Ще изгасите ли лампите?

  • 5 073
  • 108
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 341
При нас по-се котират дървените играчки, ама не щото сме много зелени, ами защото много му харесва материала, от бебе още много обичаше да си играе с дървени играчки, пластмасовите са подарък и отиват най-бързо за седмица-две вече са счупени, а дървените ни траят с години.

# 91
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Анет, от "буркана" директно  Laughing Използвам стъклена купа с пластмасов капак. И баница побирам вътре.

И ние сме така. Ползваме ето такива … 91;пи, много са удобни. Simple Smile

Играчки - акцент върху тези от плат и от дърво. Бебешки купих и на Vulli - пише, че са от естествена гума (=каучук?)  Peace

Повторното ползване също върви в нашия дом.

Последна редакция: нд, 11 апр 2010, 04:00 от Mentha

# 92
  • Мнения: 4 399
Анет, ами при нас има Чинии и според това какво е съдържанието на буркана и големината му решавам на момента, но в повеЧето слуЧаи ползвам Чиния. Има и микровълнова пеЧка, но аз съм против това изобретение на техниката и не припарвам до него.
Тука видях веднъж порцеланови кутии с гумен капак за хладилник. Но леко ме стъписа цената от 20€ за 1 кутия. Сега реших да купя от тях, оказа се Че била еднократна оферта за 1 седмица и веЧе не продавали такива, тъй Че аз продължавам да си събирам бурканите от киселите краставиЧки.  Confused

bzepic, дървените играЧки са хубави, но пък там проблемът е с лаковете и боите.

Изобщо положението с играЧките е силно неприятно и Човек непрестанно трябва да Чете и да се ограмотява. Не Че и това особено помага, защото на тях обикновено не пише състава им с подробности. На всиЧкото отгоре има една възраст в която като се стигне до Лего, няма как да подминеш и пластмасовите. В България напоследък много на мода май са излезли парцалениете кукли или поне дъщеря ми полуЧи две. Честно да си призная на мен ми се виждат много грозновати, но се опитах да и обясня колко са хубави, но нещо и при нея не мина номера. Друго си е пластмаса произведена в Китай с дълга коса която можеш да подстрижеш.  Confused Та мисълта ми е Че още по-сложно става когато децата запоЧнат да имат и собствен вкус и предпоЧитания и дървото и парцалите спрат да се приемат безрезервно.

Последна редакция: пн, 12 апр 2010, 03:46 от Vjara

# 93
  • Мнения: 341
Нормално е и няма как да не се съобразиш с желанията им, понеже ако насила ги принуждаваш, ефекта е тъкмо обратен и можеш да им причиниш доста сериозни деформации. Така, че съм далече от мисълта да му натрапвам играчки, които са екологични, в крайна сметка толкова пък не съм.
Тук тече акция да почистим Словения в един ден. Разбира се сме записани, а мъжът ми е координатор на една от групите. Вчера ходихме да снимаме района, за да поръчаме какво превозно средство ще ни трябва за почистването. Направо бяхме изумени, оставяме на страна строителните боклуци, които някой изрод е изхвърлил в гората, има и една изхвърлена кола, която ще трябва с кран да теглят. Най-много обаче ни отврати един куп с изхвърлени съвсем здрави дрехи. Егати гада трябва да си, за да изхвърлиш в гората здрави и нови дрехи, вместо да ги занесеш в Каритас или Червения кръст. Представяте ли си, едно че замърсява околната среда, второ че предпочита да замърси вместо да направи добро. Е това вече ме потресе окончателно.

# 94
  • Мнения: 3 367
Vjara ,само на сандвичи ли караш на работа или ядеш студено ок? (мусака и супа топчета??)Много ползвам аз МВ,знам че не е добро решение,но честно е едно от нещата с които ще ми е зор да се разделя..готвя много там,топля,размръзявам,на децата разните ядки стават за сек...
Такива купи има и тук,но 1.много място заемат и не влизат 1 в друга 2.супер тежат, това са ми оправданията бая измислени,но имам де,мотивирате ме сега да не се правя на лямба..

