Цени за раждане в АГ болниците в София

  • 309 339
  • 443
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 13 206
Parcalcheta и какво ще постигне като спре да участва в изборите на екипи? Ще спре да си върши работата ли? Не, просто като не участва, няма да изкарва легално допълнително средства, макар и малко Wink
Аз лично ще следя и ще чакам да напишеш какво се случва, щом ти предстои скоро  Hug

# 76
  • Мнения: 0
Molq ako nqkoi razbere za promqna na cenite na Tokuda da kaje,az li4no pitah minalata sedmica i kazaha 4e nishto za sega nqma da promenqt.No sled kato zakona e obnarodvan v durjaven vestnik ve4e mogat i da promenqt neshto,e pone se nadqvam.Mersi predvaritelno Simple Smile

# 77
  • Мнения: 84
Molq ako nqkoi razbere za promqna na cenite na Tokuda da kaje,az li4no pitah minalata sedmica i kazaha 4e nishto za sega nqma da promenqt.No sled kato zakona e obnarodvan v durjaven vestnik ve4e mogat i da promenqt neshto,e pone se nadqvam.Mersi predvaritelno Simple Smile
Не бих искала да те разочаровам, но без да съм специалист по въпроса, мисля, че въвеждането на горни прагове на цените за изборите на екипи ще се отрази само на държавните болници. Частните болници като "Токуда" и др, определят цените си на пазарен принцип, т.е. ако цената им е приемлива за клиентите, значи е ок.
Иначе, аз също съм изненадана от високите цени напоследък в частните болници, цената за секцио там вече масово е около 2000 лв. Аз раждах 2007 г. във вита и платих 1400, сега е с 500 лв. отгоре!

# 78
  • София
  • Мнения: 13 206
Molq ako nqkoi razbere za promqna na cenite na Tokuda da kaje,az li4no pitah minalata sedmica i kazaha 4e nishto za sega nqma da promenqt.No sled kato zakona e obnarodvan v durjaven vestnik ve4e mogat i da promenqt neshto,e pone se nadqvam.Mersi predvaritelno Simple Smile

Пиши на кирилица! Това е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО тук!

Токуда не е държавна болница  Wink

# 79
  • Мнения: 13
само да вмъкна, че страницата на Токуда с цените за проследяване на бременността и раждането в момента я няма... може би, все пак ще има някакава промяна и в момента я актуализират...най-вероятно ще променят формулировката на таксите, а ще оставят цените на същите цени...

# 80
  • София
  • Мнения: 13 206
само да вмъкна, че страницата на Токуда с цените за проследяване на бременността и раждането в момента я няма... може би, все пак ще има някакава промяна и в момента я актуализират...най-вероятно ще променят формулировката на таксите, а ще оставят цените на същите цени...

В Токуда ражда ли се по здравна каса?

# 81
  • София
  • Мнения: 265
Ами ражда се, в смисъл такъв, че пак трябва да платиш избора на екип, който до момента беше 1500 лв. Т. с. не е безплатно в този смисъл. Иначе, ако не си здравноосигурена се плащат още 1500 лв, ако не се лъжа.

# 82
  • Мнения: 7
Промяната зависи за всички болници, които са сключили договор по съответната пътека със ЗК, включително и частните. Токуда Е сключила договор със ЗК за раждане, така че важи и за нея. Аз още нямам отговор. Като информирах лекаря който ще ме изражда, че промяната вече е обнародвана ме посрещна доста изненадано изражение. Още няма промяна в цените. До петък ще видя какво става.

# 83
  • Мнения: 84
от опит знам че споровете във форумите не водят почти до нищо...
но помисли, откъде накъде държавата ще каже на частна болница как да ценообразува. Частните болници предлагат различни екстри: оборудване, изследвания, храна, и т.н. и т.н. В таксата, която си определят над цената на клиничната пътека, която им заплаща ЗК, са включени всичките им разходи за оборудване, консумативи, заплати персонал плюс печалба. Идеята е , че частните болници се конкурират помежду си главно чрез по-високото качество, което предлагат. Оттам нататък , важно е как са си направили сметката, т.е. клиентите, които търсят високото качество, дали все пак ще са склонни да заплатят и съответната такса, както казах и преди, това е свободния пазар на здравни услуги.
Мисля, че ще си спестиш напразните надежди, а и да задаваш въпроси на докоторите, не знам доколко има смисъл, в крайна сметка те не се занимават със цените на услугите...
все пак, да не те поливам съвсем със ледена вода, си мисля , че е възможен и друг сценарий : ако цените за избор на екип в държ.болници паднат чувствително, примерно поне с 30 - 40%, възможно е частните болници пак заради пазарните правила да се наложи да се откажат примерно от по-високата си печалба и да намалят малко цените, защото все пак, кризата продължава...но това би било тяхно собствено решение, а не по механизма н адържавната регулация....този сценарий обаче ми се струва малко вероятен

