Бургазлии, какъв хляб ядете?

  • 2 108
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 710
От поне три месеца съм се видяла в чудо-хлябът, който продават е топло тесто в торбичка.За жалост не на някоя мижава фирмичка, а на Хлебозавода и още една от големите фирми.Знам, че се продават хлебопекарни, но специално в моето семейство отиват по 2 хляба дневно и няма как да ги чакаме толкова време.Затова, моля споделете, от кои хлябове сте доволни!По възможност бели. Wink Благодаря предварително! Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 472
Купуваме "Сладкар".Нарязан. Peace

# 2
  • Мнения: 1 710
Дейзи, и ние принципно, но този който го носят в магазина до нас , не става за ядене.Даже не намерих и-мейл да се оплача. #2gunfire

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 260
И ние купуваме нарязан хляб. Най -често вземам на ,,Милена'' ,на ,,Агрокорн'' понякога ,на ,,Диамант'' също не е лош ,даже сега съм взела едно тесто на същата фирма за пица и ще видим какво ще стане.

# 4
  • Мнения: 8
Купувам бял нарязан хляб на фуни "Сияна" - страхотен е.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Купуваме "Сияна" , "Сладкар " и на хлебозавода .
На JLP взимам ръжен и многозърнест.

По едно време взимахме на Болеро-то хляба, имат си собствена пекарна ,но попаднахме на безсолни и не добре изпечени хлебчета,та спряхме да купуваме оттам.

Единствения хляб на който сме попадали,подобен на този,който описваше на Агрокорн. Тесто в торбичка (хартия).

# 6
  • Мнения: 5 209
Допреди хлебопекарната купувахме на фурна "Лазур".

# 7
  • Мнения: 850
 Ние взимаме на Агрокорн но не нарязан , а от фурната на гърба на Велека. Съпруга ми го консумира и се е случвало да купуваме от същата фирма нарязан в торба и казва, че хляба е съвсем друг /нарязания/ имал изкуствен вкус. 

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 260
На фурна ,,Сияна'' наистина е много хубав хлябът ,но не се среща във всеки магазин.Когато попадна на него и аз го купувам.

# 9
  • Мнения: 32
От години си правим хляб у дома.   chef

# 10
  • Мнения: 2 472
От години си правим хляб у дома.   chef
Аз пък нарочно не искам да имам хлебопекарна вкъщи.Толкова обичам хляб и изобщо тестено,че ако си угаждам и с топлички такива,произведени по мой вкус ще стана 100 кила. Crazy

# 11
  • Мнения: 534
пълнозърнестия на фурна "Лазур" и белия също ми харесва  Peace

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
От години си правим хляб у дома.   chef
Аз пък нарочно не искам да имам хлебопекарна вкъщи.Толкова обичам хляб и изобщо тестено,че ако си угаждам и с топлички такива,произведени по мой вкус ще стана 100 кила. Crazy

И аз така си мислех, но това ще е само в началото. После ти омръзва. Ние си взехме хлепопекарна преди 8 мес. и в началото наистина ми беше голям мерак.Сега вече един хляб от 750 гр. го ядем два дена и понякога не можем да го изядем. Ама ми е голямо улеснение машинката да забъркам тесто за мекици или питки.

Иначе преди да си купим хлебопекарна взимахме хляб на Сладкар и на Хлебозавода.

Общи условия

Активация на акаунт