# 95
  • Мнения: 4 399
bzepic, аz не се вманячавам в играчките zаради екологичната страна на въпроса, а zаради zдравословната. Но се чувствам абсолютно беzпомощна, просто потребителят няма начин zа контрол над тях, а на проиzводителите иzглежда че им пука само zа печалбата. А и като прибавим натиска от страна на децата, картинката става много мрачна. Cry

Анет, ами често съм в офиса по 6 часа и в такива дни иzобщо не ми се полага обедна почивка, така че ям нещо съвсем набърzо. Ако е сандвич или салата си го купувам на място (в пластмасова опаковка раzбира се Confused). На практика съм в офиса над 6 часа и имам право на обедна почивка не повече от 1 до 2 дена в седмицата. Ако си нося нещо от вкъщи просто не го слагам в хладилника. Като постои няколко часа на 25°С си е идеално zа ядене zащото аz не понасям нито много топла, нито много студена храна. МВ печка имах само в едно жилище под наем, влиzаше в кухненското обzавеждане. За 2 години я полzвах точно 2 пъти и то не zащото се налагаше, а zа да опитам какво може да се прави с нея. И макар че хич не живея спартански, МВ печка и сушилня нямам желание да си купя и никога не съм притежавала. Не съм много сигурна zа какво точно служат тия електроуреди.  Wink

# 96
  • Мнения: 3 367
Da дам идея ако някой иска Laughing Поисках разрешение да направя "ден на земята"  на 22ри в у-щата на децата,и на 2те места се прие супер добре,та ако ви се замимава -свирнете да дам каквото съм надробила до момента.

# 97
  • usa
  • Мнения: 2 113
Da дам идея ако някой иска Laughing Поисках разрешение да направя "ден на земята"  на 22ри в у-щата на децата,и на 2те места се прие супер добре,та ако ви се замимава -свирнете да дам каквото съм надробила до момента.

а в училищата на моите деца си правят ден на земята без да очакват инициатива от родители  Thinking...

# 98
  • Мнения: 3 491
Da дам идея ако някой иска Laughing Поисках разрешение да направя "ден на земята"  на 22ри в у-щата на децата,и на 2те места се прие супер добре,та ако ви се замимава -свирнете да дам каквото съм надробила до момента.

а в училищата на моите деца си правят ден на земята без да очакват инициатива от родители  Thinking...
И нашите правят без формално да се иска инициатива на родителите, но ако не седна аз да напиша на индекс карти всичките около 150 екологични въпроси и отговори за викторината в чест на въпросния ден (уж за по-лесно учене),  направо ще потънем в дън земя по повод деня на земята. Така че - не, благодаря, аз поне нужда от допълнителен таралеж в гащите нямам.  Thinking

# 99
  • usa
  • Мнения: 2 113
И нашите правят без формално да се иска инициатива на родителите, но ако не седна аз да напиша на индекс карти всичките около 150 екологични въпроси и отговори за викторината в чест на въпросния ден (уж за по-лесно учене),  направо ще потънем в дън земя по повод деня на земята. Така че - не, благодаря, аз поне нужда от допълнителен таралеж в гащите нямам.  Thinking

да си призная, идея дори си нямам какво точн правят по темата. отчитам, че даниел периодично ме юрка да рециклирам каквото става или не за целтаи чистосърдечно ме моли да сложа картона от опаковката на кроасаните в контейера за рециклиране - `маи, моля, не слагай това в боклука, а в кофата за рециклиране`, и от подобни речи си правя извода, че или стабилно ги обработват в училище, или моят син има вроден поглед върху зеленината на планетата...

# 100
  • Мнения: 3 491
И нашите правят без формално да се иска инициатива на родителите, но ако не седна аз да напиша на индекс карти всичките около 150 екологични въпроси и отговори за викторината в чест на въпросния ден (уж за по-лесно учене),  направо ще потънем в дън земя по повод деня на земята. Така че - не, благодаря, аз поне нужда от допълнителен таралеж в гащите нямам.  Thinking

да си призная, идея дори си нямам какво точн правят по темата. отчитам, че даниел периодично ме юрка да рециклирам каквото става или не за целтаи чистосърдечно ме моли да сложа картона от опаковката на кроасаните в контейера за рециклиране - `маи, моля, не слагай това в боклука, а в кофата за рециклиране`, и от подобни речи си правя извода, че или стабилно ги обработват в училище, или моят син има вроден поглед върху зеленината на планетата...


О, определено ги обработват. Аз затова и не ги запомням тези неща, защото са като рутина. Сега, като се опитах да си спомня нещо по-специално, се сетих как преди 2-3 години обикаляхме квартала да правим оборка и да спасяваме майката земя, но то като няма боклук, се отчетохме с няколко пръчици от гората до нас. Не си спомням да са я повтаряли тази инциатива, явно поради липса на материал няма как да направи впечатление. Иначе в библиотеката ни по повод деня на земята има изложба на изкуство от боклук-материали. Чудна е просто. Част от нещата (най-атрактивните за мене) са на децата от едното от средните училища: къщичка от изхабени флумастри, рокля-сукман от празни пакетчета чипс, динозавър от пластмасови опаковки.  ... Много интересно като идея, макар че се замислям, ако трябва да участваме в такъв проект, откъде ще съберем в срок толкова боклук у дома.  Thinking Но те го правят по желание, предполагам, или организират агитки от рода на "сливи за смет". Иначе ще има да си припомням пак дружинната, която стоеше на вратата на училището и не ни пускаше да влезем, ако не представим хартия и желязо за вторични суровини. Хартията я оправях някак си, но това желязо сън не ми даваше от притеснение.  Rolling Eyes

# 101
  • Мнения: 3 367
Моля,блажка Grinning
При нас не само че не правят сами,ами и не знаят за какво иде реч,поиска едната линк да чете  преди да даде благословия.Намирам го за чудесен повод да поговорим за тюленчетата и да сторя нещо смислено под "доброволстване" шапката,вместо да изрязавам стотинки и да играя на бинго с децата,всеки с вкусовете си. Тема е в ежедневието ни и намирам за хубаво да затворя кръга и формално в у-ще,поне засега децата са фенове.
Не ги обработват изобщо хич,идея нямат повечето деца,водя 8 м.борба да се рециклират поне тоновете хартия,на 1 място-аз го правя че е постижимо, на другото - не похващат.

# 102
  • Мнения: 3 491
Тема е в ежедневието ни и намирам за хубаво да затворя кръга и формално в у-ще,поне засега децата са фенове.
Не ги обработват изобщо хич,идея нямат повечето деца,водя 8 м.борба да се рециклират поне тоновете хартия,на 1 място-аз го правя че е постижимо, на другото - не похващат.
Имат идея децата, определено са фенове, даже има опасност да станат карикатурен тип фенове, и моята битка пък е в тази насока. Конкретен пример  ми е акцията за купуване на енергоспестяващи крушки, родителска инициатива, пак на принципа кой е по-по-най, защото е купил по-по-най-много крушки. Детето много силно настояваше да купуваме огромни количества от тези крушки, за да се отличи като еко-активист, и се налагаше да обяснявам, че нямаме нужда да купуваме такива крушки, защото у дома всички крушки са енергоспестяващи, и че живеем в дом, а не в склад за крушки. Какво ще ги правя тези крушки? Ще си ги кача на простир на терасата, за да ги святкам и демонстрирам колко съм "еко" и колко много се харча на тема "екология"?  newsm78
Казах на детето да говори с учителката, и добре, че поне има свестни учители, та жената прати един и-мейл до родителите да каже "моля, не се чувствайте задължени да купувате крушки, ако нямате нужда от тях".  Иначе щяхме да сме достойни илюстрация на приказката, че "въшките ходят по чистото".

# 103
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Връщам се назад към идеите за по-екологичен живот...  За шишетата за мляко за бебетата - нали основно родителите се отказват от стъклените заради това, че в дадена възраст бебето започва да ги хвърля, удря  и т.н.

Има едни силиконови покрития, не съм ги пробвала, но ще се радвам, ако някой има отзиви, да ги сподели.  Hug

Става дума за този продукт и подобни...


Всъщност не съм хич сигурна, че силиконът е екологичен и безопасен, но поне в случая със шишето силиконовото покритие няма директен допир с яденето/пиенето, което се дава на бебето...

Последна редакция: ср, 14 апр 2010, 23:55 от Mentha

# 104
  • Мнения: 2 381
Мента,
за шишета е много трудно да бъдеш посъветвана. Ние сменихме един куп, докато уцелим правилното за нея.
В момента (на 7 месеца) тя пие млякото от бутилката сама с малко помощ понякога. И да, права си - ако види нещо интересно или се стресне от шум пуска веднага.

Общи условия

Активация на акаунт