Машина за хляб-30 част

  • 65 125
  • 749
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 224
  bouquet за новата тема.
Повтарям си питането от края на предната тема.
Здравейте. И на моята машинка и се налага смазване на осите на бъркалките. Почнаха да се въртят по трудно и видях че в тестото ми има черно (явно масло). Та въпроса ми е: с какво трябва да се смажат (масло или грес)? В предните теми някои коментираха, че са имали същия проблем. Ако може да споделите опит как точно става това смазване.

Каква ти е машината?

# 16
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Мама Цоцоланка тестото удвои обема си, но ми се струва че предните хлебчета, които правих бяха по-бухнали. Тях обаче правих с мляко (прясно или пък рецептата с айрана) и предположих че това има значение. Този се яде, но определено идва по-сух и сбит не знам как точно даже да го обясня  Rolling Eyes. Брашното обаче е от нов пакет, дали от него може да е  newsm78?

Как правите хляба по-мек, ако не е изкаран веднага след изпичането от машината?
Завих го само с хавлия, но дали е достатъчно? Не посмях да го напръскам с вода.

Като ви гледам снимките какви разкошнотии правите се чудя кога ще ви стигна  Blush.

# 17
  • Мнения: 224
Поздравления! На хората с връзки им върви Hug......

Копи-пейс правя на поста ми от другата тема -

Хайде да се разпиша с новото си творение от днес - панетоне.....Нямам разрез, защото е все още топъл, но и това ще стане.....Рецептата я има на 1 стр.

Цък

Месене и втасване изцяло в машинката!

[/quote]

Втаса ли добре?

Хаджи, много си строг в първия пост......
[/quote]

Mmmmm че вкусно изглежда тоя анетон мого ги обичам аз. Значи и това мога да се опитам да правя като се реша да си взема машината?

Последна редакция: пт, 26 мар 2010, 15:35 от Electra_

# 18
  • Мнения: 128
  bouquet за новата тема.
Повтарям си питането от края на предната тема.
Здравейте. И на моята машинка и се налага смазване на осите на бъркалките. Почнаха да се въртят по трудно и видях че в тестото ми има черно (явно масло). Та въпроса ми е: с какво трябва да се смажат (масло или грес)? В предните теми някои коментираха, че са имали същия проблем. Ако може да споделите опит как точно става това смазване.

Каква ти е машината?
Еурека (от ларедут)

# 19
  • Мнения: 767
Правя козунак за начинаещи на Лабрекс, чаках го няколко часа и го метнах във фурната като включих само долния реотан. С любопитство поглеждам с очакване да заваря надигнала се разкошотия и  newsm61- нагревателя издал багажа! #2gunfire Включих на двата заедно, дано проработи! Другата фурна пък гори отдолу, докато горе иска допичане. Къде да го пека... #Crazy Дали това не е пръстът на съдбата, който ми казва да се спра малко, че толкоз продукти потроших - добре, че в парка работят циганори, та намазват newsm47

# 20
  • Плевен
  • Мнения: 97
пу тук

# 21
  • Мнения: 69
Имам едно въпросче?Ако е тази рецептата защо брашното е два пъти по 130гр newsm78
 Панетоне
4 супени лъжици прясно мляко
2 яйца
80 г масло
130 г брашно
60 г захар
130 г брашно
1 пакетче суха мая
6 супени лъжици стафиди
4 супени лъжици захаросани портокалови корички

В моята машина се слагат в този ред съставките.
Пече се на програма за Сладък хляб (3 часа и 9 минути, но изключих 10-на минути преди края, защото взе да попрегаря).
Наистина е много вкусно и наистина мирише на козунак.Smile)

# 22
  • София
  • Мнения: 2 658
да се разпиша и аз тука и пак с въпрос, значи пробвам да ми е по-меко тестото(лепнеше при допир) и пак се накъдри отгоре  Close. Снощи нямах време и слагам само на месене и втасване и 40 мин печене, ами стана перфектен. За съжаление като включих фотоапарата и му падна батерията, но стана с разкошен калпак, а от вътре на конци. С маята ли нещо ми се случва на дългите програми, не знам вече.  newsm78

# 23
  • Мнения: 274
Айде и аз тук с въпрос. Ще пробвам програмата за сладко и тъй като имам ябълки, потърсих и прочетох, че от някои плодове сладкото става рядко и се добавя желатин. Та значи за ябълките дали да добавям желатин?
Относно пластината на Мулинекс 2000 - ефект има извиването, но не е толкова забележителен. Така че моя съвет е просто да се ползва фолио на прозорчето. Открих и аз Америка  Joy Ама нали казват, че от опит глава не боли Rolling Eyes Хлебчето забравих да го снимам (печено с извита пластина), а сега вече е изядено.