# 84
  • Мнения: 13
от опит знам че споровете във форумите не водят почти до нищо...
но помисли, откъде накъде държавата ще каже на частна болница как да ценообразува. Частните болници предлагат различни екстри: оборудване, изследвания, храна, и т.н. и т.н. В таксата, която си определят над цената на клиничната пътека, която им заплаща ЗК, са включени всичките им разходи за оборудване, консумативи, заплати персонал плюс печалба. Идеята е , че частните болници се конкурират помежду си главно чрез по-високото качество, което предлагат. Оттам нататък , важно е как са си направили сметката, т.е. клиентите, които търсят високото качество, дали все пак ще са склонни да заплатят и съответната такса, както казах и преди, това е свободния пазар на здравни услуги.
Мисля, че ще си спестиш напразните надежди, а и да задаваш въпроси на докоторите, не знам доколко има смисъл, в крайна сметка те не се занимават със цените на услугите...
все пак, да не те поливам съвсем със ледена вода, си мисля , че е възможен и друг сценарий : ако цените за избор на екип в държ.болници паднат чувствително, примерно поне с 30 - 40%, възможно е частните болници пак заради пазарните правила да се наложи да се откажат примерно от по-високата си печалба и да намалят малко цените, защото все пак, кризата продължава...но това би било тяхно собствено решение, а не по механизма н адържавната регулация....този сценарий обаче ми се струва малко вероятен

не мисля, че наредбата не важи за частни болници,.  Тя важи за всички, които желаят да работят по здравна каса. В този случай са задължени да спазват съответната законова уредба.  Ако желаят да получават приходи директно от своите пациенти или по други канали (например частни здравно-осигурителни фондове) или ако не им е изгодна схемата, предлагана от здравната каса-монополист в България, би трябвало да се откажат официално от работата си със Здравната каса поне по тази пътека и тогава ще бъдат свободни да си определят цените на пазарен принцип(между впрочем това и сега е така за пациентите, които не се осигурени чрез НЗОК).

# 85
  • Мнения: 333
Момичета, да кажа за тези, които са се насочили към ТК за раждане. Актуалната информация от днес е, че на касите искат по 350 лв. такса за избор на екип- едно момиче преди мен я плати Wink Няма регламентирана такса за секцио по желание, явно и там е 350 лв. Все още няма и регламентиран ценоразпис- на вратата на регистратурата е все още старият, но предполагам и това ще се промени  Peace
Виж вече "задкасово" кой колко ще иска е въпрос, на който сигурно никой не може да отговори  Thinking

# 86
  • Мнения: 141
Ще свалят цените, нямат избор. В момента се чудят как да си разпределят тези 350 лв., които им се виждат много малко. В тези екипи влизат акушер-гинеколози, анестезиолози, неонатолози и акушерки и сумата на всеки от тях пада много, незнам как ще го понесат. Но ще намерят начин, т.е. пари под масата за лекарите и ако има кой да им ги дава, пак ще си е същото.

# 87
  • Мнения: 84
Ще свалят цените, нямат избор. В момента се чудят как да си разпределят тези 350 лв., които им се виждат много малко. В тези екипи влизат акушер-гинеколози, анестезиолози, неонатолози и акушерки и сумата на всеки от тях пада много, незнам как ще го понесат. Но ще намерят начин, т.е. пари под масата за лекарите и ако има кой да им ги дава, пак ще си е същото.
И аз си мисля точно това! сега като принудят болниците да намалят таксите, те ще разбият услугите, напр. избор на екип ще намялят на 350 лв, но ще направят някакви разбивки, примерно ако епидуралната е влизала в цената, после ще с еплаща отделно. Другото е , че както казва МаМинКа , лекарите пак ще си искат парите, но "под масата"...е, кой печели от това, дали болницата, дали пациента, дали НАП! Всичко е само евтин популизъм : ето ние правим нещо че да направим здравните услуги достъпни за всички....

# 88
  • София
  • Мнения: 13 206
Milenita blue, и в момента лекари си искат под масата при цена на избор на екип за раждане около 1000 лв в конкретна софийска АГ болница  Wink Така че който си е искал пак ще си иска.
Много точно си е това с наредбата и не е евтин популизъм. Специално родилните болници са се уляли, някои от тях. Мисля някоя от кардиологичните болници показваха. Там цената за избор на екип беше под цената на екип за раждане. Айде, молА ви се...  Wink От ражданията се прави страхотен бизнес и неслучайно е тази истерия с избора не екипи  Wink
И освен това така повече жени ще си позволят избор на екип, при по-ниска цена. А изобщо не вярвам в теорията как лекарите щели да се откажат да участват в екипи, щото ще си останат на едната гола заплата  Wink

# 89
  • София
  • Мнения: 2 005
Ако половината от парите отиват за болницата, значи остават 175 лв да се разделят на лекар, анастезиолог и акушерки. Не мога да си представя как някой лекар ще си ангажира цял ден за едно раждане за 50 лв вместо да си преглежда в частния кабинет срещу 30 лв на преглед  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт