Търся информация за Петко - аптеки Хера

  • 260 880
  • 739
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1
Пак те питам защо буквално стотици хора са доволни от него, ти чуваш някаква история на напълно непознати хора и вече се доверяваш... много е лесно за тези родители да обвинят някой... само да ти припомня, че епилепсия се придобива и след силен стрес Wink имам такъв приятел, който след като за малко да се удави като малък и получава епилепсия... Много е лесно да обвиниш някой... недей да нападаш щото не ти отива на годините да вярваш на всичко което някой ти каже... как пък другите са доволни само едни родители не са?!?!?!?! Не ти пожелавам да ти се налага да стигаш до Петко... мене 7 години ''компетентни'' лека ме мъчиха и без успех, а Петко за 2 месеца ме излекува...

# 136
  • Мнения: 972
Аз не разбрах само какво толкова ѝ е на годините на Лавендър,че в няколко поредни поста чета "Не ти отива на годините...Не ти отива на годините..."
Жената просто сподели мнение! Със сигурност не иска да ангажира никого с него-не сте длъжни да се съгласявате! Все пак форумът е за споделяне-не за обиждане! Peace

# 137
  • Мнения: 0
Хмммм, много лоша новина за това детенце... Дано да бъде излекувано!
Днес ходих за първи път при Петко. Чакащи хора имаше много - може би повече от час и половина висях, няколко майки с деца се изредиха.
Цяла седмица се мъчих с вируса, който се носи тези дни в адския транспорт и офисите...Лошото е, че не мога да пия традиционни лекарства, защото усилено бебеправихме и все още е рано за резултат  Cry Листовките на хомеопатичните лекарства, които ми бяха дадени, са двусмислени - хем са ОК за бременни, хем след лекарска препоръка ... сега като чета коментарите, особено за детето... newsm78 какво да мисля???

Какво да мислиш ли?

Ами ако искаш да се лекуваш с хомеопатия - намери си истински хомеопат, който спазва всички принципи на науката хомеопатия.

Последна редакция: чт, 06 окт 2011, 22:48 от Lavander

# 138
  • Мнения: 0
Аз не разбрах само какво толкова ѝ е на годините на Лавендър,че в няколко поредни поста чета "Не ти отива на годините...Не ти отива на годините..."
Жената просто сподели мнение! Със сигурност не иска да ангажира никого с него-не сте длъжни да се съгласявате! Все пак форумът е за споделяне-не за обиждане! Peace

Да, споделям мнение. Не обиждам никого. Споделям мнение с информативна цел.

Знам че основен принцип в хомеопатията е да се предписва САМО по едно лекарство, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО в течна форма. Има си причини да се прави точно така, а не по друг начин. Това учим още в първите си лекции. Просто едно основно правило и истинските хомеопати го знаят и прилагат, точно както 2 по 2 = 4.

Това което казвам е че днес имахме случай на дете което след лечение при Петко (което по своята същност е в дълбок разрез с принципите на хомеопатията) получава епилепсия. И след като въпросният Петко в практиката си не спазва принципите на хомеопатията е логично да заключим, че състоянието на детето се дължи имено на безпринципното менажиране на случая, а не на атмосферното налягане. Друг е въпросът, че детето проявява симптоми, които преди това не е имало, но са характерни за един от предписания препарат - тоест случило се е доказване (нещо което е недопустимо да се случва в хода на лечение). А доказването пак се е случило заради начина по който са предписани медикаментите, т.е заради действията на Петко. Когато не се спазват принципите - се получават гафове. Ако случайно при вас не са се получили, то наистина го отдавайте на щастлива случайност. Опасностите от едно безпринципно предписание могат да бъдат както да се случи доказване - човек да изяви симптоми които никога преди това не е имал; или да се случи потискане - уж оплакването изчезва, само за да се прояви проблем на по дълбоко и сериозно ниво.

Разбирам, че Петко може и да ви е "помогнал", въпросът е на каква цена и дали наистина ви е помогнал...

Освен това НЕ приемам някой да се нарича хомеопат, но да не спазва принципите на хомеопатията.

Споделеното от мен мнение е просто предупреждение, но вместо да видите това вие ми гледате годинките...

Последна редакция: чт, 06 окт 2011, 22:53 от Lavander

# 139
  • Мнения: 0
Пак те питам защо буквално стотици хора са доволни от него, ти чуваш някаква история на напълно непознати хора и вече се доверяваш... много е лесно за тези родители да обвинят някой... само да ти припомня, че епилепсия се придобива и след силен стрес Wink имам такъв приятел, който след като за малко да се удави като малък и получава епилепсия... Много е лесно да обвиниш някой... недей да нападаш щото не ти отива на годините да вярваш на всичко което някой ти каже... как пък другите са доволни само едни родители не са?!?!?!?! Не ти пожелавам да ти се налага да стигаш до Петко... мене 7 години ''компетентни'' лека ме мъчиха и без успех, а Петко за 2 месеца ме излекува...


Уважаема, аз не съм стигнала до това да уча и да се лекувам с хомеопатия, защото нямам друга работа. Много добре знам какво е да си правят експеримент с теб. За щастие  от 5 години имам прекрасен хомеопат, който постигна чудеса с мен и сина ми (спаси го от наркотиците). И точно този хомеопат ми показа какво е хомеопатия, какви са принципите на хомеопатията и какво означава те да се спазват. Преди да срещна него аз също кацах от цвят на цвят и обикалях кабинетите, включително и на други които се наричаха хомеопати.
Виждайки какъв е ефекта от лечението на Петко, дано наистина те е излекувал, а не потиснал...

# 140
  • София
  • Мнения: 6
Уважаема госпожо Lavander,

виждам, че много ги разбирате нещата с тези супервизии,
но да пази Господ от такива като Вас, които за 1 час сладки
приказки прибират по 40-50 лв от бедния пациент и в 99%
от случаите резултата е нулев - ходил съм при такива прехвалени
класически хомеопати ! Такива като Вас станаха стотици,
с лопата да ги ринеш и всеки се изтъква един през друг - кой е
по-по-най ...
Успешните хомеопати в BG са единици и това се доказва с броя
излекувани пациенти !

Господ да Ви пази и пази боже от такива като Вас !!

# 141
  • Мнения: 0
Не съм прибрала нито лев от никого, така че ако обичате  Peace

Не знаете и колко е таксата за пациента в една супервизия, но ще ви кажа - 10 лв, а прегледа може да продължи....имали сме случаи които са продължавали по 4 часа. Не се изказвайте по въпроси с които не сте запозната и  не преливайте от злоба към мен, безпредметно е  Grinning

Влезнах в темата за да споделя впечатление и менние, което може да е полезно за четящите сега или за тези които вбъдеще ще четат.

Ако проявите разумност и се запознаете с това какво е хомеопатия ще видите, че Петко няма нищо общо с нея. Начинът по който реагирате е неразбираем за мен...всъщност имам своите обяснения, но ще ги запазя за себе си  Grinning

Последна редакция: чт, 06 окт 2011, 23:09 от Lavander

# 142
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Да ви кажа, не съм чула Петко да се нарича хомеопат. Той по много интересен начин диагностира човек. Аз след него споделих с моята лекарка, тя се съгласи. Той е човек, който познава билките и лекарствата, а и не се прави на бог, казва какво предлага и какво мисли. Веднага прочетох за лекарствата които ми препоръча в нета и взех мнение от моята лекарка и от други медицински лица. Аз лично съм много доволна.

# 143
  • Мнения: 1
Да ви кажа, не съм чула Петко да се нарича хомеопат. Той по много интересен начин диагностира човек. Аз след него споделих с моята лекарка, тя се съгласи. Той е човек, който познава билките и лекарствата, а и не се прави на бог, казва какво предлага и какво мисли. Веднага прочетох за лекарствата които ми препоръча в нета и взех мнение от моята лекарка и от други медицински лица. Аз лично съм много доволна.

Дороти много си права Simple Smile)

# 144
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Да допълня, че и при лекари праща.

# 145
  • Мнения: 972
Аз не разбрах само какво толкова ѝ е на годините на Лавендър,че в няколко поредни поста чета "Не ти отива на годините...Не ти отива на годините..."
Жената просто сподели мнение! Със сигурност не иска да ангажира никого с него-не сте длъжни да се съгласявате! Все пак форумът е за споделяне-не за обиждане! Peace

Да, споделям мнение. Не обиждам никого. Споделям мнение с информативна цел.

Споделеното от мен мнение е просто предупреждение, но вместо да видите това вие ми гледате годинките...

Ето,точно това имах предвид,но явно не ме разбра правилно! Peace

# 146
  • Мнения: 5 598
Lavander, някое конкретно ХО лекарство ли е предизвикало отключването на епи-пристъпите в по-горния случай-би ли уточнила кое, или подтискането на симптомите е довело до това.

Алопатичната медицина е в повечето случаи подтискане на симтоми,може ли да доведе до същите нежелани последици?

Моля за конкретен отговор на въпросите! Peace

Надявам се темата да не се превръща в размяна на нападки,за мен всяко аргументирано мнение е полезно. Peace

# 147
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Lavander този курс, който карате все пак медицински лица ли го карат.  newsm78

Все пак Петко е фармацевт, а те са медицински лица, също така, колкото и странно да ви звучи, на мой близък алергията я излекува ветеринар, те също са учили медицина.

Преди години, аз като бях бременна аптекар ме подсети да пия витамини за бременни, като попитах лекарите ми казаха, не ми предлагали, защото били скъпи  Shocked , а било добре за мен. Та аз лично много уважавам всеки медицински работник, който ми е бил полезен с някаква информация.

# 148
  • Мнения: 0
Lavander, някое конкретно ХО лекарство ли е предизвикало отключването на епи-пристъпите в по-горния случай-би ли уточнила кое, или подтискането на симптомите е довело до това.

Да, доказване на Apis в конкретния случай за който споделих. А това доказване води до потискане съгласно параграф 38 на Органон (Органон е основният философски труд в хомеопатията )

Алопатичната медицина е в повечето случаи подтискане на симтоми,може ли да доведе до същите нежелани последици?

Да, разбира се че може и често се случва точно това.

# 149
  • Мнения: 0
Lavander този курс, който карате все пак медицински лица ли го карат.  newsm78

В курса има практикуващи лекари, има студенти по медицина, има и немедици.

Общи условия

Активация на акаунт