Отговори
# 720
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
Добро утро  Hug

svidni4ka ,   bouquet

Момичета, имате ли роднини, които са засегнати от наводненията? Малко е егоистично, но като слушах новините, все за това си мислех.

Тес, мила, много силно ти съчувствам за този проблем. Твоето мило е между чука и наковалнята сега. Лошо е като баба му го принуждава един вид да избира между теб и нея и то по такъв гаден начин. Аз бих те посъветвала като говориш снега за баба му да си позитивна, да му покажеш, че я уважаваш, защото го е отгледала, но и да му покажеш. че не трябва да отстъпва пред манипулациите й.  Така той сам ще направи разлика между теб и нея с лошите й действия. Знам, че от страни е много лесно да се дават съвети , ама ти си знаеш какво ти е  HugНие ще те подкрепяме, доколкото можем

Панда, Танвир кога щеше да заминава за Пакистан?

Елионорич, при теб как са нещата ?

И от Мактуб няма вести, някой има ли връзка с нея?

Мнпго хубав ден  желая на всички и само хубави неща да се случват вече  Hug
Така като не пишете и започвам леко да се притеснявам  Embarassed

# 721
  • Мнения: 1
 И един бърз въпрос към "англичанките" - защо не пишете в английската тема  Embarassed винаги е приятно да се запознаеш с повече хора Hug Hug Hug

Страх ме е да не си допадна много с някоя 'англичанка' и да ме е яд, че нямам време да се срещам с нея.  Grinning  Това донякъде истина, донякъде в кръга на шегата. Наистина избягвам да прекарвам много време по форумите, изтрила съм си акаунтите във фейсбук и други подобни. В този форум дойдох водена от желанието да открия други 'пакистанки' защото дълго време мислех, че съм единствената...но в началото не намерих и се зарибих по арабската тема, но след раждането на второто ми дете съвсем съзнателно се стремя да ограничавам времето в интернет...Към пакистанската тема чуствам нещо като ангажимент (разбира се и ми е приятно) да пиша редовно защото както много пъти съм казвала на български език няма много автенчина информация за тази страна, и е хубаво ние да разказваме от първа ръка. По едно време беше много оживено и интересно, но сега не знам какво става, някои не са писали от дълго време, пък и с този потоп сега настроението съвсем спадна.
Но пък....като си рекла....може да мина да поздравя 'землячките ' от Англия.

Алвера, относно роднините, на никой от познатите ми пакистанци семействата не са засегнати, макар че бедствието е обхванало огромна част от Пакистан.

Тес, винаги ми е интересно да чета за свекита. Да ти дам един съвет, който обикновено действа. Ако много почне да те натоварва този проблем намери тема за свекитата по форумите и чети...Сигурна съм, че ще си кажеш 'ами то моето положение не било чак толкова зле'  И аз имах известен проблем. Моето свеки не се меси в отношенията на синовете и снахите си, даже понякога прикрива лоши постъпки на снахите, само и само да не стават раздори, но....има друг проблем. Разбирането ни за това как се поддържа къща са меко казано различни.

Панда, какво стана с хазяйката, осъзна ли се?

Тумхари, още ли си в БГ?

Мактуб, изобщо ли не четеш вече?

Делта нещо зачезна и тя.

Мама маги сигурно се наслаждава на горещините в Дания.

Елионорич не те зсичам по скайп напоследък, какво става, вижда ли се края на раздялата?

П.С. Абе гледам наближаваме края на темата. Има ли желаещи да правят нова, че аз лично хич не съм настроена творчески?

Последна редакция: нд, 22 авг 2010, 17:17 от Грозен аватар

# 722
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
П.С. Абе гледам наближаваме края на темата. Има ли желаещи да правят нова, че аз лично хич не съм настроена творчески?

Ами аз мога да пусна, ако няма друг желащ. Ако друг иска , само да каже да не се дублираме  Hug

# 723
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Аз за срамотиите не сЪ научиФ да правя теми.  Embarassed
Ако имаше кой да ми каже щях да я свърша тая работа.
Момичета ние, че напоследъка се изпокрихме, се изпокрихме. Но какво стана със Макбчето бе???  Rolling Eyes Тя толкова редовно пишеше, даже и от Пакистан, като спираше тока, успяваше да ни се обади. Сега от Белгия направо изчезна newsm78

# 724
  • Мнения: 482
Ех, Мактуб... Гледам аз в профила и, че последно е била активна на 22.08., сигурно чете, но защо не пише?
Ние сме в подготовка за първия учебен ден, днес избирахме тоалети за децата и в понеделник може да се връщаме към София. Докато се чудех какво ще правим толкова дълго време на село, сега ми се иска да имаше още, ама няма... Как ли ще ни завърти ежедневието покрай училището... Малко ме е страх.
Тесс, не се давай на бабата  Mr. Green  Hug

# 725
  • Мнения: 0
здравеите момичета,гледам темата замира,но и аз имам вина за това разбира се затова полагам моите най-искрени извинения,но да си призная при мен нищо ново не се случва сега са и пости,но пък и нямам настроение да пиша,чувставм се изчерпана от към теми и размисли,а за капак на всичко отгоре част от пакистанската нация ме разочарова,незнам дали чухте за поредното брутално убийство на двама братя в родния за мен СИАЛКОТ,брутално пребити увесени като жертвени агнета,аз като чух и се притесних още повече защото момчета са БАТ и моя баща е  БАТ веднага звъннах да питам дали не е някой роднина,не е но за съжаление .........................абе нямам думи,лек ден

# 726
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен. Аз имам време само да ви прочета напоследък, но и вие не пишете. Май всички сме заети доста  Wink. Аз днес ще съм по доктори- само профилактични прегледи, но май ще ми убие целия ден  newsm78.  Но пък в събота и неделя ще почивам. В събота ще си имаме малък празник в къщи- както каза Ники сега вече сме една година женени  Laughing. Ние с моето момче се познаваме доста време преди да заживеем заедно, но май на сериозно се взехме преди една годинка  Joy. Много сме преснички още, но пък се разбираме за сега чудесно- пу пу както казват старите хора.
Иначе до сега нищо интересно. Хич не се радваме на хубаво време, то при нас започнаха дъждовете и вятъра. Днес като гледам май ще е по добро времето. Иначе все едно и също на работа, на градина, на училище- детенце напредва много бързо с езика, май скоро ще го догонвам  Laughing. Ох да ви се оплача вчера в училище коментирахме новината за българските и румънски цигани дето са залели Европа.  Embarassed Оправдавах се като, че ли аз съм крадла и джебчийка и всички в цялата държава сме такива. Умрях от срам- защото само аз съм от Бг и като зачете новината учителката ни всички се вторачиха в мен. Нямам думи .......с какво сме известни по Европа. Май новината не е само в тукашните вестници, защото оня ден и Масуд ми чете от един Бангла вестник  Embarassed. Срамота, срамота .....
Това е за сега от нас скоро ще се включа пак. Аз не знам как да пусна нова тема, но ще следя за новата. Целувки от нас и спокоен петъчен ден!

# 727
  • Varna
  • Мнения: 2 596
МАГИ Hug
Това за мангалите голям срам, наистина. За нас българите мислят, че сме те. Наше роднинско дете, тъкмо завършва право във Германия и постоянно го викат хем да превежда, хем прави практика там. Казва- Мими умирам от срам, защото колегите германци не могат да повярват, че аз съм българин и ми показват кои са българите. Та той все превежда ама на циганите. Казва, че може да е имало българи, но той за толкова години следване, само на цигани е превеждал. Те и на интервюто мангалите казваха, че там във Францата, само българите са крадели, те са били работили, никаква проституция, никакви кражби от тяхна страна. Спирам до тука,  че ще ми кажат, че ги дискриминарам и не бива да ги обиждам- демек да не казвам истината.
Извинявам се, че във нашата тема за мангалите отворих лаф и аз, ама много се ядосах, защото наистина гледах интервюто, като ни обвиняваха, а те ангели небесни.
Бягам сега да видя Личната. Би трябвало да е на работа ама не вдига телефона а на мене ми трябва Медицинско за шофьорската.
Пожелавам ви един чудесен и усмихнат ден Hug

# 728
  • Мнения: 1
айде бе #2gunfire
кретени френски, ако ние бяхме екстрадирали някой циганьор щяха в съда в Хага да ни разнасят и в евопарламента да се точат лиги по мангалски въпроси, но те могат да "връщат" такива равноправни граждани ние да си ги гледкаме
да не говорим, че български цигани във Франция почти НЯМА, румънци бол (те и езикова бариера не усещат)
румънските цигани са милиони около 10 броими напите немогат да напълнят  и Германия и Австрия и Франция
айде аман от тоя общ знаменател с тия румънци
имам съвсем лични впечатления от тях  по колоарите на Белгия ( естетсвено имам и лични приятели), но масата е селски натегачи, подмазвачи с огромен източен комплекс, ако могат да накиснат България ще е ок
послдния път една изтрещяла нагиздена румънка припълзя до мен и ми вика " видя и как ни обидиха тука на източноевропейци, ох ти не се ли обиди, ох ".....проста комавплексирана глава- аз дори не съм чула и намек ( не че липсват такива случаи, но те по закон са предимно о т други от източна европа пак комплексирани кретени) искаше да съзаклятничим и да ревем против тоя и оня
а францизуите никакво право нямат да пищят по източна европа, ами първо да си оправят  техния двор, че париж е пълен с неграмотни, мързеливи  и крадливи израстъци от бившия им империалистически период

# 729
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Е, ВЯТЪРКО Hug Hug Hug
Ти си можела и да говориш беееее Joy Аз си виках- Абе много мълчаливУ тУй мУмичИнцИ Laughing
А щом даваш и примери от котела, ясна работата, само не ми е ясно, що така искат да ни накисват нас, дето сме една шепа народ. newsm78и не сме баш от агресивните.
Ама и ние май сме си виновни, че не се държим един за друг, както нашите мургави "събратя".
Хайде, бягам аз д се видя със Марсито за последно, че утрЯ и тя кваща кервана със камилите Sad Sad Sad Ще ми липсва много, чудесно другарче е да знаете!!!

# 730
  • Мнения: 113
Момичета ние сме добре,няма какво да се косите за нас .
Само моля без упреци че зачезнах така,но какво да ви кажа.....не мога да се концентрирам тука в работата на мъжа ми и хвърлям само по един поглед и изчезвам.Анджелина както винаги е с предимство,немирна,дори сега е в ръцете на баща си...
Аз от септември съм на училище за езика,това е ново...
и аз гедам по телевизията за трагедията в Пакистан...губя думи...
Поздрави   на всички и да знаете че искам да се разписвам и да ви четя по често.
до нови срещи Peace
И нещо друго да кажа - които се интересуваше повече от мен,можеше просто да пише на лични Wink

# 731
  • Varna
  • Мнения: 2 596
МАКТУБЧЕ Hug
Много се радвам, че се обади Grinning
Мила,никой не те упреква, че не се обаждаш. Незнам защо така си помислила. Направо изтръпнах като го прочетох, защото преди месец стана един скандал във една тема, защото някои жени се засегнаха, от това, че като питаме къде  изчезнаха, за тях това е упрек. Незнам защо мислят така. А не помислят положително, че просто липсват и за това се интересуваме за тях. И би трябвало да се радват, че ги търсим. Така, че ти ни липсваш Мактубче Hug Радвам се, че сте добре, хубаво е, че го знаем. Вярвай ми така е, поне за мен! Но вярвам, че и другите момичета ще се радват да го знаят.
Едно голямо и силно гуууш за тебе и за Анжето

# 732
  • Мнения: 1
Хе хе, да мина да се изтъкна, че аз докарвам отсъстващите...последните дни за който си помисля и той - хоп, появява се. Преди малко даже и за Вятър се сетих и гледам и тя писала, че даже се оляла (по нейните стандарти за словоохотливост).

Ето сега се замислям (белким ги привлека със силата на мисълта си) за Рени, Панда, Бейбли, елеонорича, алсаси, Тумхари, арабско кафе....а какво ли стана с най-новата кандидат пакистанска снаха?

Мен пък днес ме ядосаха едни пакита...тоест обещаха нещо на мъжа ми, после се отметнаха

Цитат
 И нещо друго да кажа - които се интересуваше повече от мен,можеше просто да пише на лични

Мактуб, проблемът е, че като не пишеш не можем да сме сигурни, че четеш темата и дали въобще имаш достъп до интернет. В такъв случай лично съобщение би било безсмислено, затова и всеки питаше дали някой друг има контакт с теб по тел. например...Наистина не трябва да виждаш упреци в тези запитвания. Радвам се, че всичко при вас е нормално.

Какво стана преляха ли язовирите в Пакистан? Аз не следя редовно новините...само от време на време виждам някакви постановки как уж новинарски екипи спасяват отделни хора с хеликоптери.  Като ми дойде кефа ще ви разкажа и за тези страховити язовири.

По циганския въпрос - аз както винаги съм терсене. напоследък все се запознавам с едни свестни, образовани нашенски роми, дето чак не съм подозирала че съществуват. А какво се плюнчат западно европейците дреме ми на грозния аватар. Преди ни критикуваха, че не интергрираме циганите, сега отказват прекрасната възможност да ни дадат личен пример как да го направим. Всичко е политика, само търсят причина да плюят някoгo, aй сиктир.

p.s всяка вечер пищят тия лисици...и се бият...ко имат да делят...живеем срещу едно мъничко паркче, всяка нощ го слушам тоз дрезгав лисичи вой, после кошмари сънувам

Последна редакция: нд, 29 авг 2010, 12:46 от Грозен аватар

# 733
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Абе и аз съм работила със образовани роми. И много им се радвам наистина. Но пък като младо девойче съм им помагала много, защото знам е какво да нямаш. И точно тия ме окрадоха, хем знаеха, че и аз не съм от имащите. Ама не искам да разправям, че ми става много мъчно. Защото е гадно от нямащ да вземеш, и то от такъв който въпреки всичко си е делил със тебе и ти е помагал, не те е делил, че си циганин. Така, че това не се забравя.
ЛЮ,
тука по ТВ, то показват кофти картини от Пакистан. Направо си е потоп. Получават помощи хората.  Ама нЪл знаЙш със тези помощи кО става. Дано да стигнат до възможно повече хора, дано Praynig

# 734
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 942
привет, приказливки  Laughing

Радвам се да ви видя така оживени.   Hug

Мактуб, ние най-искрено се безпокояхме,все пак тук сме приятели, макар и виртуални , важното е че сте добре  Hug

За язовирите в Пакистан не съм чела и чула да са преляли, но тези дни пак имаше наводнения от дъждовете. Кога ли ще свърши този период. Те докато се оправят от тази трагедия, ще дойдат новите дъждове...

А по въпроса за ромите и аз съм работила с такива, имаше и образовани жени и мъже, но и те бяха интриганти, пък и не се срамуваха да си взимат без позволение  Wink. Иначе си знаеха правата, но за задълженията все забравяха. Но спирам коментарите. Иначе от Брюксел съветват Франция да се опита да ги интегрира, вместо да ги гони  hahaha

Аз ли да пускам новата тема? Почти съм я направила, но все пак кажете

Общи условия

Активация на акаунт