уж не вярвам, ама ми стана кофти...

  • 18 226
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 168
Не знам за тук ли е темата, ако не - моля да бъде преместена.
Не вярвам в магии, предсказания и др. такива. Не вярвам и в хороскопи и зодиакални зависимости. За  мен всяко нещо си има логично обяснение. Обаче преди малко ми се обади майка и ми стана много кофти и както не вярвам нещо се попретисних Embarassed
Та накратко: Родителите ми живеят в къща, недалеч от града. Ние често ходим там. Баща ми днес нещо правел в градината на двора и открил едно заровено яйце.  SickТочно в средата на градината, до едно дръвче. Било заровено на около 2см. и било старо. Друго не знам, ама майка нещо се съмнявала за магии разни. Пак казвам - не вярвам, ама сега се замислям може ли някой изрод да се опитва да им навреди/ респективно "ни навреди". Знам че всичко е на ниво "подсъзнание", но ето че се ошашкак - щом пускам и тема...Моля да не ме обявявате за малоумна и за жена без работа. Нужда от нападки нямам в момента. Въпросът ми е ако някоя от вас е чувала какво да го правим това яйце? На течаща вода ли се пуска, що ли??

Мерси, че ме изчетохте!

# 1
  • София
  • Мнения: 16 120
Имам смътни спомени, че намереното трябва да се изхвърли в течаща вода.
А и се успокоявай с мисълта, че магията се връща на този, който я е поръчал. Та ще има да пати дребната душица след като е решила да ви прави лошо.

# 2
  • Мнения: 26
Дано яйцето да е заровено в градината от дребен хищник - например невестулка. Въобще не е изключено обаче да е заровено и от "дребен човечец" . Има хора, които не понасят чуждото щастие и постоянно са заети с мисълта как да им навредят. Когато има съмнение за магия, предметът трябва да се изхвърли в течаща вода. това, че ние сме добронамерени и на ума не ни идват такива неща не означава, че всички около нас са такива. Трябва да се знае обаче, че всичко на този свят се връща-рано или късно.
Желая ня семейството ти много здраве, късмет, щастие и любов!  bouquet

# 3
  • Мнения: 168
Благодаря за съветите!   bouquet Ще кажа на майка и мисля че ще го пуснем наистина в течаща вода. Не ми се вярва обаче възможността да е заровено от животно, защото мястото е оградено, а и не е село като село с домашните животни и другите типични за селата привички...Няма такива неща - много е култивирано и в района живеят 90 % млади хора, които си работят в града, а вечер си се прибират там на спокойствие. Отплеснах се от темата, ама разсъждавам на глас. Ще говоря утре с майка и после ще пиша какво са решили.
Иии..благодаря че не ме взехте на майтап, защото темата си е  Crazy

# 4
  • Мнения: 157
Имам смътни спомени, че намереното трябва да се изхвърли в течаща вода.
А и се успокоявай с мисълта, че магията се връща на този, който я е поръчал. Та ще има да пати дребната душица след като е решила да ви прави лошо.
Точно така е. И аз уж не вярвам, ама като се случи нещо такова червейчето на съмнението си знае работата...
Изхвърлете го в течаща вода за ваше лично успокоение, прекръстете се и ... напред...  Simple Smile
Всичко се връща наистина, а и имай предвид, че този, който е направил магията страда по-силно дори и в момента - щом е стигнал до там да прави това...

# 5
  • Мнения: 168
Такааа - ето и развитието:
Майка прочела незнам си къде, че на Лазаровден се разваляли магии Thinking Странното е, че са го намерили това закопаното точно вчера, та не успя да изпадне в паника майка. А ето какво е и прочела:
 До главите на членовете на семейството през нощта се слагало се едно сурово яйце в чаша с около 3 пръста вода . На сутринта се чупело яйцето и ако желтъка бил като сварен - имало правена магия, ако не - всичко е о.к. После това цялото нещо се изхвърляло на течаща вода.
Боже, звуча като някоя вещица  Mr. Green Представям си как щях да се чувствам, ако вярвах в такива неща. От цялата работа обаче знаете ли каква полза извлякох??? Стана ми нещо като гнусно, въпреки че въпросното яйце не е намерено точно в моя дом, но аз така или иначе дома на родителите си го чувствам като мой. Та сега от тая погнуса ме обхвана неистово желание да чистя. За отрицателно време свърших доста работа у нас, която все отлагам - един вид се мобилизирах Peace

# 6
  • Мнения: 4 569
Като изхвърляте яйцето в течаща вода НЕ го пипайте с ръце.Увийте го в кърпа и го хвърлете в река.

Суеверие или не няма лошо да се застраховаш като го хвърлиш. Peace

# 7
  • Мнения: 46 572
На село сме намирали много яйца заровени така. За мен са го направили животни и няма сила, която да ме убеди, че е друго. Всъщност никога не съм се и замисляла, че може да е друго, преди да видя тази тема Simple Smile и човек да е, нека си вярва.

