 263
"Малкия принц" за мен не е четиво за тази възраст. Миналата година големия ми син я имаше включена в книгите за лятото ( говорим за след 5-ти клас).
Честно казано разнообразието на книжки за лятото иде подскаже, че не всички ще са включени в програмата за следващата учебна година, затова смятам да подбера такива книжки, които ще го увлекат и ще го накарат да чете с удоволствие. Ако установя че дадена книжка не му допада няма да го мъча. Сега по свое желание започна да чете "Малка къща в гората" - интересна му е, чете по малко всеки ден. Като я свърши ще видим кое ще подхванем.

# 713
  • Мнения: 2 155
Лени,на същото мнение съм!
Самият факт,че не навсякъде има списък с литература е показателен.
Прегледах читанката за 3 клас,също като 2 клас!Ако не обърнеш внимание отпред на цифрата 3,няма изобщо да ти направи впечатление,че е нещо по-различно.Има христоматия за 3 кл.,не зная какво представлява,но по мое време имаше приложение.
Без притеснения и изсилвания,както казваше баба ми! Joy

# 714
  • Мнения: 529
 И ние приключихме! Нашето тържество беше вчера заедно всички втори класове от 13.30 до 17.00ч. в един бар близо до училище. Нашият клас тръгна последен за тържеството. После децата се оплакаха, че са стояли там около час и след това са чели характеристики в клас.  Shocked Било много шумно и затова! За какво платихме по 15.00лв.  ooooh! И на зелено училище не сме били, и един туристически модул пропуснахме. Да не говорим, че при най-малкото провинение децата се пращат при психоложката.
 Направо не ми се пише, добре че детето има добри приятели в класа, иначе... Подарък естествено нямаше!
 
 Книгите са почти същите:
 "Тошко Африкански” – Ангел Каралийчев
 "През гори и води" - Ем.Станев
 "Антон и точица" -Е.Кестнер
 "Приказки от Андерсен"
 "Приказки от Лафонтен"
  "Емил от Льонеберя"
 "Пет приказки" - В. Петров
 Допълнително:
 "Карлсон, който живее на покрива"
"Децата от улица блъсканица"
"Ние, децата от шумотевица"

 Днес бяхме в НДК на панаира на книгата и си купихме 2 от книжките, утре е последен ден.

Последна редакция: сб, 29 май 2010, 18:58 от Amaretka

# 715
  • Мнения: 2 155
Амаретка,съжалявам за проваленото тържество!
Защо бар? И защо всички заедно?
Крайно време е да се преустановят тези "тържества" ,разочарования и подаръци.
Да ви попитам - събират ли нещо децата ви?Списания,стикери,джидживки ......

# 716
  • София
  • Мнения: 39 823
Моята дъщеря пък нямаха тържество. Днес от 10 имаше "Ден на отворените врати". Децата пяха и танцуваха. После рисуваха на асфалта. Имаше дечица и от друго у-ще.
От класа им имаше много малко деца. Задължително трябваше да присъстват само някои деца, които участват в извънкласни дейности като танци и музика.
Моята щерка май загуби интерес към музиката. Но пък рисува на асфалта. Не знам другата година към какво ще се насочи. Тя само се лута. Искаше плуване, ходи на плуване. Искаше музика, ходи на музика. Но всичко е до време, все някой друг бил виновен, че не ходела "Не ме викат с тях".
В интерес на истината от плуването не знам защо се отказа. Хубаво е да пробва много неща, ама нейното е никакво Simple Smile

И все още не си е намерила списъка с книги Simple Smile

# 717
  • Варна
  • Мнения: 6 881
красива белла целия клас събират стикери. Лепят в албумчета, разменят.
Сиси няма петици в годишните оценки. Тя и през годината имаше само една, по математика. Много е доволна от екскурзията днес а аз от нея, защото е запомнила много неща от това което са им разказвали и най-вече защото ми ги разказа гладко. Simple Smile

Е, честита вакания!  bouquet

# 718
  • Мнения: 558
Е, ние втора година нямаме списък с книгите Thinking. Добре, че е нета. За подарък - съм против. Омръзна ми постоянното събиране - Коледа, осми март, завършване...
Още не мога да се зарадвам на ваканцията.
Днес ходихме в НДК - взехме и една книжка с гатанки, на връщане не спря да чете и да ми ги задава. Купих му и географска карта на България.

# 719
  • София
  • Мнения: 39 823
Vague, на мен преди много години една приятелка на мама ми подари руски атлас на света. Доста подробен и хубав. Но някак си не смея да го дам в ръцете на щерката Simple Smile
Подарихме й преди време глобус, никакво внимание не му обръща.

Общи условия

Активация на акаунт