Как да накараме бебето да не пищи когато иска нещо?

  • 10 185
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 66
yori81
Каква е тази играчка има ли линк? Май не съм виждала такива.

Май повече търпение трябва от моя страна.
Днес за щастие се държа добре, като изключим приспиването в продължение на 3 часа  #Crazy

# 16
  • Мнения: 186
Линк немога да ти дам ,но може да провериш в накои магазин за сувенири.Пробвай и детските магазини,има играчки които при шум се включват. Hug

# 17
  • Мнения: 920
yori81
Каква е тази играчка има ли линк? Май не съм виждала такива.

Май повече търпение трябва от моя страна.
Днес за щастие се държа добре, като изключим приспиването в продължение на 3 часа  #Crazy
Ние почти всеки ден се приспиваме по два - три часа Crazy #Crazy

# 18
  • Мнения: 571
И aз се 4удя кaк дa я нaкaрaм дa не се мятa,дa пищи и дa реве ooooh!
Ве4е е по-голямa и покaзвa по един или друг нa4ин кaкво искa.Но кaкво прaвим когaто в моментa смятaм,4е не е нужно дa и го дaвaм и я виждaм,4е сaмо се инaти ooooh!
Искaм дa избегнa товa тръшкaне по земятa,но усещaм,4е скоро и до тaм ще стигнем.Нa толковa грозни сцени съм присъствaлa,4е се плaшa кaкво ме 4aкa #CrazyМaйки изнервени ревжт,децaтa им се търкaлят по земятa и съответно се дерaт,викове,шaмaри и сополи летят нa порaзия...нямa дa продължaвaм,всякa от нaс поне веднъж е билa свидетел нa тези противни кaртини.Винжги съм си мислелa,4е бих нaпрaвилa и невъзможното детето ми дa не е тaковa.
Дaли е от прекомерно глезене и угaждaне нa всеки кaприз??Дaли е зaщото когaто мaмa кaже "НЕ" детето ревне, a бaбa веднaгa "Елa при мен,ще полу4иш кaквото искaш"? Не искaм дa се лигaви,искaм дa се съобрaзявa и дaле4 не съм нa мнение,4е "...остaви го дa порaстне,дa зaпо4не дa рaзбирa и тогaвa го възпитaвaй..."Според мен тези нещa зaпо4вaт от рaно.Щом не е мaлкa дa си кжже когa е глжднa,жaднa или когa и се ходи до тоaлетнa,щом не е мaлкa дa знaе кaк дa се нaлaгa,знa4и е съвсем НЕ мaлкa дa се възпитaвa.Но искaм дa рaзберa кaк дa се боря срещу бaбите ooooh!Вси4ко,което постигнa с ценaтa нa много обяснявaне,молби и внимaние,те го рaзвaлят зa секунди ooooh!Е кaк aко не искaм дa яде шоколaд до 3г поне и не и дaвaм съответно,в мигa в който бaбa и дaде едно пaр4енце зa 'дa го опитa детето', дa и кaжa после,4е НЯМa дa яде шоколaд-aбсурд

# 19
  • София
  • Мнения: 1 524
Търпение. Ако е по-голям, може да му казваш да ходи да си пищи в стаята и като свърши да дойде, при нас това помогна, спряха писъците за една седмица, но ние бяхме на година и половина тогава. За 10-месеца - нищо не ми ражда главата, осван да чакаш да мине периодът, аз не бих хуквала да му изпълнявам желанията веднага.

# 20
  • Мнения: 4 555
Няма как да очакваш от бебето да прояви търпение. На тази възраст то е все още много далече от овладяването на това умение. Затова просто го забаламосай с нещо. Преди да му вземеш играчка, му дай друга, за да пусне сам първата. Ние така процедирахме.
Може да не е играчка, може да е нещо, което не е виждал и ти се намира в момента в джоба, задължително ще го заинтригува.

За яденето - не настоявай. В момента, в който нададе първия писък, прибираш пюрето и ставате от масата.

# 21
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 913
Няма как да го накараш да не пищи. Нито ще те разбере, ако му обясниш, нито ще помогне, ако го "накажеш" по какъвто и да е начин.
И дъщеря ми мина по този път, сега е на другата фаза - тръшкане, въргаляне по земята и сърцераздирателен рев. Laughing Всичко минава, ще се променят тепърва и децата, и реакциите им. Сега се учат и опитват всичко.
Трябва да си търпелива, това е единственото решение. И да знаеш, че се претръпва. В началото аз почти се разревавах, когато тя правеше истерии. Сега вече малко тръшкане и писъци изобщо не ме трогват. Wink

# 22
  • Мнения: 31 389
Ще отмине, просто нежно показвай, че тези при теб не минават.

# 23
  • Мнения: 188
Хмм, позната история, имам я същата нетърпеливка  Wink  Сега започна горе - долу да се опитва да ми каже какво иска, но май ще трябва да чакаме да проговорят, за да спрат да пищят  Laughing

# 24
  • Мнения: 167
Няма как, угаждай му, но не прекалявай:)

# 25
  • Мнения: 1 094
Привет:)
Аз все още си нямам "собствено зверче", но за сметка на това понеже не живея в България съм отгледала вече три броя Wink
Забелязала съм че дори и от най-ранна възраст се опитват да "манипулират"

В момента в който детето е чисто и сухо,нахранено и няма колики,болки със зъбки и т.н. трябва да се научи да не се взема не ръце постоянно. Ако имаш "баби" наоколо и развалят дисциплината дори за един ден, после ти ще си потърпевшата.

На 10-т месеца не може да се възпитава все още,тя(той) пробва кое минава и кое не при теб.
Единствения начин,който е много труден е игнориране. Даваш му играчка със звук,излизаш и затваряш вратата. Колкото и да плаче (а ще го направи) трябва да издържиш и да не отидеш.
Когато това се повтори няколко пъти проблема ти е решен и свиква.
Колкото и да ти е трудно го направи и то сега,защото растейки ще се сблъскаш с много по-трудни ситиации. Ще ляга по пода,ще пищи и т.н.-нормално е Wink

От собствен опит мога да кажа,че децата започват да те "разбират" към втората годинка. Тогава наказанието (трябва да е основателно) е наказан в стаята. После обаче на всяка цена с прости думи обесняваш защо. Извинява ти се и ти го целуваш и обесняваш защо си го наказала. Много време ще ти отнеме това,но после ще ти е по-лесно,вярвай ми.
Ако има желание да ти помага го приемай винаги.
Така и то се чувства полезно;)

Успех!!!!

# 26
  • Мнения: 334
.... трябва да се научи да не се взема не ръце постоянно. Ако имаш "баби" наоколо и развалят дисциплината дори за един ден, после ти ще си потърпевшата.
Въобще не съм съгласна, че носенето на ръце разваля дисциплината, напротив - укрепва доверието и до нищо страшно не води, противно на общоприетото мнение. Авторката казва, че тогава започва още повече да пищи. Ние минахме през такъв период и по моите наблюдения сина ми искаше да се увери в присъствието ми винаги когато има нужда, просто изпробваше - ами дали сега мама ще дойде, къде е и защо не е с мен. Разбирах това, защото го наблюдавах тайно и се заслушваше в стъпките ми. Аз започвах да се шегувам и да го разсмивам, все едно е криеница и на дзак-дзак - ту ме има, ту ме няма. Моя приятелка психолог каза, че това е добър метод да разбере, че ти си там дори и да не те вижда. Съветът ми е, освен търпение  Wink, и много хумор, опитай се да се забавлявате заедно върху това.

bilyana333 , ти просто ме застреля със съвети  ooooh! "Единствения начин,който е много труден е игнориране." Точно това НИКОГА не трябва да правиш, а да се отнасяш с уважение като към възрастен. Детето не е нищо, че да го игнорираш. Напротив, покажи му, че каквото и да направи си до него и разбираш чувствата му.



От собствен опит мога да кажа,че децата започват да те "разбират" към втората годинка. Тогава наказанието (трябва да е основателно) е наказан в стаята.

Нямам думи... ooooh! ooooh! ooooh!

Последна редакция: нд, 11 апр 2010, 09:23 от AnMary

# 27
  • Мнения: 305
Прояви търпение и спокойствие, не мисля, че има начин да накараш детето да спре да пищи. Този период сам ще отмине.

# 28
  • Мнения: 162
Burberry, както виждам, ти вече си понаучила кое кара сина ти да пищи. Просто избягвай да правиш нещата, които предизвикват пищене. Например при банята приготви си всичко необходимо преди да го съблечеш и заведеш при ваната. Когато пищи при хранене, дай му нещо интересно, което не е виждал досега да му отвлече вниманието и довърши храненето. Ако спреш, ще знае, че всеки път когато му писне да яде е достатъчно само да ревне. Просто опитай се да не правиш нещата, от които пищи, да отвличаш вниманието му, когато вече е писнал, а когато нищо не можеш да направиш, случва се на всеки, е, нека си пищи. И никога не му давай играчки, които смяташ за опасни, а после да му ги взимаш от ръцете. Ми естествено, че няма да е съгласен. Като смяташ, че балоните са опасни, просто не му даваш такива, ако някой му подари, го прибираш веднага и обясняваш защо не искаш да му го дадеш. 
Това няма да спре напълно пищенето, просто ще го намали малко и може би детето няма да е толкова нервно. Примири се, че детето ти ще е малко по-шумно, малко по-нервно от другите, но няма нищо, това си е твоето дете.

# 29
  • Мнения: 184
При нас в такъв период помогна посещение при хомеопат. Препоръчвам. Когато още в същия ден синът ми се отпусна, осъзнах колко зле се е чувствал преди това и наистина не го е правел, за да дразни или измъчва.

Общи условия

Активация на акаунт