Майчинство - преводи, дати...

  • 64 561
  • 442
  •   1
Отговори
# 285
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
А,възможно ли е без да се е изписало в сайта на НОИ да ми изплатят майчинство утре?

не,не е възможно

за 2010 проверяваш,нали


ПП моите също ще ги пуснат утре
ако те няма във ведомстта за утре,чакаш във вторник

# 286
  • Мнения: 9 767
А,възможно ли е без да се е изписало в сайта на НОИ да ми изплатят майчинство утре?

не,не е възможно

за 2010 проверяваш,нали


ПП моите също ще ги пуснат утре
ако те няма във ведомстта за утре,чакаш във вторник

Няма ме за утре.Имам и болничен,за периода 21.11-16.01,това е третия болничен от 135-те дни.Изплатен ми е до 31.12.2010 година.Кога да чакам и превод за останалия период?

# 287
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
]

Няма ме за утре.Имам и болничен,за периода 21.11-16.01,това е третия болничен от 135-те дни.Изплатен ми е до 31.12.2010 година.Кога да чакам и превод за останалия период?

дните от януари ще ги платят февруари-месец за месеци ги плащат знаеш

# 288
  • Мнения: 9 767
Благодаря,Елфита! Wink

# 289
  • Мнения: 103
Тази година за пореден път закъснява превеждането на парите за майчинството за месец декември 2010г. Проблемът бил в софтуера на НАП.
Питам се - защо никъде не видях някоя майка да коментира този проблем?
И има ли въобще "живо" гражданско общество или всички сме под пълна анестазия?

# 290
  • Мнения: 22
Здравей, дано си от малкото изключения не получили обезщетението си за месец декември. Неприятно е и аз всеки месец си чакам, но до 10, 12 дата всичко ми се превежда. И сега е така, беше ми преведено на 6-ти. А сигурна ли си, че проблема е в НОИ? Мисля, че имат срок до 14 дена от подаването на декларациите от осигурителя да превеждат парите.

# 291
  • Мнения: 22
Извинявам се, сега прочетох, че споменаваш НАП.

# 292
  • Мнения: 103
Ето как стоят нещата - аз по принцип получавам своето майчинство към 16 число, но сега се забави. Разговарях със служителите от Нои-проблемът не е в тях. След това с мои бивши колеги от НАП, всяка година имало проблем със т.нар. СУПА-това е едно софтуер, с който работят и винаги в януари имало забавяния. Служителят деликатно ми обясни, че неведнъж са споменавали за този проблем в централното управление на НАП, но така и не се намерило разрешение.
Тук въпросът е по-скоро принципен, тъй като тази символична сума  от 240 лв. не е основния доход в семейството ми.
Когато данъкоплатецът дължи пари на държавата, този дълг-данък се олихвява, а когато държавата се забави със своето задължение към гражданина - това е простено и винаги ОПРАВДАНО.
Затова реших да споделя и проверя има ли такива като мен. Peace

# 293
  • Мнения: 44
Здравейте! Аз получавам своето майчинство между 20 и 24 дата на месеца. На 20.01 имах превод и не съм разбрала, че има проблем.

# 294
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386

Питам се - защо никъде не видях някоя майка да коментира този проблем?


защото явно това закъснение не е масово
аз лично си го получих съвсем навреме,както и много други майки,който познавам


нали не мислиш,че майките ще мълчат,че не са си получили парите

# 295
  • Мнения: 3 620
Нямам идея къде е проблема, защото аз винаги си получавам парите най-късно до 18-то число, но пък на братовчед ми жена му вече втори месец и забавят майчинството. Парите за ноември, получи чак в началото на януари, а за декември все още няма превод.

# 296
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Нямам идея къде е проблема, защото аз винаги си получавам парите най-късно до 18-то число, но пък на братовчед ми жена му вече втори месец и забавят майчинството. Парите за ноември, получи чак в началото на януари, а за декември все още няма превод.

да не е заради работодателят

# 297
  • Мнения: 3 620
Не е защото още на 07. януари и бяха нанесени осигуровките за декември.

# 298
  • Мнения: 2 200
Ето как стоят нещата - аз по принцип получавам своето майчинство към 16 число, но сега се забави. Разговарях със служителите от Нои-проблемът не е в тях. След това с мои бивши колеги от НАП, всяка година имало проблем със т.нар. СУПА-това е едно софтуер, с който работят и винаги в януари имало забавяния. Служителят деликатно ми обясни, че неведнъж са споменавали за този проблем в централното управление на НАП, но така и не се намерило разрешение.
Тук въпросът е по-скоро принципен, тъй като тази символична сума  от 240 лв. не е основния доход в семейството ми.
Когато данъкоплатецът дължи пари на държавата, този дълг-данък се олихвява, а когато държавата се забави със своето задължение към гражданина - това е простено и винаги ОПРАВДАНО.
Затова реших да споделя и проверя има ли такива като мен. Peace
И аз съм чувала вече няколко години наред от служители на НАП, че имат проблеми с т. нар. СУПА. В началото на всяка година не им работят системите. То дори и по вестниците пишеше още преди 2 год. колко милиона струва този софтуер, а не върши необходимата работа.

# 299
  • Мнения: 839
знаете ли кога ще превеждат за февруари през март?

Общи условия

Активация на акаунт