Притеснявате ли се да оставяте бебето си на други хора?

  • 5 286
  • 113
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 44 407
Аз никъде нищо за осъзнато родителство не съм споменавала... Simple Smile
Просто си казвам как лично аз, детето ми и баща му чувстваме нещата....
Но и не ме кефи, някой да ми съжалявал детето, че му се отнемало нещо и било насила замайчено и не знам какви си епитети и глупости.

# 76
  • Мнения: 9 990
Ами въпрос на предпочитания и личен избор Peace детето може да отиде 2 пъти на почивка в случая. 

Аз уважавам твоето решение за детото ти, просто не ми харесва определението осъзнато родителство и гледане на детето само от мен и таткото, а пък другите били неосъзнати и безотговорни. Няма значение, то не беше и твое това мнение, де  Peace


Ми не, в случая не може, защото ваканцията е 3 месеца и ние трябва да си разпределим отпуските така, че да ги обхванем тези месеци.Малка е да седи сама у дома. Confused

# 77
  • София
  • Мнения: 39 946
Моята щерка е на 9. Свекърва ми е в провинцията, майка ми в чужбина. Щерката категорично отказва да ходи сама при баба си. И на село сама не иска да ходи.
Единствено сама ходи по зелените у-ща организирани от у-ще.

# 78
  • Мнения: 14 654
В случая става дума за избор между море с баба и дядо или вкъщи с мен и бебето. Мама и тати не могат да го заведат на море точно сега.
А за лятото - детето ще отиде 3 пъти на почивка - веднъж с нас и по един път с бабите си  Wink
А ако на детето не е даден шанс да има достатъчен контакт с бабите си и не ги чувства близки, много ясно, че никъде няма да иска с тях. Това е родителска грешка според мен.

# 79
  • София
  • Мнения: 44 407
Чувства ги близки, обича ги много, контакт не му е ограничаван(но явно за теб единственото общуване с някой е като сте напълно насаме)...

# 80
  • София
  • Мнения: 39 946
А ако на детето не е даден шанс да има достатъчен контакт с бабите си и не ги чувства близки, много ясно, че никъде няма да иска с тях. Това е родителска грешка според мен.
Вярно, че моята дъщеря не чувства бабите си толкова близки, колкото чувствах аз моята.
Но пък моята ме е отгледала. По ред причини, които не са налице в моето семейство. А от посещение веднъж годишно, или на две години до няколкогодишно съвместно съжителство има голяма разлика.
А Дияна успя да види другата си баба след 6г. Предполагам, че не я помни, макар, че беше луда радост. А бабата беше притеснена Simple Smile

# 81
  • Мнения: 9 990
В случая става дума за избор между море с баба и дядо или вкъщи с мен и бебето. Мама и тати не могат да го заведат на море точно сега.
А за лятото - детето ще отиде 3 пъти на почивка - веднъж с нас и по един път с бабите си  Wink
А ако на детето не е даден шанс да има достатъчен контакт с бабите си и не ги чувства близки, много ясно, че никъде няма да иска с тях. Това е родителска грешка според мен.

Ми да де-хора всякакви, нали така.Твоят случай е един, при нас е друг.Моите деца имат достатъчно контакт и не са лишени.Категорично са и доста адекватно обгрижени, аз не съм от майките=нареждащи правила, абсолютно демократична съм и неизискваща.Обаче децата си искат с мен.И страдат, ако ще и на 100 почивки да отидат.Т.е. като попитам-какво исбирате-с баба на море или с мама в града, по занимални и вечер да ви прибирам, или с мен на работа-не подлежи на замисляне даже.Предпочитат с мен, ако ще и на работа да са. GrinningДалеч от замайчени са, малката е с детегледачка от невръстна възраст...С голямата това лято ще процедирам с лагери-каквито съумея, но да и причиня отново страдания и сълзи-ц.Малката-както си пожелае-ако иска и месец с баба си да седи някъде.Но предполагам няма да иска и тя.Аз самата като малка не обичах също.

Последна редакция: вт, 30 мар 2010, 11:45 от Jizzlobber

# 82
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Оставяла съм ги само на мама и съпруга ми. Сърце не ми даваше да се доверя на някой друг. Naughty

# 83
  • Мнения: 9 470
Човек обикновено си оставя детето/бебето, съдя по себе си, на други хора, само когато има нужда. Т.е. не можеш да го вземеш с теб на всякъде или пък искаш малко време за теб и мъжа ти - да отидете сами някъде без някой непрекъснато да ти заема цялото внимание. Всяка майка и баща се тревожат за детето си, когато е с други хора и се обаждат, за да чуят как е. При нас проблемът настъпи, когато дъщеря ни беше на 8-9 месеца и почна да осъзнава, че я оставяме на бабите и дядовците. Започваше веднага да реве. Преди това не обръщаше внимание и така докато стана на 2 години ние с мъжа ми винаги излизахме почти нелегално, т.е. бабите я баламосваха и ние се изнизвахме. Сега вече е почти на 3 и ни казва довиждане.

# 84
  • Мнения: 167
На майка ми оставям баткото. Свекито не знае какво да го прави, просто не знае.   Той добре, че е голям, че си казва, но тя пак прави глупости. Иначе рядко го оставямв за по няколко дни, живеят далече всички баби:).

# 85
  • Мнения: 1 633
Ох болна тема. Аз така и не посмях, да си оставя детето нито на майка ми, нито на свекървата. Не че от лошо, но ми се виждат  разсеяни. Къщите им не са обезопасени както нашата, малкия вече аз едвам го гоня, камо ли те да търчат след него. Бебе като беше също се отказах след като майка ми му даде курабия преди да е захранен, понеже тя ядяла и той  искал,  а бях излязнала от стаята за 10 мин. Свекито пък ме пита що не го захранвам с чушка на 4 месеца  Shocked  Като сме се събирали на двора и аз отивам до тоалетната се е случвало да го заварвям на тревата, а те двечките си лафят и след като ги навикам , че може да налапа камък или пръст или .......... абе всичко може да стане, усещам, че даже не им е дошло на акъла какво може да стане. Незнам може и от годините да е може или  от различния /леко безотговорен според мен / начин по който са си гледали децата навремето.
Сега предстои да го пусна на ясли и макар, че съм притеснена съм по- спокойна и предпочитам да е там , нищо че имам 2 баби пенсионерки.  Сама съм си го гледала след  тежка бременост и спешно секцио. Направо има забраних да ми досаждат. Щях да лудна ако са ми постояно на главата, да ми дуднат с акъли за сини мъниста за къпане за хране за мазане с мас и тем подобни глупости.

Последна редакция: вт, 30 мар 2010, 17:25 от беба28

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 606
И аз не вярвам на никoй, освен на себе си.Може би, защото само аз си я гледам с минимална помощ от мъжа ми, не знам, но определено не бих я оставила с някой друг.

# 87
  • Мнения: 1 633
Само пропуснах да уточня, че мъжат ми много ми помага и му имам 100% доверие. На него съм го оставяла лятото за по 1/2 ден а аз ходих на лекции, за концерта на Мадона също ги оставих двамката.

Дори бабите ни да бяха в час, пак не бихме го оставяли на тях. Просто за сега  не сме имали никаква нужда да го оставим и да си починем от него.   Навсякъде е с нас, кратки екскурзийки, на ресторант като заспи сме си сядали без проблем, на зъболекар се редуваме, таткото сяда на стола аз го гледам, после той, на фризьор пак така в събота.  По нощни барове и дискотеки не ходим понеже се находихме преди да решим да поемем  отговорността да станем родители  Grinning

# 88
  • Пловдив
  • Мнения: 606
Само пропуснах да уточня, че мъжат ми много ми помага и му имам 100% доверие. На него съм го оставяла лятото за по 1/2 ден а аз ходих на лекции, за концерта на Мадона също ги оставих двамката.

Дори бабите ни да бяха в час, пак не бихме го оставяли на тях. Просто за сега  не сме имали никаква нужда да го оставим и да си починем от него.   Навсякъде е с нас, кратки екскурзийки, на ресторант като заспи сме си сядали без проблем, на зъболекар се редуваме, таткото сяда на стола аз го гледам, после той, на фризьор пак така в събота.  По нощни барове и дискотеки не ходим понеже се находихме преди да решим да поемем  отговорността да станем родители  Grinning

Същата работа сме   Laughing

# 89
  • Мнения: 641
И аз не вярвам на никoй, освен на себе си.Може би, защото само аз си я гледам с минимална помощ от мъжа ми, не знам, но определено не бих я оставила с някой друг.


Я браво бе..
и аз така

Общи условия

Активация на акаунт