Април вече чука и всички малки МАРТЕНИЧКИ2010 са тука (1)

  • 29 605
  • 739
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 420
Последно за тая помощ кога се превежда?Май навсякъде различно.Тука една мама вика края на май,друга края на април newsm78

# 61
  • Мнения: 6
ГОДАЙВА на мен еднократната помощ ще ми я преведат края на април,но аз все пак родих февруари и почти веднага отидох.
ако сте родили март нормално края на май да ви преведат парите.
ако имате и друго дете носете му акта за раждане и копие.

# 62
  • Мнения: 47
Мегито,добре дошла!   Аз също бих ти препоръчала Себамед аз ползвам кремчето за подсичане след всяка смяна на памперса и лосиона за тяло вечер след баня.

А за събуждането,моето бебче си става на три часа,но то е още малко.Но имам стратегия,понеже се взели две кошари и вечер спи в спалнята-там е тихо ,тъмно и т.н.А през деня в хола-не пазим никаква тишина-говорим си,телевизия ,оправям си разни неща,микровълнови и т.н  .Идеята ми е така постепенно да се свикне коя е активната част от деня,защото до сега е било обратно на нас.

Евче,в Пловдив не искат,само личната му карта.Поне моята по адрес съм в община Запад...


Ох,маи никой не чака 40 дни да започне да тренира,а не мен докторите така ми казаха,правя само дихателни...

# 63
  • Мнения: 54
Сега да ви кажа на мен какво ми казаха в социалните на район Люлин за помоща. Бащата не са искали да присъства и ми казаха след 14 дни да отида да си взема акта за раждане и да чакам пари Края на АПРИЛ, аз подадох на 20 март някъде. Другата седмица ще ходя да си взимам акта. Тогава пак ще питам

# 64
  • Мнения: 4
Янинчето, Дара заспива също докато суче и изобщо не мога да я събудя - щипя я, поклащам я и няма спасение. Кофти е и защото не мога да я оригна. Иначе като я сложа в леглото се събужда, кокори се и ако не си е дояла почва да хленчи...и отново на гърда Sad
ще се радвам ако споделиш как будите вашето детенце, защото нашето е като дробче  Mr. Green
Исках да попитам и другите момичета от Пловдив дали са чували за педиатър на име д-р Крушков, който прави билкови сиропчета против колики. Ние все още нямаме, но братовчедка ми имат и не могат да се справят с тях. Бебчето им се скъсва от плач.
Това е засега от мен, отивам да полегна, че след малко ще се храним пак, започват пак мъките.
Лека и спокойна нощ, ще очаквам отговор  Hug

# 65
  • Мнения: 16
 Hug здравейте много съжалявам че не мога да се включвам често- просто съм и на работа- ние сме добре с килограм и половина за 40 дни и 10 сантиметра- дано лошото остона назад  Praynig
милички ие по цяла нощ гукаме-немероятно нофакт и започнах с активна бебешка гимнастика от 20тия ден- не с платформите и  шашнахме докторите- ама то нали си ми е професия
ения- вярвай на док в софияэ- но имай една наум у детско здраве
мама ив Hug
челси Hug
дари Hugи всички
янинче мило дано на тези години да си майка като мен- аз първото го роди Confusedх на 20
и е прекрасна млада дама

# 66
  • Мнения: 1 837
добро утро Hug

да кажа за плуването - Александра се казва инстукторката. С Никола идваше вкъщи,но сега има 4 дете и приема м един център на бул Васил Левски.25 лв е заниманието, на мен с Никола ми трябваха 5,за да науча упражненията,сега смятам с две да сиги припомня.Може да се плува във вана или в леген/корито снимка

# 67
  • Варна
  • Мнения: 46
Добро утро и от мен аз днес чакам гости майка ми и баща ми ние вече спим наядене ама след час и половина ще изревем че сме гладни Simple Smile Седнах колкото да си изпия кафето с вас и после имам да гладя на принцесата дрешки Simple Smile

# 68
  • Сред обкръжението
  • Мнения: 45
Добро утро мамчета!

Честито ни преместване! И очакваме неродилите мами бързо, бързо да се присъединяват!!! Колко бързо мина времето! А ми се струваше, че минава страшно бавно!

Dekryo Как си, мила! Дано да ми отговориш, че си вече с бебче!  Simple Smile

Памдар Честито!

Тинче Добре дошли у дома!  Hug

ahoney сигурна ли си, че е глад! Четох, че всяко неразположение на бебето води до чувството му на глад! Това е инстинкт! Например бебчетата не правят разлика между глад и колики! Да не са колики при Вики! Но щом не повръща  newsm78

Кали Дано с новата помпа се справяш по-добре! Сега как си?

megito_vc Добре дошла в нашата компания!  Simple Smile Относно мазилата аз ползвам Бочко за дупето и Себамед лосион за суха кожа за тялото!

Lena R Бързо оздравяване! Не ти завиждам! Открадни си малко време за почивка!

yanin4eto   Hug Няма да се предаваме на някакви гърди, я!  Wink Какви бебета родихме само! Шегата настрана! Надявам се да съм била полезна!  Hug

# 69
  • Сред обкръжението
  • Мнения: 45
Аз да се отчета:

Онзи ден вечерта се обринах! Със Симо първоначално се оплашихме да не е шарка (защото аз не съм боледувала нито една от шарките), но после се успокоихме, че не е това! До сутринта обривът се увеличи и аз оставих Симо да гледа Борис и отидох на лекар. Оказа се алергична реакция към някаква храна - не знам коя. Чудих се какво пък толкова съм яла и не се сетих за нищо необичайно. Сега съм на диета и хапчета докато мине обривът. Но се оказа, че си имам и бонус след раждането - някакви следоперативни гъбички (външни). И сега ще трябва да се мажа 2 седмици. Но здраве да е! Това са дребни кахъри.  Hug

Гушкам ви всички и ви пожелавам прекрасен слънчев ден и много, много разходки  Hug

# 70
  • София
  • Мнения: 353
Добро утро!
4elsy, нашето ЕГН го взе таткото без мен, носеше само 2-те лични карти. Той взе и удостоверението за броя на деца в семейството (попълнил е някаква молба от мое име). Извинявай, но защо те интересува за БГ? И само от любопитство, с какво гражданство са Филип и Ицо? За помощта още не са подала, че не мога да се разделя с Вики все още.
GodaiVa, четох че помощта се превежда между 20 и 30 число на месеца след този, в който е подадена молбата. Т.е. ако подадеш днес (02.04) ще ти я преведат след 20 май. Така пишеше в едно списание.
Аз ползвам козметиката на Себамед. Смятам, че кремчето за дупе предпазва от допир на акото до кожата, но не достатъчно. Въобще не се справи с обрива на Вики, не лекува подсеченото. Судокрем се оказа много по-ефикасен. Иначе съм страшно доволна от крема за тялото. Вики въобще не се лющи, а расте като гъба.
bobita_25, Вики много рядко заспива на „масата”. Толкова е лакома, че гледа като животинче, на което се опиваш да дръпнеш мръвката от устата, дори се хваща за сутиена ми с ръчичка и от време на време ръмжи. Но щом спре да се храни се отпуска напълно и не мога да я оригна. Оказа се, че като я сложа на рамото си и се изправя (стана права) много често се оригва в момента на изправянето. Не знам дали добре обясних. Тази сутрин обаче заспа след 14 минути хранене (за нея е изключително малко) и сега чакам всеки момент да ревне пак.
НаНина, при Вики личи много ясно кога е гладна – яде си ръцете, грухти, ръмжи, яде ми врата и ми засмуква дрехите.

