Цени за раждане в АГ болниците в София

  • 309 342
  • 443
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 32
От координатора в болницата на фондовете по допълнително здравно осигуряване разбрах, че не се заплаща на болницата избор на екип, а само на външния лекар - неговия хонорар.
Когато имам отговор и от лекарката ще ви пиша най-реалната инфо Simple Smile

# 331
  • Мнения: 7
Някой наскоро раждал в МБАЛ "Света София" на бул. България, здравноосигурен, да сподели впечатления и цени:) Благодаря!

# 332
  • Мнения: 345
Привет на всички!

Четох доста тук, но пак имам въпроси:

1. Самото раждане (нормално, без бащи, без упойки, без избор на екип, без ВИП условия, с направление) заплаща ли се или не?

2. Изборът на екип задължителен ли е?

3. Може ли да си избера болница по географски критерий и да заплатя хонорара на лекаря, който ме проследява и който работи на друго място, за да дойде и да се погрижи за нас?

Всичките тези въпроси ще бъдат зададени и на лекаря, но ще ми е от полза да имам информация от сестри по съдба Simple Smile

Също така приемам и съвети от нестари, но патили Simple Smile

# 333
  • Мнения: X
1. Не се заплаща.
2. Не.
3. По принцип е възможно, но трябва лекарят да има сключен (или да сключи) договор с въпросната болница.

# 334
  • Мнения: 1
Zdraweite iskam da wi popitam imam zdrawni osigurovki no nqmam vazmojnosti za izbori na  ekipi I takiva ekstri imam detence rajdano e s sekcio na  2 g e Sega sum v 8 mi ms I chakam vtoro mn me e strah ot  operacii interesuvam se kakvi pari iskat za prestoq v bolnicata I plashta li se neshto???

# 335
  • Мнения: X
За престоя в болницата не искат пари, освен ако не искаш "ВИП" условия.

# 336
  • Мнения: 1
qsno a poneje purvoto mi dete e rajdano s sekcio sega shte mi iskat li pari za vtoroto ?? smisal samoto rajdane

# 337
  • Мнения: X
Не би трябвало, първото секцио е медицинско показание за второто.

# 338
  • София
  • Мнения: 795
Не би трябвало, първото секцио е медицинско показание за второто.

не е задължително ако първото е секцио и второта да е такова. Зависи от причините. Но ако са минали 3 години от предходното и няма други медицински причини - второто може и нормално да се роди.
Друг е въпроса, че лекарите се застраховат. Но това не значи, че едното е медицинско показание за второто Wink

# 339
  • Мнения: X
Оффф, жената пита дали ще ѝ искат пари за второто секцио, не дали може да роди нормално след секцио.

Предишно секцио у нас се смята за медицинско показание за следващо -> секциото не се заплаща. Секцио без медицински показания не се поема от Здравната каса.

# 340
  • Мнения: 308
Оффф, жената пита дали ще ѝ искат пари за второто секцио, не дали може да роди нормално след секцио.

Предишно секцио у нас се смята за медицинско показание за следващо -> секциото не се заплаща. Секцио без медицински показания не се поема от Здравната каса.
   Че то законно ли е секцио ПО ЖЕЛАНИЕ? newsm78

# 341
# 342
  • Мнения: 308
 Не знаех...но и не съм се интересувала до сега...просто ми стана любопитно....

# 343
  • Мнения: X
Да, има го в ценоразписите на болниците даже.

# 344
  • Мнения: 308
Да, има го в ценоразписите на болниците даже.
Права си! Сега чак разгледах и видях, че разликата по желание и по лекарско предписание е САМО 600лв Laughing

Общи условия

Активация на акаунт