Как и с какво да премахнем неприятното потене под мишниците!?

  • 200 032
  • 742
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5
Цитат
Днес с такава цел използваме дезодоранти – те неутрализират или прикриват миризмата на пот. Някои дезодоранти обаче са антиперспиранти, тоест съдържат астрингентни вещества като алуминиеви соли, които запушват порите и по този начин човек не се поти (или поне не много) и така не се създава благоприятна среда за развитие на бактерии.

Потенето обаче е естествен процес и възпирайки го пречим на тялото ни да се охлажда. А алуминиевите соли (алуминиев хлорид и алуминиев хлорхидрат), които масово се използват в дезодорантите и особено в тези против изпотяване, се определят като невротоксини и имат свойството да се абсорбират от тялото и да се натрупват в него. Те се свързват и с появата на различни кожни възпаления, екземи, болестта на Алцхаймер, а при опити с бременни мишки пък се установява, че алуминият преминава през плацентата като по този начин може да окаже вредно въздействие върху зародиша.


бикновено алуминият не се натрупва в тялото на човека. Учените установили, че алуминият е попаднал в тялото на жените от дезодоранти . Болшинството дезодоранти и антиперспиранти съдържат соли на алуминия, тъй като металът е ефективен в борбата с потоотделянето, пише The Daily Mail.

Провеждащият изследването доктор Крис Ексли от Килския университет вече е повдигал въпроса за опасността от алуминиевите соли, които се съдържат в слънцезащитните средства. Тогава изследователят установи, че използването на такива кремове може да внесе своя отрицателен принос в развитието на ракови образувания и болестта на Алцхаймер.

В хода на новото изследване ученият е измервал количеството алуминий, който се е съдържал в тъканите на гърдите на 17 оперирани жени. Ексли установил, че нивото на алуминий в тъканите, поразени от рака, било по-високо от това на здрави жени.

Ексли заяви: «Ние открихме силна промяна на концентрацията на алуминий. При някои пациенти концентрацията беше ниска, а при други – доста висока. Установихме, че най-голямо количество от метала се наблюдава в тъканите, разположени редом с подмишечната ямка.»


«Ние не можем да твърдим, че алуминият е попаднал там от дезодорантите, но на мен ми се струва очевидно. Следващото изследване, което планираме да проведем, ще бъде насочено към това да изясним кой е източника на алуминия, натрупан в организма. Трябва да направим всичко възможно за да разработим това изследване и и проведем и други. За съжаление, липсата на финансиране доста пречи» - добавя той.

Доктор Ексли отбелязва: «Опитите върху животни показват, че алуминият наистина предизвиква рак. Трябва наистина да се убедим, че солите на алуминия, които се съдържат в дезодорантите не провокират образуване на злокачествени тумори».



Копирах някой от нещата които съм чела, бъдете здрави и дано да не съм ви стресирала с това 
 
 Информирай модератор   
 

Оф, мъка Grinning И с това ни тровят явно. В интерес на истината аз ги ползвам много рядко, защото по принцип не се потя. Мисля да си измажа тези две които имам и след това вече ще гледам за нещо без алуминий.  Cry

# 16
  • Мнения: 54
Откога си така? По-добре иди на лекар първо, възможен е проблем с щитовидната жлеза или бъбреците Rolling Eyes Друг вариант е да е от много силно възбудима нервна система, но все пак иди на лекар Peace
Аз също много се потя и то само под мишниците и то като излизам навън. Мисля си, че моето е на нервна основа, защото това обилно потене се появява само като съм навън. Някакво притеснение нещо незнам, аз не го усещам, но явно е така. Дали одорекс помага, ако изпотяването е на нервна основа  newsm78 при мен дори и обилно да се изпотя не мирише, но проблема е, че пролетта не мога да сложа тънка памучна блузка, защото супер си личи, а лятото нося само потници. Голям проблем ми е това, да си купувам дрехи спрямо това на какво ще си личи и на какво не, ужасно е.

# 17
  • ...до морето..
  • Мнения: 74
И аз имах същия проблем - изпотяване на нервна почва.Пробвах какво ли не - и евтини и скъпи дезодоранти, стикове, рол он...ефект или никакъв или краткотраен.
Миналото лято във форума прочетох за един рол он и реших да пробвам.За мен единственото нещо с траен резултат е точно това:
  
              

# 18
  • Мнения: 54
И аз имах същия проблем - изпотяване на нервна почва.Пробвах какво ли не - и евтини и скъпи дезодоранти, стикове, рол он...ефект или никакъв или краткотраен.
Миналото лято във форума прочетох за един рол он и реших да пробвам.За мен единственото нещо с траен резултат е точно това:
  
              


Много благодаря за отговора, а можеш ли да ми кажеш на каква цена е? Ще взема и аз да пробвам, че друг избор нямам. Мислех и за одорекс, но чувам противоречиви мнения  newsm78 а и да ми кажеш, понеже не се вижда хубаво от картинката какъв вид е нещо, че ако има различни да потърся точно този, благодаря Simple Smile

# 19
  • Мнения: 102
И аз имах същия проблем - изпотяване на нервна почва.Пробвах какво ли не - и евтини и скъпи дезодоранти, стикове, рол он...ефект или никакъв или краткотраен.
Миналото лято във форума прочетох за един рол он и реших да пробвам.За мен единственото нещо с траен резултат е точно това:
  
              



Още един глас за виши. От години ползвам само този рол он.  newsm10

# 20
  • Мнения: 54
В Интернет намерих само със синя капачка, затова питам какъв вид е, ойто ползва същия нека сподели Simple Smile Praynig

# 21
  • ...до морето..
  • Мнения: 74
Ами аз го купувам от аптеката, но не съм в България и не мога да ти кажа точна цена.
Рол он против изпотяване 48 часа,мисля че е за чувствителна кожа.
Няма как да сбъркаш,само този е стакъв цвят на капачката.

http://www.thefind.com/beauty/browse-vichy-roll-on-anti-perspirant

# 22
  • Мнения: 0
Bezant имам абсолютно същия проблем като теб !!!Този на Vichy изобщо,ама изобщо не ми помогна!!!Потенето си е същото .Мисля да пробвам Одорекс newsm78.Писна ми да си избирам и аз дрехи според това дали ще си ли4и или не.

# 23
  • Мнения: 54
Bezant имам абсолютно същия проблем като теб !!!Този на Vichy изобщо,ама изобщо не ми помогна!!!Потенето си е същото .Мисля да пробвам Одорекс newsm78.Писна ми да си избирам и аз дрехи според това дали ще си ли4и или не.
Ясно, ами значи и двете ще с епробват май. Явно при едни хора действат, при други не. Само ме притеснява това, че се изписаха и негативни неща за одорекс, но пък избор честно казано нямам  ooooh!

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 1 350
По-принцип нямам проблем с изпотяването дори и в най-топлото време, но ако нещо се притесня - да. Ползвам на мужа ми Жилета-а, и е супер. От всичко изброено по-горе бих взела само Виши Peace

# 25
  • Мнения: 102
Рол она на Виши го има почти във всяка по-добре заредена аптека. Последно си го купих за 15лв
Този със синята капачка до колкото знам е без аромат.

# 26
  • Мнения: 54
Ами освен да пробвам и двете друг избор май нямам. Даже честно казано си мисля, че нищо не може да помогне при изпотяване на нервна основа, то не може да се контролира по никакъв начин. Имала съм случаи при които лятото при 30 и косур градуса на плажа грам пот да не ми тече и случаи в които навън е супер студ, а аз съм цялата вода. Кошмарна история е това. Ако някой друг има такъв проблем и се е преборил да пише.

# 27
  • Мнения: 25
ох и аз ще си вземам одорекс
надявам се да не направя някоя алергична реакция  Praynig
вече не понасям петна  по дрехите

# 28
  • у нас
  • Мнения: 1 870
още един глас за одорекс Peace

# 29
  • Мнения: 338
Откога си така? По-добре иди на лекар първо, възможен е проблем с щитовидната жлеза или бъбреците Rolling Eyes Друг вариант е да е от много силно възбудима нервна система, но все пак иди на лекар Peace
Аз също много се потя и то само под мишниците и то като излизам навън. Мисля си, че моето е на нервна основа, защото това обилно потене се появява само като съм навън. Някакво притеснение нещо незнам, аз не го усещам, но явно е така. Дали одорекс помага, ако изпотяването е на нервна основа  newsm78 при мен дори и обилно да се изпотя не мирише, но проблема е, че пролетта не мога да сложа тънка памучна блузка, защото супер си личи, а лятото нося само потници. Голям проблем ми е това, да си купувам дрехи спрямо това на какво ще си личи и на какво не, ужасно е.

Същото е и моето. Този Виши 48h, които ти предлагат момичетата съм го позлвала, както и един крем-део в тубичка пак Виши 7 дays . Наистина е по-добре от масово предлаганите по магазините, но при мен нищо няма траен ефект. Купих си камък дезодорант( за който има и отделна тема във форума), ефектът беше за около месец. Одорекс също съм ползвала, имаше добър ефект, но пък започна много да ме щипе и прави обрив и го спрях, иначе той беше най-силен и ефикасен. Можеш да опиташ с него, не на всеки става обрив. При мен в началото не се появяваше, стана след време Sad
Лекари ми казаха, че е от проблем с щитовидната жлеза+ на нервна почва... Sad И в студ се потя, понякога зимата се потя повече и от лятото Laughing Много кофти ситуация, но козметичните средства не помагат особено, само надежда дават ooooh! Лятото не мога да изляза с тениска, докосне ли се ръкав до мен и започвам да се потя. А съм пробвала какви ли не материи, уж от памука по-малко се потели хората, но при мен не е така. Забелявала съм обаче, че специално аз по-малко се потя като съм с блуза от вискоза Rolling Eyes Дано намериш решение на проблема и да се похвалиш. Открия ли нещо ново, ще пиша Peace

Общи условия

Активация на акаунт