Цени за раждане в АГ болниците в София

  • 309 477
  • 443
  •   1
Отговори
# 255
  • София близо до Витоша
  • Мнения: 469
в ОБ вече е 700 лв

# 256
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Е ,все пак като се има предвид , че раждаш 1 или два пъти в живота си смятам ,че е редно да си по-внимателен със здравето си и това на детето ти.Плащаш  и на майстора за банята , 3000 лв. ,но там може и да го поправиш.
Не мислете за пари-намерете лекар на който да имате доверие  и да се чувствате спокойни.

# 257
  • Мнения: 98
да де, ама светилата клъцкат само секцио за по 30 минутки от понеделник до петък, аз исках да си взема екип, но като говорих с доктора каза, че посред нощ или събота и неделя няма да се вдигне ако тръгна да зараждам.............та за мацките със секцио не им е проблем да си изберат доктор, виж нормалното раждане си е трудоемко и трае по-дълго и доста по-рядко се навиват докторите(ще каже човек,че те се пържат в собствен сос),то за това 40 % вече раждат секцио(в Холандия едва 8%- чудя се каква ли толкова е разликата при българките и холандките и намирам отговори, които не ми харесват )  та аз раждах без екип и съм супер доволна, попаднах на страхотна акушерка ))))))

# 258
  • Мнения: 123
Здравейте!

Не се сдържах и реших да споделя изненадата си от факта, че в една от болниците... присъствието на бащата се заплаща допълнително - 200лв. !

Очаквах не по-голяма цена от 100 лева, но и друго се питам - нормално ли е присъствието на бащата да се заплаща?
Явно съм летяла в облаците и си мислех, че не се заплаща, а се приема за нещо напълно естествено!

Питам се и какво влизат в тези 200 лева, кой умник е определил присъствието на бащата като ВИП услуга?
Просто се изумявам, исках да споделя.

А не стига това.... ами освен 200 лева за таткото... се плаща и за самостоятелна стая 150лв и за избор на екип 900 лв...... сумата става космическа - как всичко си е навързано, знаят как да печелят пари.

П.С. Признавам, че до сега не се бях интересувала относно това, но вече няма как - информирам се за всичко.

# 259
  • Мнения: 779
Ми те парите са предварителна такса- като припадне тоя татко нали и по неговото свестяване има работа и се ангажира персонал Wink) То малко на бъзик ама и такива случаи е имало  Grinning
Сериозно, за какво ти е тоя татко докато раждаш. Аз това с присъствието на бащата не го разбирам. Доколкото съм чувала ги отделят в една стая да не ти чуват писъците и ги опаковат в едни найлони да са стерилни. Като стигнеш до финалните напъни го вкарват да гледа 10 минути. Ми то раждането може да продължи и 12 часа. Защо ще го мъчиш тоя човек да стои без никакво забавление в една стая опакован като произведение на Кристо и да се побърква от притеснение. По-добре да е на работа или да иде да се напие- да има какво да го занимава. Пък за гледането в по-добрия случай е зад магарето. Някой лекари карат мъжете да минат отпред- е такова  нещо на мъжа си съвсем не бих причинила- нали после трябва да ме вижда като жена, а не да си представя касапница докато правим секс.
А не дай си боже да не напъваш хубаво и да не може да излезе бебето- на мен ми се изреди цялата болница да ме натиска по корема. Накрая ми казаха, че още малко и до форцепс сме щели да стигнем- добре че беше един по-едричък доктор дето ме сгъна на осем да изтласка бебока. Това пък отстрани как ще изглежда на присъстващ мъж направо не ми се мисли.
Въобще аз съм на мнение, че таткото не му е мястото в родилното. Жените някак си се подготвяме психически за раждането, но мъжете не го осъзнават и обмислят и за някои може да е голям стрес.

# 260
  • Мнения: 141
Здравейте!

Не се сдържах и реших да споделя изненадата си от факта, че в една от болниците... присъствието на бащата се заплаща допълнително - 200лв. !

Очаквах не по-голяма цена от 100 лева, но и друго се питам - нормално ли е присъствието на бащата да се заплаща?
Явно съм летяла в облаците и си мислех, че не се заплаща, а се приема за нещо напълно естествено!

Питам се и какво влизат в тези 200 лева, кой умник е определил присъствието на бащата като ВИП услуга?
Просто се изумявам, исках да споделя.



А не стига това.... ами освен 200 лева за таткото... се плаща и за самостоятелна стая 150лв и за избор на екип 900 лв...... сумата става космическа - как всичко си е навързано, знаят как да печелят пари.

П.С. Признавам, че до сега не се бях интересувала относно това, но вече няма как - информирам се за всичко.

Просто не трябва да раждате на такива места. Това е ненормално. Има достатъчно болници в София за раждане.

# 261
  • Мнения: 411
Seliq, изброй моля те, подходящите болници за раждане в София!

# 262
  • Мнения: 123
Сериозно, за какво ти е тоя татко докато раждаш.

Таткото сам прояви желание!  Hug
Естествено не искаме да стои от страната на доктора, а искам да стои до мен.
Не виждам нищо лошо в това, ако и двамата го искат!  Heart Eyes

Факт е, че цените ме отказаха от тази идея, макар мъжът ми да е готов да ги даде... само и само да е до мен и да се увери, че всичко е ок, просто да ми е подкрепа.
Живот и здраве има доста време до раждането, важното е всичко да е наред.
А това дали ще присъства или не .... не е на дневен ред сега.
Просто се изненадах от цените - дори един баща да припадне и да има нужда от помощ - чак пък 200 лева - ихаааа.... мъжът ли ражда или жената.  Joy

# 263
  • Мнения: 141
Seliq, изброй моля те, подходящите болници за раждане в София!

Има болници в София, където сумата не надхвърля 700 лв.- например Света Анна, бивша Окръжна    б-ца, ако се избира екип.

# 264
  • Мнения: 1 544
Извинявам се,но аз наистина не схващам разликата между тези две положения в МД-София:

1.ДОПЪЛНИТЕЛНИ УСЛУГИ ПО ИЗБОР НА ПАЦИЕНТ

 Избор на екип „Раждане”

860,00 лв.

и

2.БОЛНИЧНИ МЕДИЦИНСКИ УСЛУГИ – СТАЦИОНАР

АКУШЕРСТВО

 Раждане, независимо от срока на бременността, предлежанието на плода и начина на родоразрешение   
         570.00 лв

Моля ви да ми разясните. Peace

# 265
  • Мнения: 411
Да не би второто да е за здравно неосигурени? Макар че държавата не поемаше ли разходите за здравно неосигурените?

# 266
  • Мнения: 1 544
Нямам никаква идея...
Така е написано,че аз поне не мога да хвана разликата.Ако е за здравно неосигурени лица,е редно да пише.
Ще питам директно АГ-то как ще процедираме.

За операция миналата година не ми е искал да плащам за екип-назначи ми дата и това е.Платих само болничния престой.Ако обаче раждането е нормално,няма как да мятаме боба Mr. Green

# 267
  • Мнения: 0
kakva e cenata na e edno normalno rajadane v darjavana bolnicaza jena koqto e zdravno osigurena

# 268
  • Мнения: 1 544
Безплатно,ако не избираш екип,обезболяване и екстри. Peace

# 269
  • Мнения: 3 181
Е ,все пак като се има предвид , че раждаш 1 или два пъти в живота си смятам ,че е редно да си по-внимателен със здравето си и това на детето ти.Плащаш  и на майстора за банята , 3000 лв. ,но там може и да го поправиш.
Не мислете за пари-намерете лекар на който да имате доверие  и да се чувствате спокойни.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт