Притеснявате ли се да оставяте бебето си на други хора?

  • 5 282
  • 113
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 14 654
 Laughing Оставям детето (голямото) при бабите и дядовците си, защото то има нужда от тях, обича да им гостува, а и не искам да го лиша от специална връзка с баба и дядо, каквато аз съм имала с моите, а не за да "си почина". Мога само да съжалявам за децата, които общуват с бабите си само под надзор и насила са прекалено замайчени Wink

# 61
  • София
  • Мнения: 44 354
свободна си да ги съжаляваш...аз по същият начин мога да съжалявам децата , дето ги сиктердосват при баби всеки уикенд или за ваканциите...
Аз специална връзка имах само с едната си баба, с която живееехме...с другите, колкото и да се ме пращали и водили такави ницке...беше ми безкрайно досадно всяко подобно гостуване.
А пък за отглеждането от баби на децата...съвсем не го приемам за нормално....

Всеки с усещанията си.

Да не говорим, че поне моето дете като го питаш илса ли при баба и дядо без мама и тати твърдо казва  - НЕ!

# 62
  • Мнения: 14 654
Отглеждането от баби и аз не го одобрявам, но гостуването - да  Simple Smile Моите си ги отглеждаме двамата с баща им, така че не се чувствам заплашена от бабите, че ще ми отнемат любовта на децата или пък ролята ми на родител  Simple Smile А през пролетната ваканцията ще отиде с баба си и дядо си на море, вместо да седи тук, само и само да е край полите ми.

# 63
  • София
  • Мнения: 44 354
така че не се чувствам заплашена от бабите, че ще ми отнемат любовта на децата или пък ролята ми на родител

хахахха, е то и аз такава заплаха не чувствам Simple Smile
Както и да е...ти си имаш твоите разбирания, нужди и усещания, аз моите....
Явно и децата тоже.

А тази пролетна ваканция предстоящите 4 почивни дни ли ги наричаш Simple Smile

# 64
  • Мнения: 14 654
Пролетната ваканция е от 01.04 до 11.04 включително Simple Smile

# 65
  • София
  • Мнения: 44 354
демек - баба и дядо не работят?

# 66
  • Мнения: 9 990
Или са си пуснали отпуск.Моята работеща майка чака да направим графика, за да си пусне нейнния отпуск така, че да стигне някак си за времето от 24...та до 15 септември като се изредим евентуално всички. Thinking ooooh! TiredНай-вероятно пак няма да можем да отидем на почивка Заедно цялото семейство. Tired

# 67
  • Мнения: 14 654
Странен въпрос, но взимат отпуск, за да заведат внук си на почивка  Simple Smile

# 68
  • София
  • Мнения: 44 354
Не е странен...чак...но пък не всеки може да си вземе отпуск когато си иска Wink
Няма значение всъщност...то вече не е точно част от темата...

# 69
  • Мнения: 14 654
Исках да кажа, че сиктирдосването през ваканцията може да е нещо, което детето чака с нетърпение  Wink А въпросът с отпуските няма отношение към темата, защото родителите, които не си пускат децата така или иначе, не се интересуват от възможностите на бабите.

# 70
  • София
  • Мнения: 44 354
аз съм се интересувала...не за да пратя детето, а примерно, за да отидем някъде заедно или да отидем, те да дойдат...и т.н.
А иначе - не отричам, че някои деца обичат да са за известно време при баба и дядо....
Въпреки, че ако например го питаш дали иска да отиде на море с мама и тати, с баба и дядо или с всички ви...дали ще избере точно да е само с баба и дядо Wink
Защото моето никога само няма да си избере такъв вариант...
Ако ме врънкаше как иска да отиде и да седи при баба и дядо без нас...може би и бих си преусмислила собствените желания....ама не...
Та - няма какво да го съжаляваш....
Ако питаш него ще е най-доволен всички ако сме на куп - родители, баби, дядовци, прадядовци, лели и т.н.

# 71
  • Мнения: 5 022
Angel_Dust, твоето дете на колко години е?

На Янечек е на 7 почти, напълно осъзнава изобра си. Моето е на 4 и си иска само при баба и дядо. Повечето деца предпочитат да бъдат с мама и тати на море, но тук не става въпрос да избират дали с нас или с баба и дядо, а дали вкъщи или на море  Peace

# 72
  • София
  • Мнения: 44 354
На 4 години и 4 месеца е.. мисля съвсем ясно може да си изрази желанията.(както и в предходните 2 години, когато позицията му беше същата).
А защо да няма избор...както баба и дядо могат да си вземат отпуск, за да го заведат на море, така и мама и тати могат - нали?

# 73
  • Мнения: 9 990
Ми....в тази връзка моето 7-годишно категорично Желае да е с мен, а не с баба си.Нищо, че баба и не я коля и беси Laughing, категорично има предпочитания да е с мен, ако трябва и на работа.За почивка-да не говорим.Миналата година лятото се наложи, за да съчетаят-две седмици да са с баба си.Детето ми бе смазано видимо.Нещастно.Нищо, че бе на почивка, то не бе щастливо.Съжалявам, че и го причиних. Sad

# 74
  • Мнения: 5 022
Ами въпрос на предпочитания и личен избор Peace детето може да отиде 2 пъти на почивка в случая. 

Аз уважавам твоето решение за детото ти, просто не ми харесва определението осъзнато родителство и гледане на детето само от мен и таткото, а пък другите били неосъзнати и безотговорни. Няма значение, то не беше и твое това мнение, де  Peace

Общи условия

Активация на акаунт