Има ли Сияна имен ден, и ако ''Да'', кога ?????

  • 33 850
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 076
Сияните около мене са около 5 броя,кръстени на баба Сия,Соня и т.н.Никоя не празнува имен ден.
Аз харесвам Лазар и Лазарина.Дано не се обиди някой,четящ темата.
Зла Вещица се пошегува,разбира се.То остава някой да ти казва как да кръстиш детето си,пък и тук това никого не интересува.Но тя е права,че когато избираме име,се съобразяваме с доста неща:как ще се съчетае с бащиното и фамилията,как ще му се вика на галено,а някои купонджии може да искат да осигурят на наследника си повече празници.Няма лошо  beer

# 16
  • Мнения: 4 569
а някои купонджии може да искат да осигурят на наследника си повече празници.
Такива имена са Ана,Мария и  newsm78 други не се сещам.Богородица е лятна и зимна.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 14 068
Богородица няма само два празника, повечко са:
 
15 август е успение Богородично
8 септември е рождение Богородично
21 ноември е въведение Богородично (ден на християнското семейство, но и имен ден отново)
26 декември е Йосиф и Мария

И има още, просто в момента се сещам за тези. Лично аз празнувам само 15 август, той е най-големият Simple Smile

Иван също има поне два дни:

7 януари - св. Йоан Кръстител
19 октомври св. Иван Рилски

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 3
Няма значение кое име ще изберете за наследника си - но то трябва да е хубаво и недвусмислено, за да не му се подиграват другите деца или пък да не може да си го произнесе като на това мексиканче или пък тези шантави китайци, които са се опитали да кръстят детето си "@". Имаме страшно много хубави български имена, които освен че звучат добре, носят и добри послания в себе си   bouquet

# 19
  • софия
  • Мнения: 56
Сияна има имен ден ! Той е на 6-ти януари Богоявление. Тогава Бог или Отеца на Светлината се е появил да присъства на кръщенето. Тъй като Сияна означава сияние, то има и имен ден тогава. Теологично не ми е много ясно, но имам приятел свещеник и той ми обясни така.

# 20
# 21
  • софия
  • Мнения: 56
сияна не е светлана, между сияние и светлина има разлика, в статията пише  - гръцкото photos - светлина, а на гръцки сияние photos ли е !? Само да не се приеме това за заяждане, че обикновено така става, само питам, нямам представа.

Общи условия

Активация на акаунт