откъде да си купя комарник?

  • 21 396
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 749
Аз имам такива комарници и съм много доволна. Вече сложих два на родителите ми и сега ще слагам и при нас като свършим ремонта. Купих ги от Бриколаж и Практикер и са с такава двойно залепваща лепенка. Мрежата е текстилна мека. Мисля, че струваше около 15 лв. Но може и да греша.

# 16
  • Мнения: 9 233
има точно това което търсиш въпроса е дали ще те устроят размерите продава се в кутия и е с точно определени размери алуминиеви летви/ мрежа и панти / сглобява се като лего  Mr. Green например за врата размера е 80/200 струва около 20лв

# 17
  • Враца
  • Мнения: 2 331
пинко, къде се продава този комарник за врата?
цената е много добра Simple Smile

# 18
  • Мнения: 353
Нашите са от Ролпласт и съм доволна засега от тях, имаше в Бриколаж тип направи си сам, но тези от Ролпласт по-ми харесват.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 330
Аз имам такива комарници и съм много доволна. Вече сложих два на родителите ми и сега ще слагам и при нас като свършим ремонта. Купих ги от Бриколаж и Практикер и са с такава двойно залепваща лепенка. Мрежата е текстилна мека. Мисля, че струваше около 15 лв. Но може и да греша.
bobb, ти сама ли успя да ги сложиш?
Мрежата щом е текстилна и мека няма ли да се скъса при първия вятър и силен дъжд? newsm78
Колко е ширината на лепенката?

# 20
  • Мнения: 749
Ами аз ги монтирах сама. Лепенката е широка около 1 см. и е ролка като велкро. Нарязва се според дължината и ширината на прозореца. Залепвам първо на стената лепенката, а върху нея опъвам мрежата и с ножичката от кутията изрязвам плата. Не е нещо особено. Едната мрежа е от две години. Здрава си е. Прозореца е на първи етаж на къща.

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 526
Записвам се и аз с въпросче към bobb.
Това, което си купила става ли за плъзгаща дограма?
Че в чудо се виждам с комарите и мухите.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 330
 bobb, казваш, че на стената залепваш лепенката. Аз си представям, че се лепи на рамката на дограмата???? А "мрежата" как се лепи на велкрото?
И още един въпрос - що за мрежа е, като е текстилна. Кой знае колко мърлява става, та трябва да се пере?
Иначе, в моя случай, това е единственият изход. Имам топлоизолация отвън, която е захапала дограмата и вече няма място, където да се сложи истински комарник. Та затова ти задавам толкова въпроси.
Всъщност, не мога ли да си купя двустранно велкро и някакъв плат, а не да обикалям магазините

# 23
  • Мнения: 749
Извинявайте за грешката. На дограмата се залепва естествено лепенката. Мрежата се залепва с едно приспособление от опаковката. За пране не знам - старата е черна и не и личи да е мръсна. А пък и за тези пари лесно ще се смени. Аз лично не бих рискувала с направи си сам. Има ги във железариите и големите вериги. Абе нищо особено не е. Да няма разочаровани после. Просто не мене ми върши работа. А за плъзгаща дограма не знам дали става. И още нещо. Защо не споделите с мъжката част за този тип комарници? Може да са чували.

# 24
  • Мнения: 5 979
Почти всички фирми предлагащи дограма предлагат и комарници  .

# 25
  • София
  • Мнения: 1 330
Почти всички фирми предлагащи дограма предлагат и комарници  .
pehoko, това го знаем .
Повтарям, че при мен те не стават, защото имам сложена топлоизолация отвън. И на дограмата вече няма място да бъде монтирана рамката на комарника.
Затова съм благодарна на bobb, че ме открехна на този единствен изход за мен.

Общи условия

Активация на акаунт