РОДЕНИ 2004 (3 тема)

  • 52 048
  • 758
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 763
xamelion, схванах! Иначе на какво да ги организира децата? За бели, разбира се, още повече щом го слушат!  За тимуровска команда е още малък!  Laughing Hug

# 331
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
валка, страхотно тържество. Толкова е пъстро и такова настроение ми създаде. Hug
шевролета, ОДЗ е, но има само една яслена група и то приемат само над 2 годинки в нея. Иначе в градината са по две групи. Там ли искаш да записваш малкия? Ако успееш, няма да съжаляваш, гарантирам. Peace Това изказване за зъбките е много мило. Blush При нас отгоре си стои дупка, зъбът все още не излиза. Но се клати съседния горен и още един отдолу. Но и за двата има време, така че скоро не очакваме феята.
xameleon, ясно, решили са да се презастраховат. Макар че си е гадно за детето това. Thinking Наистина не е лошо да му измислите нещо за този ден. Ако нямате време за екскурзия, поне на сладкарница го заведете или нещо такова. newsm78
снимки от мен и тази вечер няма да има, че съм на премиерата на "Робин Худ" и ще се върна късно. Но пък в петък вече обещавам твърдо. Хем и екскурзиантката-пещернячка ще се е върнала, та ще има и да разказвам. Фотоапарат не смея да й поверя, че е разсеяна и кой знае къде ще го забрави. Grinning

# 332
  • Мнения: 458
давайте бързо идеи.
клати се долно предно зъбче. Феята на зъбчетата какво правеше, че вечерта май трябва да съм подготвена ???

# 333
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Ама ти сигурна ли си, че ще падне до довечера? Thinking На Теди й се клатеха доста време и така и не паднаха. Иначе при нас е много меркантилно положението - зъбчето се скрива под въглавницата като легне вечер и на мястото на зъбчето на сутринта има 10 лв. Пазарна икономика. Mr. Green

# 334
  • Мнения: 763
Лулумба, чудя се и аз какво да правя. Не съм на 100 % сигурна, че искам да го давам  в ясла, но пък от това което разказваш, градината ми харесва. Напливът обаче наистина е голям и това ме притеснява. Едва ли имаме големи шансове. Трябва да проверя как става записването и дали не сме изпуснали сроковете. Кики е на година  и два месеца, може да се окаже че вече няма никакви шансове. ooooh!
Я да ви питам, какво ще ги правите хлапетата през лятото,ммм?

Последна редакция: сб, 15 май 2010, 15:19 от chevroleta

# 335
  • Мнения: 1 161
Засега Цвета поне кариес няма, следим 2 петънца мънички на горните кътници, но засега са ок.
То само със следене няма да се оправят. Трябва да се реминализират зъбите. При Самуил също имаше такива петънца, но се махнаха, като променихме диетата му.

Днешното хранене на децата не доставя минералите и ензимите, за да се изградят здрави кости и зъби. Рафинираните храни са бедни на минерали, а захарните изделия като капак на всичко извличат калция от зъбите и костите. В резултат зъбите стават порести, в тях удобно се загнездват всякакви бактерии и ги разрушават.

За да реминализираме зъбите на детето използвахме три източника: кълнове в комбинация с козе сирене, ядки и ленено олио.

  • Кълновете са истинска бомба от минерали, витамини и протеини. 100 грама слънчогледови поници съдържат протеин, колкото в 100 грама пилешка пържола.
  • козето сирене и ядките доставят калция
  • витамин К от лененото олио доставя калция до зъбите и костите.
Ето цялата история http://ludmil.multiply.com/journal/item/31/31

# 336
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Засега Цвета поне кариес няма, следим 2 петънца мънички на горните кътници, но засега са ок.
..............
Ето цялата история http://ludmil.multiply.com/journal/item/31/31

Много Ви благодаря за загрижеността,тя тази история може да бъде прочетена и на други места и вече съм я срещала.  Но мисля да упражня правото си на избор Mr. Green и да реша аз какво трябва да се предприема, водена от съвети на специалисти в денталната медицина smile3560

# 337
  • Мнения: 1 161
От няколко дни му се клати едно зъбче долу, а иначе има много пломби (8 бр.), две от които на пулпити, другото кариеси. За съжаление е наследил зъбите на баща си, а не моите  Confused Излезнаха ми у 2 нови зъби (6-ти долу от двете страни) преди 3-4 месеца без проблеми.
Да ти кажа това не е оправдание. Моите зъби са ужасни, Точно това бяха думите на лекаря - наследствено било при детето.
Но ги оправихме с правилна диета, не със зъболекар.

Последна редакция: сб, 15 май 2010, 16:05 от Людмил

# 338
  • Мнения: 1 161
Засега Цвета поне кариес няма, следим 2 петънца мънички на горните кътници, но засега са ок.
..............
Ето цялата история http://ludmil.multiply.com/journal/item/31/31

Много Ви благодаря за загрижеността,тя тази история може да бъде прочетена и на други места и вече съм я срещала.  Но мисля да упражня правото си на избор Mr. Green и да реша аз какво трябва да се предприема, водена от съвети на специалисти в денталната медицина smile3560
О, специалистите ни очакват с отворени обятия. Тяхната професия е на второ място по доходност, след адвокатската. Моят зъболекар казваше - човек има само едно сърце, два крака, но цели 32 зъба  Mr. Green

# 339
  • Мнения: 1 059
Здравейте момичета!
Аз чак сега виждам темата ние сме от януарчета 2004. Моето голямо момче се казва Ивайло и е роден на 5.01.2004г.
сега се записвам и се надявам да успявам да ви следя редовно.
Относно анкетата през септември ща сме предучилищна в детската градина

# 340
  • Мнения: 2 529
От няколко дни му се клати едно зъбче долу, а иначе има много пломби (8 бр.), две от които на пулпити, другото кариеси. За съжаление е наследил зъбите на баща си, а не моите  Confused Излезнаха ми у 2 нови зъби (6-ти долу от двете страни) преди 3-4 месеца без проблеми.
Да ти кажа това не е оправдание. Моите зъби са ужасни, Точно това бяха думите на лекаря - наследствено било при детето.
Но ги оправихме с правилна диета, не със зъболекар.


Ми Браво!  Grinning

# 341
  • Мнения: 763
Здрасти, Иса!
Добре дошла! Hug

# 342
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Иса, добре дошла. Януарчетата бавно, но славно ще се съберем. Hug

# 343
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Иса, добре дошла и от мен!   bouquet Гледам, че си имаш и един малък беб. Heart Eyes
шевролета, не сте закъснели за нашето ОДЗ. Там приемат в яслената група при навършени 2 години. Така че догодина през пролетта ще трябва да кандидатстваш. Кандидатства се през системата.
Теди през лятото ще бъде (за първи път дoсега) на сборна група. Всъщност само юни и юли, защото през август ще правят ремонт. През август ще си стоят с брат си у дома. И вдигат кръвното на баба си. Mr. Green Засега не мисля да я записвам на нищо лятно, защото тя така или иначе ходи два пъти седмично на плуване. Може през лятото да го направим три пъти седмично, но има време.
За зъбите - според мен генът има голямо значение, но и храненето не бива да се подценява. Аз съм ви казвала, че по отношение на бонбоните, сладките неща, пакетираните боклуци и други подобни съм злобен цербер. Не че не хапват шоколад отвреме-навреме, ама Теди го опита преди 2 години за сефте. А близалка до този момент сигурно е пробвала само веднъж и не й хареса. Но пък ги свикнах от малки да обичат и ядат плодове. Захарта оттам си я набавят. И да чукна на дърво Теди досега със зъбар сериозни срещи е имала само за изваждането на клатещите се зъбчета. Сашо - никак. Да се надяваме все така да продължават нещата.  fingerscrossed
Но и генът играе голяма роля, спор няма. Аз имах съвършено здрави зъби (допреди 10 години чупех лешници с кътниците най-демонстративно Rolling Eyes луда работа), след което изведнъж ми се срутиха. Но не от идиотските ми подвизи, а развалянето започна от шийките, тоест от ниското. Също като при баща ми. Мъжът ми е пълен провал в устата, досущ като майка си (зъболекарка между другото). Та си мисля, че храненето е важно за зъбите, но само до степен да отложи максимално генетичната обремененост, която човек си носи от раждането. Мое мнение де, не съм специалист все пак. Peace

# 344
  • Мнения: 1 059
И аз мисля че генът играе голяма роля при зъбите и само се моля децата да нямат зъбите на баща си. Моя мъж има много лоши зъби който е наследил от неговия баща, а той от майка си. При Ивчо засега нещата са добре, не сме ходили досега на зъболекар но мисля в най скоро време да го заведа на профилактичен преглед.

Общи условия

Активация на акаунт