# 71
  • Мнения: 24
Добро утро и от мене мами  Hug Hug Hug
Радвам се, че вече сме се преместили в новата темичка   bouquet
Честито на всички мами, които гушкат вече бебоците си и кураж на мамите, които още чакат щастливото събитие   bouquet    bouquet    bouquet
На нас ни започнаха коликите  Sad и не сме спали последните две нощи... Пробвахме първо с Еспумизан и нищо не стана. От вчера давам Колийф и Любо е много по-спокоен, макар че се присвива и измъчва много... И ние покрай него  Sad На нас още не ни е паднало пъпчито, но почти-почти е на път  Wink Педиатърът ни вчера пак ни посети и каза, че е доволен от бебчо. На 9-ти ще ходим да ни мерят и теглят. Аз продължавам с цеденето и даването от шише. Зърната почти се оправиха.
Искам да попитам нещо, което вече сме коментирали, но нямам време да търся назад, ще ме извините   bouquet За колко време става готов акта за раждане?  Mr. Green И нали беше в общината по местоживеене?  Mr. Green Това ми го обясняваха в клиниката, но кой да помни  ooooh!
Браво на Нинчу_м и на Стеллее за хубавите режими на Ивет и Алекс  Hug Дано и ние с Любо да станем скоро така  Laughing
Ения  Hug много се радвам, че с бебе Краси всичко е наред - мислила съм Ви тези дни.
НаНина  Hug много кофти, че така ти се е случило  Sad Внимавайте много със Симо, явно и двамата сте чувствителни към храни.
Много Ви гушкам всички мами  Hug Hug Hug ВСИЧКИ  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 72
  • Мнения: 1 165
Добро утро, момичета.
Аз използвам докато пак съм с помпата да ви погледна как сте.
Дари, нашия акт за раждане беше готов за 2 дни.
Ние снощи за първи път спахме повече.Цели 6 часа.Принцесата не се събуди за нощно хранене, дори сутринта едва я събудих.Но много трудно взехме да заспиваме.Прави ми впечатление, че когато спи през деня и вечер не иска да спи.Май ще започна денем да я държа по-дълго будна, че да може да поспиваме.
Искам да питам, за съхранението на кърма.Имам спомен, че някой беше питал как се събира през деня кърмата.В смисъл към охладена кърма в хладилника как се добавя прясно изцедената-директно или първо я охлаждаме?И също вие в какво съхранявате?Аз се колебая м/у торбички и чашите на Авент-ВИА? newsm78Аз мисля през деня да събирам в хладилника и вечер да прибирам във фризера.
И още нещо да попитам, по-специално мамите на момиченца-на вас казаха ли ви да разделяте малките от големите срамни устни и да почиствате с тампонче с преварена вода, ако има насъбран секрет; и имате ли такъв секрет?Аз днес за първи път я правих тази процедура/вчера педиатърката ми каза така да правя/ и ми беше голямо притеснение.
Днес ще гледам да кача малко снимки на Симона.
Целувки от нас двечките.

# 73
  • Мнения: 68
мамита много извиняваите че нямам време да пиша за всичко което сте писали назад.само да се отчета.ние сме зле.няма никакво подобрение от ушенцето и ни изписаха антибиотик Weary.докторката по уши нос гърло ни се скара че сме пътували за сф защото това не е повлияло добре на ушенцето а напротив и вчера като отидохме да го види док каза че няма никакво подобрение.хич не ми се искаше да му давам антибиотик и се разбрахме още един ден да слагаме капки и ако тогава няма подобрение да взема антибиотика.да обаче снощи краси се скъса да реве неискаше нищи,нито биберон нито гърда нищо.горкото и като се прозяваше ревеше че го боли.и се принудих все пак да взема антиб и да дам.презноща спа добре,събуди се само 2 пъти и виждам че е доста по спокоен.надявам се поне това сега да помогне.

и искам да ви кажа мамита ако бебетата ви си променят изведнъж поведениети и започнат много да плачкат проверяваите ушичките като натиснете дали не ги болят защото аз си мислех че са колики и 2 дни детето се измъчи... Confused

ам засега това е от нас,благодаря на всички които са ни мислили и за пожеланията
гушкам ви  Hug

# 74
  • Мнения: 11
Здравейте момичета,
Ние вече сме у дома - от вчера. Изкарахме жълтеничка в болницата, затова ни задържаха повечко. Бебе Максим вече е добре.
Кърмим се успешно засега. Успях обаче да се сдобия с рагади на зърната. Уж отшумяват вече, но... да видим. Малкия бебчо е доста лакомичък. Надавай вой само като е гладен. Да ви питам вие давате ли вода и колко, и кога? Защото при нас това е събитие да пием вода. Но и аз не го насилвам. Засега спазваме един режим, който ни наложиха още в болницата - хранене през 3 часа, 7 пъти дневно. Снощи направихме бегъл опит да не се храним през нощта, но... безуспешно - към 3 часа хапнахме (малко, колкото да го успокоя). Искам да ви питам има ли я някъде таблицата за количеството кърма, което трябва да изяжда бебето на едно хранене? Ако някой я знае къде е, ще съм благодарна да я публикува.

Общи условия

Активация на акаунт