Самовнушението е нещо много страшно, намерих еди какво си - животът ми се обърна, започнеш ли веднъж, няма спиране.
Просто не слагай началото, забрави и води, и яйца, не мисли за него.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 035
Ние пък всяка година на вилата си заравяме първото червено яйце от предния Великден, което по принцип държим пред иконата на Богородица пед годината. Така ни каза свещенника на освещаването. Заравянето на яйцето било на "берекет" Grinning
Може от стоенето в мократа земя да са се изтрили боите. Не се сдухвай Peace

# 9
  • Мнения: 3 634
И аз не вярвам, но след като се върнахме от сватбата у дома намерих вързан червен конец на единия шкаф. Доста време стоя защото мислех, че го е направила свекърва ми и един ден я попитах. Тя не се занимава с такива неща и започнахме заедно да се чудим кой го е направил - баби не бяха влизали, от балон не беше останало... Накрая го отрязах и изхвърлих в кофата. Нищо не се промени, всичко е вътрешна нагласа.  Peace

# 10
  • Мнения: 690
Ние пък всяка година на вилата си заравяме първото червено яйце от предния Великден, което по принцип държим пред иконата на Богородица пед годината. Така ни каза свещенника на освещаването. Заравянето на яйцето било на "берекет" Grinning
Може от стоенето в мократа земя да са се изтрили боите. Не се сдухвай Peace
Да, има такова поверие. Второто боядисано яйце се заравя, за да е пълна и благодатна годината. Laughing
 

# 11
  • Мнения: 156
vessence, разбирам те напълно. бях в същата ситуация преди 6-7 години. т.е, разбрах за едно подобно нещо, само че малко по-дълго беше. няма да го разказвам тук, но разбирам чувствата, притеснението и объркването ти. не ми се ще да те съветвам нещо конкретно, че и аз все още се чувствам объркана като се сетя за това, но все пак - дръж се все така стъпила здраво на земята и не позволявай на себе си или семейството ти да се "побърка" от случката. от мен получаваш искрено разбиране Hug

# 12
  • Мнения: 46 572
И аз не вярвам, но след като се върнахме от сватбата у дома намерих вързан червен конец на единия шкаф. Доста време стоя защото мислех, че го е направила свекърва ми и един ден я попитах. Тя не се занимава с такива неща и започнахме заедно да се чудим кой го е направил - баби не бяха влизали, от балон не беше останало... Накрая го отрязах и изхвърлих в кофата. Нищо не се промени, всичко е вътрешна нагласа.  Peace

На моята сватба някой беше сложил в едната спалня плик със скъсани дрехи. Ама като казвам скъсани, имам предвид като на скитник. В къщата вярно, че влизаха 30-40 човека, но уж всички с добри намерения. Никой не призна да са негови Crazy майка ми много се шашна, защото по принцип вярва в такива неща. Ние с мъжа ми не му обърнахме внимание, ненормални всякакви, щом си вярват, да си губят времето  Stop

# 13
  • Мнения: 168
Тъпото яйце е хвърлено вече. Ако не беше майка и аз щях да го подмина - не знам дори дали бих му обърнала някакво внимание, ама майка си вярва в такива неща. Лошото е, че явно се поддавам на нейните емоции. Ама така или иначе - вече е метнато във вода, пък аз си изчистих къщата. Май съм на далавера  Mr. Green Ако някой е искал да промени нещо в дома - успя: по-чист е вече дома ми  Laughing в буквалния смисъл:) Сега ако взема и да наготвя цена няма да имам

П.П. За заряването на великденските яйца го знам - ние си ги заравяме, но слущаят не беше такъв.

# 14
  • Мнения: 107
Ние пък всяка година на вилата си заравяме първото червено яйце от предния Великден, което по принцип държим пред иконата на Богородица пед годината. Така ни каза свещенника на освещаването. Заравянето на яйцето било на "берекет" Grinning
Може от стоенето в мократа земя да са се изтрили боите. Не се сдухвай Peace

Аз правя същото. Заравям го в леха на някоя хубаво подредена градина. За берекет.
Миналата го зарових май в неподходяща, само на един човек казах от дома(просто само той беше в момента там), казах му защо и се надявах да каже и на другите. Ако не е станало и са направили нещо на яйцето, ще започна и аз да вярвам в ала-бала, защото годината беше кофти.
Тази година ще е на сигурно място.

Общи условия

Активация на акаунт