Цени за раждане в АГ болниците в София

  • 309 284
  • 443
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 50
Може би някъде не плащат, но принципно направо им извиват ръцете да си платят пътеката + допълнителните изследвания виждала съм го няколко пъти в ТК, задължително им слагат червен печат на ИЗ-то на който пише "НЕОСИГУРЕН" и с тях се отнасят по откровено груб начин докато не платят, и изобщо ако платят. Поне за ТК това е рутинно поведение на персонала ... част от контингента там е основно неосигурен.

# 286
  • София
  • Мнения: 13 204
Ами не виждам как ще ми извият ръцете ако съм здравно неосигурена и нямам пари да си платя нещо, за което по принцип не трябва да плащам. Иначе то е ясно, че ако не си осгурена отношението е по-различно  Wink

# 287
  • Мнения: 0
Благодаря за отговорите! Става въпрос за София. От там съм по принцип,но не съм си плащала осигуровки, понеже не живея в България в момента, а там където живея, въпреки че е в Европейския съюз, трябва да си платя, понеже не съм гражданка на държавата Sad

# 288
  • Мнения: 775
Благодаря за отговорите! Става въпрос за София. От там съм по принцип,но не съм си плащала осигуровки, понеже не живея в България в момента, а там където живея, въпреки че е в Европейския съюз, трябва да си платя, понеже не съм гражданка на държавата Sad

В твоя случай много лесно можеш да си спестиш всички обиди и навиквания които наистина ще чуеш като неосигурена (наистина е изключително неприятно, била съм свидетелка- не ти трябва такъв стрес когато ще раждаш). Ако пребиваваш в чужбина и си подала декларации за това не дължиш здравни вноски за минали периоди. Трябва да започнеш да се осигуряваш сега за да натрупаш 6 месеца и като влезеш да раждаш ще бъдеш здравно осигурена. Месечната вноска е към 20 лв. - за 6 месеца ще платиш към 120 лв. - струва си според мен.

# 289
  • Мнения: 95
Здравейте, да изкажа мнение за болница Св. Лазар. Цените там са изключително високи, а среще тях не получавате нищо.
Когато чакаш бебе трудно се вземат решения относно процеса по износването и раждането. За да вземеш решение да родиш в Св.Лазар трябва да си си направил много сметки - и не говоря за пари. Трябва:
1. Да знаеш че там е луксозна болница, осигуряваща ти спокойствието на домашното раждане. В смисъл, все едно раждаш вкъщи. Ако всичко мине ОК - си добре. Ако пък ли не - се молиш на Господ за помощ. Защото докторите в Св. Лазар могат да ти помогнат точно толкова, колкото съпруга ви или друг ваш роднина. Ще ти дават кураж и ще любезничат...май мъжът ви даже ще ви помогне повече )
2.Да знаеш и да очакваш, че всеки момент може да се наложи да те откарат от вкъщи/тоест от болницата/ в ИСТИНСКА болница. Даже за твое по-голямо удобство ще се наложи да подпишеш документи, че разрешаваш това извозване!!
3.Да знаеш, че всичко се калкулира и НЯМА твърда цена, нито пък ценоразпис. Е не винаги е така, но знай и очаквай че е напълно възможно да има допълнителни калкулации. Тоест приготви си поне още толкова парички, колкото имаш.
4.Да знаеш, и да изискаш при проблем да откарат бебето ти веднага в истинска болница с истинско неонатологично отделение. За бебето са изключително важни първите часове и дни, не го оставяй в техните ръчички. ПРИ ПРОБЛЕМ ВЕДНАГА НАСТОЯВАЙТЕ БЕБЕТО ДА БЪДЕ ОТКАРАНО В ДРУГА БОЛНИЦА, ДОРИ В СВ ЛАЗАР ДА ТВЪРДЯТ ЧЕ ВСИЧКО Е НАРЕД.
5.И най-вече трябва да знаеш, че скъпото не винаги е най-доброто решение!!!!
Защото аз винаги ще съжалявам, че раждах там. Винаги.
Никого не мога да спра. Но поне знайте. Раждайте там. Но внимавайте. Пазете се. При най-малкото ви съмнение търсете второ мнение на друг специалист. Търсете дори друга болница. Но не се оставяйте в лакомите им ръчички...който ги сърбят пръсчетата да ви калкулират в + още сумички без оглед на това благодарение на тях каква драма се разиграва в семейството ви!
Защото докато се борехме за живота на нашето бебче...те гледаха само в ръцете ни. Халал да са им парите. Живи и здрави сме. Има справедливост и знам, че някога лекарите в тази болница ще разберат, че освен парите на този свят има и друго...

# 290
  • София
  • Мнения: 2 104
Princess Wonderland , съжалявам за трудностите, които си преживяла, но знай, че истински се посмях на анализа ти Joy

# 291
  • София
  • Мнения: 111
Princess Wonderland , съжалявам за трудностите, които си преживяла, но знай, че истински се посмях на анализа ти Joy

Много смешно а! Пф!

# 292
  • София
  • Мнения: 2 104
Princess Wonderland , съжалявам за трудностите, които си преживяла, но знай, че истински се посмях на анализа ти Joy

Много смешно а! Пф!

Разбира се, че преживяното не е смешно (както съм и написала, че съжалявам за случилото се), но момичето го е написало по изключително духовит начин. Пф!

# 293
  • Мнения: 95
Да Marleen, духовито съм го написала...не обичам злобните нападки, за това се опитах да е по-лек изказът ми...А и наистина времето лекува..не забравяш...просто чувствата ти стават по-улегнали и не кипиш като тенджера под налягане Simple Smile
Иначе не е смешно...на всяка ръчичка и краченче на моето дете има не един белег..спомени от онези първи негови дни в Св. Лазар. Повярвай ми тези белези никога няма да избледнеят и изчезнат..сякаш доказвайки ми колко глупаво съм постъпила като съм се доверила на "специалистите" в Св. Лазар. А сега нека не бъда така духовита и специално до теб Marleen:
1. Не съм доволна от срока на резултата на амниоцентезата-повече от 2 месеца;
2. КАТЕГОРИЧНО не съм доволна, че не ме предупредиха, че още преди дни са ме подготвяли за секцио!!! Вместо да ми кажат "Виж не си ОК, бебето не е ОК, мислим така и така, но можеш да се консултираш и другаде. А не до последно "Всичко е ОК и под контрол" ДОКАТО ЦЯЛАТА СИТУАЦИЯ ИЗЛИЗАШЕ ИЗВЪН КОНТРОЛ!! Отидох уж за контролен преглед, а там ме чакаше анестезиолог!! Аз дори бях събрала багажа си веднага след прегледа да пътувам за кратко.
3. КАТЕГОРИЧНО не съм съгласна, че три дни дондуркаха някакви лелки педиатърки синът ми в критично състояние само и само да могат да надуят сметката за раждането от 3000 на 6000 лева. Неонатолозите и конкретно д-р Масларска бяха потресени от случилото се с мен - казаха ми че БУКВАЛНО са го мъчили 3 дни в св.лазар без АДЕКВАТНО  на нуждите му лечение. Заради ненавременната им намеса и лечение синът ми бе приет в Токуда в изключително ЛОШО състояние. А знаеш ли какво ми каза д-р Николов, че го изписвали защото при тях било много скъпо лечението и да не ни товарях излишно!?!? Изписаха го знаеш ли защо-за да запазят чиста статистиката си че при тях няма починало бебе.
4. И за финал - срещу тези 6000 лева не получих нито фактура, нито разписка .. нищо. Някаква хвърчаща бележка с лекарства за близо 3000 лева дето били лекували синът ми с тях. Уточних вече качеството на тяхното лечение в предходната точка.
Е надявам се този път да съм била достатъчно лаконична  Grinning

# 294
  • София
  • Мнения: 2 104
Крайно непрофесионално...
Че и животозастрашаващо.
Все си мисля, че ако бяхме в някоя нормална държава, на подобни кожодери не би им се разминало.

# 295
  • Мнения: 54
Здравейте! Нова съм... нямах възможност да прочета цялата тема от начало до край и се извинявам, ако повторя някоя от Вас, но се чудя какви отзиви и съвети бихте дали относно Майчин дом. Тъй като всички ме насочват на там...
Преди няколко месеца лежах за задържане в Тина Киркова и съм тотално и абсолютно покрусена и възмутена от отношението и начина по който те третират там... като престъпник!

# 296
  • Мнения: 7 109
МД първенец по лошо отношение според личния ми опит. За съжаление всичко е до късмет, а това което можеш да направиш, за да му помогнеш е да си платиш за отношение. Т.нар. избор на екип. Успех, където и да попаднеш.

# 297
  • Мнения: 98
Здравейте! Нова съм... нямах възможност да прочета цялата тема от начало до край и се извинявам, ако повторя някоя от Вас, но се чудя какви отзиви и съвети бихте дали относно Майчин дом. Тъй като всички ме насочват на там...
Преди няколко месеца лежах за задържане в Тина Киркова и съм тотално и абсолютно покрусена и възмутена от отношението и начина по който те третират там... като престъпник!

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=625559.0 има си тема за МД,аз лично като цяло съм доволна ,успех  Peace

# 298
  • Мнения: 54
Здравейте! Нова съм... нямах възможност да прочета цялата тема от начало до край и се извинявам, ако повторя някоя от Вас, но се чудя какви отзиви и съвети бихте дали относно Майчин дом. Тъй като всички ме насочват на там...
Преди няколко месеца лежах за задържане в Тина Киркова и съм тотално и абсолютно покрусена и възмутена от отношението и начина по който те третират там... като престъпник!

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=625559.0 има си тема за МД,аз лично като цяло съм доволна ,успех  Peace
Благодаря! Както споменах, нова съм и доста неориентирана тук... Simple Smile така че пак се извинявам.

# 299
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
В Тина Киркова само с екип иначе все едно не си човек  Wink
Аз раждах там преди година и половина и от екипа съм много доволна, но акушерките са търтеи, а условията (хем бях във ВИП) са мизерни. Пак бих отишла да раждам там само заради екипа.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт