На басейн в Сапарева баня

  • 30 760
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 174
Здравейте! Искаме да отидем с детето на басейн на Сапарева баня, но басейна да е минерален. Та, какъв ми е варианта? Интересува ме и какви възможности има за преспиване, в хотел с басейн. Какви са цените на хотелите, басейните, заведенията за хранене.

# 1
  • Мнения: 174
Аз до колкото разбрах, само Котвата е с минерална вода, то е нещо като аква клуб. Но е скъпичко, 15лв вход за басейна, а през почивните дни било пренаселено, нямало свободни шезлонги и водата била мн мръсна. Такива мнения четох на страницата им във фб, но не съм сигурна. Ако някой е ходил, ще ни е от полза прясно впечатление. През седмицата входа по-евтин ли е?

# 2
  • Мнения: 1 483
Според мене не е никак мръсно, но да, почивните дни е доста населено. Ако отидете към 10ч, няма да имате проблем да намерите шезлонги. На мен ми харесва, че са доста басейни, като има поне 2 плитки за малки деца. Входа е 12лв през лятото и 8 през зимата, за деца не знам колко всъщност. Срещу депозит от 1 лев ти дават ключ за шкафче, на тръгване ти връщат парите.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 516
15лв. за възрастни и 10лв.(или 12?) за деца е входът. Миналата неделя за 3ма възрастни и 4 деца платихме почти 100лв.
Видяхме реклама върху едно ново хотелче - минерален басейн 7лв., но не сме влизали.

# 4
  • София
  • Мнения: 12 231
Доколкото знам хотел Германея в Сапарева баня също е с минерална вода и мисля хотел Емали, но аз последният не съм сигурна.

# 5
  • Мнения: 3 831
Предполагам, че става въпрос за новото хотелче Виа Лакус, в началото нямаха минерална вода, но сигурно са им разрешили да се свържат.

Да, и в сайта им вече пише, че са с минерална вода!

# 6
  • Мнения: 2
С малко дете мога горещо да препоръчам басейна при санаториумът им,мисля че се казваше "Минерални бани".Водата и в големия и малкия басейн е минерална(в детския е топла като чай),има и джакузи.А цената е 6лв,като за деца до 7 год. е безплатно

# 7
  • Мнения: 11 351
Тази година Котвата в Сапарева баня е направо трагедия!

Водата в големите басейни е ледена - били басейни за плуване и съответно си стоят празни. Само средния басейн е топъл и там в момента сме около 100 човека, почти един върху друг. Голямо разочарование.

Явно предпочитат гостите им да са джуджета, защото басейна е безплатен за хора под 120 см.

МНОГО, МНОГО СЪМ РАЗОЧАРОВАНА!

# 8
  • Мнения: X
В града има 3 големи басейна. Котвата, басейнът на санаториума и Бора Бора. Имам предвид за комплекси с няколко басейна.
Този на санаториума е от стария тип - един голям правоъгълен с коридори, дълбок - 1.40 в единия край до 2.00 в другия.
Детският е плитък. 2ма възрастни и 2 деца - 21 лв., сутринта платихме, на обяд си отидохме, спахме и следобед пак влязохме със същите билетчета.
В Котвата не отидохме, те са от новия тип - обли басейни, разчупени, предполагам с различна дълбочина. За 2ма възрастни и 2 деца щеше да ни е 45 лв.
Бора-бора е страхотен, не успяхме да го посетим, отново от нов тип, объл, с различна дълбочина на басейните, което е подходящо за деца над 10 години, които не искат да плуват в стандартния голям басейн. 23 лв. щеше да е там за 4ма. Има място за нощувки.
Към Котвата също има хотел.
Иначе хотел с басейн /без детски/ е Германея. Има и още други. Ако не сте с деца ще намерите по-голям избор.

# 9
  • София
  • Мнения: 12 231
Здравейте,
искам да попитам този басейн на санаториума работи ли сега март месец?
Запазила съм две нощувки петък-неделя, като първата е в Германея, но втората е в къща за гости и бих искала да ползваме някой от обществените басейни тогава. С три деца сме Simple Smile

# 10
  • Мнения: 2 770
За санаториума не знам, но закритите басейни на Котва работят със сигурност. По-добър вариант от санаториума са.

# 11
  • Мнения: 6 299
Извинете, но за къща Бора бора пише, че не е с мнерална вода!  Едно е да търсим басейн за плунане или плаж, а друго за СПА с минерална вода. Мои бризки скоро бяха два пъти в апартхотел Свети Никола и бяха много доволни. Споделиха, че водата в басейна не е много гореща, но приятно топла.

# 12
  • Мнения: 3
Здравейте,
Ние със семейството ми ходихме тази година март месец на Котвата. Останахме приятно очаровани Simple Smile Отидохме към 10ч сутринта и нямаше почти никакви хора. Входа е 10 лева, за ползване на всички външни басейни и сауна, което според мен е напълно достъпна цена. Водата в басейните е между 34 и 42 градуса, което също е страхотно, защото можеш да си избереш дали да си в по-студен или по-топъл. Лично на мен много ми хареса, защото е близо до София и дори не се наложи да отседнем в хотел.

# 13
  • Мнения: 1
Последно ходихме през юли 2017-та. Цените са 15 лв за възрастен 10 лв за дете, което си е доста скъпичко. Цените на храни и напитки също са високи. През събота и неделя ако отидеш след 10 часа е претъпкано и няма шезлонги, водата става доста мръсна в пренаселените басейни, а именно средния топъл и детските другите са си студени и няма разлика от други басейни, като цяло като всчко хубаво в началото нещо, развалиха и това...

# 14
  • Мнения: 368
Интересувам се от обществените басейни в Сапарева баня. Ще отседнем в почивна станция наблизо и искам да отидем на басейн и СПА до Сапарева баня  /за началото на ноември говоря/. Та, в този смисъл, има ли басейни с топла минерална вода и работят ли по това време на годината. Четох за аквариума парк "Котвата", но целогодишно ли работи и знае ли някой каква е цената за вход?  Ще съм благодарна за всякакви мнения  ☺

Общи условия

Активация на акаунт