Април вече чука и всички малки МАРТЕНИЧКИ2010 са тука (1)

  • 29 628
  • 739
  •   1
Отговори
# 570
  • Варна
  • Мнения: 46
 Mama Da не мога да си представя да я оставя да плаче най-много да реве 40сек без да я взема и да я успокоя не мисля че е много Simple Smile
 darida благодаря ти:) Понякога се оригва хубаво и не повръща като спи, обаче понякога не успява милата и след това почва лудо давене.. Днес от 3 след обед не побърка то не бяха колики то не бяха смяна на памперси направо ме побърка накрая в 8 и 30 заспа в кошарата Simple Smile)

# 571
  • София
  • Мнения: 324
здравейте, искам да повдигна въпроса за масажите - от кога започвате да правите масаж на бебето? лекарката ми каза, че след втория месец, но това не е ли много късно вече? вие правите ли масаж - от кога и какъв?

# 572
  • София
  • Мнения: 275
Колко много сте изписали за два дни. Браво, пак ставаме активни както преди. Hug
lorelei75, аз бях на консултация преди няколко дни и педиатърката ми каза да започваме вече с масажите. Дори ми показа как.
didipeicheva, и Коко е много лаком, като зверче е, дави се, кашля, яде, повръща, после дояжда, пак повръща, плаче когато му се връща храната от хранопровода и така. Не винаги успявам да го уригна, понякога той си се уригва сам един час след хранене. Шишетата уж са със клапа против колики (ползвам на Авент), но няма как да не влиза въздух.
yanin4eto, ние изкъпахме Коко във ваничката същият ден в който му падна пъпчето. Първо му измивам на чешмата дупето и после го топвам във ваничката. Той ужасно много обича водата, даже се сърди като го извадим от нея.
wola, 170 мл не са ли много? Аз малко се притесних, че нашето момче е качил 1.5 кг. за един месец и не му увеличавам дозата. Изяжда 110-130мл АМ.
darida, аз съм твърдо "за"да се видим съфорумките в Западен парк (както моя мъж казва-сектантките).
mama Iv, стискам палци да сте по-спокойни тази нощ.
Ahoney, чакаме снимки мила.
Поздрави на всички!

# 573
  • Мнения: 24
yanin4eto  Hug спокойно! По принцип не е важно колко точно са на брой храненията, а количеството папане, което детето изяжда. Ако малкия Георги добре си се храни и си спи значи, че си е взел дозата и всичко е наред  Peace Така че изобщо не се притеснявайте, ако малкия мишок е гладен ще Ви го покаже много добре, да знаете  Laughing
didipeicheva  Hug и ние сме трудни с оригванията. Съчувствам ти. Дано да се справите двечките и да си спокойна и ти и малката да спинка спокойно  Hug
lorelei75  Hug и аз знам че от към втория месец започват масажите. Сега единствения масаж, който получава малкия е с лосиона след баня  Laughing
eniq  Hug аз съм слушала ужасни разкази за сраснали спирали... но си признавам, че хич не съм проучвала въпроса сериозно... По скоро ще започна противозачатъчните след като спра да кърмя. До тогава - добрите стари презервативи  Mr. Green
Аз искам да попитам мамите, родили по-рано от мен след колко време Ви дойде месечния цикъл?
При мен лохиите още продължават  Rolling Eyes Вече просто ми омръзна... Направо си наваксвам за 9-те месеца  Mr. Green

# 574
  • Мнения: 454
Здравейте от нас, вече сме станали и закусили (Митко де), аз пия кафенце и се чудя дали да не скоча днес до НОИ, защото се надявах този път нещата да вървят по-плавно, ама не. Превеждат ми едни странни суми и сега за капак нищо. За кърменето навън да кажа и аз - кърмя без проблем но в парк или на някое по-усамотено място. Пред блока и всичките съседи барабар с децата не мога.

lorelei75 масажите и според мен започват към втория месец.

Аз съм на преглед този четвъртък и тогава смятам да питам лекаря да ми препоръча някаква спирала. Хапчета не ми се пият а за спиралата чуват доста противоречиви неща и много се колебая какво да правя.

# 575
  • Мнения: 26
Добро утро мамчета  Hug 

И аз сядам с кафенцето..в събота правихме погача, Ивет беше доста спокойна..получихме страхотни подаръци.

За сега хубав ден от мен  Hug  Целувки

# 576
  • Враца
  • Мнения: 94
Добро утро и от мен.
Илиянка-Калпазанка заспа и аз реших да видя как сте.
Видях,че Гери(Wola) ви е казала,че сме били на кафенце вчера.Хубаво си изкарахме в приказки и хранене навън.
За кърменето навън аз нямам никакви скруполи.Кърмя си и изобщо не ми пука.За мен няма по естествено нещо на този свят майката да си накърми детето.
Аз процедирам така-намирам си по спокойно място вадя млекоцентралата, мятам пелената отгоре и започва голямото сукане Mr. Green
Който го е срам да гледа,че си кърмя детето-ами да не гледа.
За масажчетата аз си правя на Ичка всяка вечер след баня с олиото,ей голям кеф да ви кажа .Тя милата направо се разтапя.
Дари не се притеснявай за лохиите,знам,че ти е омръзнало ,но може и 40 дни да ти върви.
Моите и трите пъти са спирали около 20-я ден.
За спиралите аз съм твърдо ЗА.Била съм със спирала и сега пак ще сложа само да ми се възтанови цикъла.
Има случаи на сраствания,но това епо-скоро от калпаво поставяне или ако е изтекъл срока и не е махната на време.
Но трябва да се отчете и това,че не всяка жена я понася и самия организъм може да я отхвърли,все пак това си е чуждо тяло.
Мамма съжалявам за проблемите с Дарка,дано по скоро да ви минава и да се радвате една на друга
Мама Ив,Дари,Челси,Ени и всички които пропускам(не е нарочно просто мозъка ми изтича с кърмата Mr. Green) прегръщам ви и ви целувам.А вие си нацелувайте сладките бебчовци от мен и моята мишочка
За сега приятен и безколиков ден Hug Hug Hug

# 577
  • Варна
  • Мнения: 27
Добро утро и от мен.
Времето тук е страхотно и аз смятам да излизаме на разходка  Simple Smile
Хайде варненски бебета излизайте на разходка  Grinning
Поздарви на всички мами  Hug
Искам да попитам, като се ходи в църква за чиста молитва носи ли се нещо?  newsm78

# 578
  • Враца
  • Мнения: 94
Ей няма по-щастлив човек от мен.
най-накрая ми преведоха първия болничен newsm44 newsm44 newsm44
Доста добри парички са и ще има пазаруване

# 579
  • Варна
  • Мнения: 46
добро утро и аз съм седнала с кафето приспахме се ама на ръце не иска да заспива сама в кошарата. Почнаха гостите вече направо лудвам снощи рожден ден празнуваха вкъщи днес на кафе ще идват въобще нямам думи. Вчера 3часа съм рязала една зелена салата тя като ревне зарязвам всичко и така Simple Smile))) През нощта слава богу заспиваше бързо сега през деня ще я видим. На обяд пак ще се извеждаме в двора че тази седмица ще купуваме количка и вече почвам с разходките Simple Smile))

# 580
  • Мнения: 20
Добро утро и от мен  Hug

lorelei75, аз започнах с масажа след 1 месец, така ми казаха от болницата и ми показаха как да го правя. През бременността ходих на училище за родители, там също имаше лекция за масаж на бебето, като също препоръчаха да се започне след първия месец.

Ето тук е много добре описано как се прави масаж на бебе
http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=453


Обсъждате поставянето на спирала. Моята лекарка каза, че не ми препоръчва, защото се получавали възпаления. Разбира се при всеки е индивидуално и някои жени нямат никакви проблеми. Сега докато кърмим не могат да се приемат и хапчета.

# 581
  • Варна
  • Мнения: 46
darida ако това те успокоява и при мен локхиите още ги има и на мен ми омръзна и ми писва вече ама някои казват че са 40дни направо ще откача. Вече са като слуз такова едни нито кафеви нито жълти странни са ми надявам се вече да спрат тотално. И аз искам да знам кога идва после месецния цикъл.....А за спиралите съм против познавам много жени, при които се получават възпаления и е много строго индивидуално на кого ще му понесе и на кого не, който е ползвал няма проблеми пак ще стане, но който не е по добре да не пробва това е лично мнение Simple Smile))
Изчистих измих и подредих вече мога да приемам гости малката спи сега ще си запаля една цигара и ще си доизпия кафето Simple Smile) докато свърши пералнята на малката Simple Smile

# 582
  • Варна
  • Мнения: 46
Svetlichka статията с масажа наистина е многоо хубава, обаче ми се ще първия път някой да ми покаже притеснявам се дали правилно ще направя всичко Simple Smile

# 583
  • Мнения: 20
Svetlichka статията с масажа наистина е многоо хубава, обаче ми се ще първия път някой да ми покаже притеснявам се дали правилно ще направя всичко Simple Smile


Ще ти изпратя на ЛС  координати на една жена, която прави масаж на бебенца.

# 584
  • Мнения: 20
Svetlichka статията с масажа наистина е многоо хубава, обаче ми се ще първия път някой да ми покаже притеснявам се дали правилно ще направя всичко Simple Smile


Ще ти изпратя на ЛС  координати на една жена, която прави масаж на бебенца.


Чак сега видях, че живееш във Варна. За съжаление жената е в София.

Общи условия

Активация на акаунт