# 24
  • Мнения: 224
С тази машина стават ли козунаци и панетони да се пекат?
http://densi.bg/index.php?menu=3&div=ДОМАКИНСКИ%20УРЕДИ&cat=АВТОМАТ%20ЗА%20ХЛЯБ&product_id=1116896

# 25
  • Мнения: 69
Айде и аз тук с въпрос. Ще пробвам програмата за сладко и тъй като имам ябълки, потърсих и прочетох, че от някои плодове сладкото става рядко и се добавя желатин. Та значи за ябълките дали да добавям желатин?
Относно пластината на Мулинекс 2000 - ефект има извиването, но не е толкова забележителен. Така че моя съвет е просто да се ползва фолио на прозорчето. Открих и аз Америка  Joy Ама нали казват, че от опит глава не боли Rolling Eyes Хлебчето забравих да го снимам (печено с извита пластина), а сега вече е изядено.
А фолиото на на прозорчето ли го слагаш,че ми стана интересно и за това питам Simple Smile
Че аз моята машинка си я похвалих Embarassed,но снощи нещо ми беше по-светличък хляба отгоре,ама и аз 100 пъти я отварях Embarassed

# 26
  • Мнения: 786
Ето ме и мен тук Stop
Електра - според с мен с всякаква машина стават и козунаци и хляб,стига да му хванеш цаката Grinning
Аз се чудя за панетонето - ако е в правоъгълен контейнер приготвено пак ли така ще се казва.Или по-скоро защо се казва панетоне,а не козунак.Какво е разликата newsm78

# 27
  • Мнения: 274
А фолиото на на прозорчето ли го слагаш,че ми стана интересно и за това питам Simple Smile
Че аз моята машинка си я похвалих Embarassed,но снощи нещо ми беше по-светличък хляба отгоре,ама и аз 100 пъти я отварях Embarassed
Фолиото може отгоре или отвътре. Аз отгоре пробвах, но мъжо заяви, че днес ще го сложи за постоянно отвътре, прикрепено под болтчетата. Важното е, доколкото схванах, да е поне 10 пласта фолио и да има въздух между него и стъклото, ако е отвътре. Ако е отгоре, да не се покриват дупчиците за парата. Дано никога повече не ти остава бяла коричката!

# 28
  • Мнения: 224
Ето ме и мен тук Stop
Електра - според с мен с всякаква машина стават и козунаци и хляб,стига да му хванеш цаката Grinning
Аз се чудя за панетонето - ако е в правоъгълен контейнер приготвено пак ли така ще се казва.Или по-скоро защо се казва панетоне,а не козунак.Какво е разликата newsm78

Аз и квадратен панетон съм яла ама от тези готовите Simple Smile  Днес в техномаркет видях че има пакрни за хляб на Neo 89лв + кантарче ама тази марка не ми вдъхва доверие (think)

# 29
  • Мнения: 202
Благодаря за новата темичка дядо Хаджи. newsm51
С вкусни много ,много захаросани вкусотиики.
Петушка направо се смях от сърце.Не се ядосвай...ще стане.
Дитка и аз се чудих...първо преписах набързо рецептата...почнах да слагам продуктите и 130 гр.брашно съм го писала само един път...като започна да меси тогава прочетох ама вече бях добавила още брашно до хубава топка.
Аз сложих лимонови стъргани корички и четири парченца локум наситнени.Сега почива и ще втасва...но изобщо нямам намерение да го вадя,сплитам и пека във фурната.Тази рецепта ще я пробвам докрай в машината...пък каквото стане.
/После Петушка ще ми се смее/

Общи условия

Активация на акаунт