Родителски кооператив

  • 103 661
  • 329
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 161
A как ще го организирате - всички майки ли ще водят децата в планината или ще си наемете човек с познания за занимания на открито, водене на групи в планината, първа помощ и т.н.?

Интересна идея; любопитна съм да я видя реализирана.

# 76
  • София
  • Мнения: 382
A как ще го организирате - всички майки ли ще водят децата в планината или ще си наемете човек с познания за занимания на открито, водене на групи в планината, първа помощ и т.н.?
Целта на поста ми беше да ви запозная с нещо, което се опитваме да направим с цялата сериозност и отговорност която следва. Смятам въпроса за риторичен  newsm78

Който се интересува може да се свърже с нас на http://gorska.gradina.net/?page_id=552 или ни се обадете на 0886269232, 0884303066.

# 77
  • Мнения: 998
ra iv, да, забелязах, че клипчетата са от чужбина. Но нашите гори са също много красиви:)

Моля те, отговори ми, какво си имала предвид под думата "интегрирани"? Кой къде ще се интегрира? Аз се занимавам с деца със специални образователни потребности и тази дума винаги свързвам с тях. А ми се струва, че не си я използвала в този смисъл, затова питам.

# 78
  • Мнения: 3 161
A как ще го организирате - всички майки ли ще водят децата в планината или ще си наемете човек с познания за занимания на открито, водене на групи в планината, първа помощ и т.н.?
Целта на поста ми беше да ви запозная с нещо, което се опитваме да направим с цялата сериозност и отговорност която следва. Смятам въпроса за риторичен  newsm78

Който се интересува може да се свърже с нас на http://gorska.gradina.net/?page_id=552 или ни се обадете на 0886269232, 0884303066.

Не беше изобщо реторичен, а съвсем реален въпрос. Ако си наемете човек със специализирани умения за работа в планински условия, боя се, че разходите ви ще станат доста високи; все пак ще ви трябва и учителка, която е целодневно с децата, освен ако не намерите някакъв уникален човек с универсални познания и умения и изцяло на ваше разположение. И ще се налага, предполагам, и майките да се включват - нали е кооператив... та затова питам, не мога точно да си го представя. И ние сме мислили за вариант с 'интегриране' на кооператив и излети в планината (миналото лято пратихме част от децата на Горско училище с друго сдружение, специалисти в планинарството), но е скъпо удоволствие, а опитът ми показва, че повечето родители все пак се ориентират към идеята за кооператив с желание да си намалят разходите от частна градина. Та затова ви питам как си го представяте. Но ако е тайна, ОК Wink.

# 79
  • Мнения: 212
Горска детска градина - много, много интересно звучи наистина. Записвам се да Ви следя!
За съжаление не бих могла да се включа в кооператив вече - заради работата... но ако приемате външни деца един ден-ще се обадим
успех

# 80
  • Мнения: 6
Често се случва да ни пише някоя мама и да пита дали познаваме хора, които искат да направят кооператив в някоя друга част на България или София. Събрани са в един имейл направен от Ивето (къща Мусала), които съдържа вече доста координати на такива хора. Този имейл се разпраща хаотично на други желаещи. Резултата е, че има много версии и нито една еднаква с друга - т.е. този начин не е много ефективен като цяло. На нас, както и на хора от други действащи коопераиви отнема доста време да насочваме хората, желаещи по някакъв начин да участват в кооператив, един към друг. Затова решихме да направим опит. Да създадем една обща таблица, в която всеки желаещ може да остави информация и да бъде намерен от други такива. Лошото е, че в този файл не само може всеки да пише, но може и да трие.  Някой майстор на клавиетурата може дори да изтрие цялата таблица. За момента няма друг вариант. Ще правим бекъпи от време на време и ще се надяваме никой да не злоупотребява (трие умишлено, пише глупости, ...) с файла.


Ето как и къде можете да влезете и пишете във файла:

http://docs.google.com
user: rkooperativ
password: aztyrsia

Там има един единствен екселски файл, който се казва "таблица с родители".
Във файла има нялколко колони, които вие може да попълвате. Хващате 1 ред и попълвате полетата, които смятате за необходими.

Това е за сега. Приятно попълване и успех в намирането на подходящите хора!

Поздрави от "Приказен дом"
http://prikasendom.posterous.com

# 81
  • Мнения: 13
Деси, много си бърза, супер. Само се притеснявам дали няма да е прекалено сложно за хората, понеже аз вече половин час се боря, създадох си нов профил и пак нещо не става Sad( Или не трябваше да си създавам? Който не е ползвал по този начин документи ще се позатрудни... Иначе това, че може да се трие не е толкова лошо според мен, така всеки може да си махне координатите ако не се интересува вече, намерил е друго решение за детето си и т.н.

Браво на ентусиастите за Горска детска градина:bouquet: Аз се видях и чух с някои майки от тази групичка. Между тях има мама, която е  планински водач  и със страхотно отношение към децата и прекрасен човек, така че ми се струва съвсем реално подобно начинание. Просто да се съберат подходящите хора заедно. И многото въпроси, които изникват около организацията ще се напасват в процеса.
А под "интегрирана" си мисля, че ra_iv  има предвид, че няма да е в "чист" вариант, както в други страни (без никакво място, а изцяло на открито и в гора), а по-скоро подобна инициатива ще бъде интегрирана към място, което си действа на принципа на родителски кооператив( с целодневна грижа за децата, в наето помещение) и да има опция за често извеждане и подобни занимания в гората. Поне аз така го разбирам, може и да греша Simple Smile И понеже все си представям как различните кооперативи може да си сътрудничим, да си обменяме опит и утвърдени неща, и си представям как и ние (къща Мусала-Ри ри ра) може да ползваме услугите на хората професионалисти от горската градина и да водим и нашите деца понякога на някакви излети, или заедно Simple Smile) Възможности много, стига да има желание и енергия да ги осъществим...

Иначе хич не  се скатаваме другите кооператори  Simple Smile просто аз не посещавам често бг мама. Отделям доста време в писане на мейли, разговори  и лични срещички, с който се е поинтересувал, има нужда от съвет и се е обърнал към мен.  Еми (Плейцентър Приятели) имат много структурирана и ценна информация, ние в блога на Ри ри ра също се опитваме да качваме впечатления и опит от едно такова начинание. Така, че инфо има. Също все повече желаещи...

Хубаво ще е всеки да споделя кой до къде е стигнал. Аз също ще следя за горската детска градина Simple Smile
Успех на всички в начинанията им  Hug
 

# 82
  • Мнения: 35
и аз се опитвам да вляза в този документ и не успявам, може ли някакви напътствия?

# 83
  • Мнения: 4
Simple Smile) Майка ми е разправяла, че родителски кооперативи са съществували преди години в Студентски град по време на сесия. Затваряли десетина хлапета между 1 и 5 годишни в някаква стая и някоя майка или баща са ни гледали да не си издерем очите.
а те учели за сесия
и една на етаж е ходела за храна от някаква детска кухня
но става въпрос за преди 30 години все пак
живот са си живеели Simple Smile

# 84
  • Мнения: 4
и аз се опитвам да вляза в този документ и не успявам, може ли някакви напътствия?

какво ти се показва = аз веднага влязох във файла

# 85
  • Мнения: 35
разбрах, просто си бях в гугъл профила и затова не ставаше

# 86
  • Мнения: 13 270
A как ще го организирате - всички майки ли ще водят децата в планината или ще си наемете човек с познания за занимания на открито, водене на групи в планината, първа помощ и т.н.?

Интересна идея; любопитна съм да я видя реализирана.

Въпросът си е съвсем на място от организационна гледна точка, това е свързано и с транспорт и с познаване на определен район в планината , как точно ще бъда организиран деня на децата там.

Нищо риторично не видях в този въпрос.

Идеята е добра, следва изпълнението и организацията, които според мен не са никак лесни.

# 87
  • Мнения: 14
Записвам се да ви следя. И ще чакам да изскочи нещо подобно в Младост:)

# 88
  • Мнения: 700
Записвам се да ви следя. И ще чакам да изскочи нещо подобно в Младост:)
И аз  чакам да изкочи нещо в Пловдив.

# 89
  • Мнения: 13
 Ей, успях. Обърквах се, защото търсех user, a не e-mail. Aко още някой се бърка : след като сте излезнали от профила си (ако имате такъв) си пишете rkooperativ там дето пише имейл адрес, и после паролата. Сега ще сложа пост в блога на Ри ри ра, другите действащи рк също може да сложат инфо в техните сайтове и който иска да се вписва. Ако някой случайно има проблеми с вписването нека ни пише на нас ( ku6ta_mysala@abv.bg), ще го впишем.
Ще вземе да проработи този вариант с таблицата:))

Общи условия

Активация на акаунт