Към активно кърмещите мами - кога дадохте за първи път водичка?

  • 1 119
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 127
Аз първоначално действах по "изпитаната" BG-схема - всеки ден варяхме вода със захар и чай на "Хип" за колики, а на другия ден ги изхвърляхме и превехме нови. Цветина плюеше водата, която й давах за изплакване на устата след кърмене, но и това си е изплакване, нали Sunglasses Пробвах да давам и сокове, но коликите ни бяха страшни и педиатърката сама ми каза да ги спра (все пак тя ме посъветва и да ги давам). Реално ги "пропихме" на три месеца, после да четири проядохме ябълка и банан на пюре (с малко кърма за по-добър вкус), а на шест и половина месеца се захранихме с картофено пюре (естествено отново с кърма! Heart Eyes). По това време пробвахме и педагогичното захранване и то определено й хареса повече.
И до момента не мога да кажа, че пие вода. За мен по-малко от 100 мл на седмица не е количество, което си заслужава да се обсъжда newsm78 А яде абсолютно всичко и се кърмим само вечер, така че едва ли си набавя чак всичко от кърмата. Но детето от малко е "светнато", че водата е за миене Stop
Ако сега започвах отначало не бих я мъчила с нищо различно от кърма до шестия месец, така че съветът ми е - не бързай! Има време за всичко и бебето само си показва кога е то. Успех!

# 16
  • София
  • Мнения: 2 493
вода пропи в жегата (юли-август). Беше на 7-8 месеца. Дотогава отказваше категорично. Дори в първите дни когато давах със захар пак не я искаше. Сокове почнах да давам от 8мия месец. Захраних на 5 и малко с морковено пюренце.
аз незнам защо трябва да се усложнява живота и на майката и на бебето със сокове от 40тия ден и т.н.!?!?!?
Толкова ми е мъчно сега за разходките до 6тия месец... Носех се само себе си... а сега са едни буркани, лъжици, лигавници, дрехи резервни поне 2 чифта, че то моето не е бебе а прасе... и т.н...

# 17
  • Мнения: 140
Вода давам още от родилното.Но тя не се пие,а си жабури един вид устата.С две думи ако успее да глътне малко е добре.По-принцип яде на 3 4аса,но когато се събуди на по-малко и давам малко вода.Тогава я пие.Сигурно,застото е гладна Laughing.Лекарката ни каза поне да изплакваме устата с лажи4ка вода.Беше и побелял езика,но ни изписаха Дактарин.Не можах да повярвам,4е за 2 дена се из4исти ези4ето и.Затова сега не я мъ4а с водата.

Общи условия

Активация на акаунт