Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 5 884
Леле, metchopooh, големи приключения с брат ти Rolling Eyes
Не се шашкай, ако трябва и с такси ще идеш.
Пък и Шейново ти е съвсем наблизо Wink

Айде и аз да разкажа набързо и моите преживелици.
Заради голямата главичка на бебка и моите нереално малки размери на таза, решихме с моя доктор да раждаме секцио.
Колкото и да не ми се искаше, прецених, че не мога да рискувам. Бонбонката не беше нито едра, нито дребна 3250, но главичката й беше на максимума - 36 см обиколка.
За мое щастие докторът ми спести един ден престой в болницата и отидох в деня на опирацията, даже на обяд. Инструктира ги там да ме запишат като спешно секцио, за час да са ми готови изследванията и т.н. Патките там в отделението не бяха много доволни и ме гледаха накриво, но на мен не ми пукаше особено. Одобриха как съм се справила с бръсненето и само с клизмата ме тормозиха. Е, не е приятно, но не е и чак толкова страшно. Даже го предпочитам пред пиене на слабително и престой в кенефа 12 часа Wink
Не е зле в Шейново да се погрижат по усърдно за чистотата на тоалетните, че се излагат. Crossing Arms

От бързане ме закараха по-рано в операционната и там си лежах да чакам 25 минути, добре че имаше 2 приятни разговорливи дами от персонала да убием времето. Истинското напрежение усетих, като дойде докторът и каза "Айде, да почваме." Mr. Green
Поставянето на упойката почти не се усеща, само леко убождане от локалната анестезия. После започна неприятното, защото ми падаше доста кръвното на 80 на 50 , виеше ми се свят и трябваше да ми слагат ефедрин 4-5 пъти.
Операцията е меко казано неприятна. Имаш си усещания как те пипат, ръчкат. Най-гадто е като почнат да теглят бебето отвътре. Докторът ме натисна отгоре на корема към гърдите и като почна едно дърпане.. Не искам да ви плаша, но и все пак да сте подготвени какво ви чака, аз не бях. В момента в който чух бебешки рев се поуспокоих, показаха ми я за няколко секунди. Голямо щастие, запомних и много ясно личицето, не можех да я сбъркам вече Flutter
После продължиха да ме шият, нещо да ръчкат. Аз започнах леко наболяване да усещам, като че ли и пристъпи на паника започнаха да ме обземат, пулсът ми взе да се ускорява и решиха да ме приспят, за което съм им благодарна. Събудих се след час в реанимация, говорих с близките по телефона. След малко дойде докторът, вкара мъжа ми да ме види, поговорихме малко и докторът си тръгна, като се обади да ни свалят бебето, а с таткото останахме да чакаме. След малко дойдоха да го изгонят, не можели да донесат бебето, имали си работа. Rolling Eyes Та трябваше пак да звъним на док, в крайна сметка донесоха малката бонбонка да и се порадваме за минутка-две Flutter Беше ми жал за другата мама на съседното легло, която не можа да си види бебчето до следобяд на следващия ден. (Болничният персонал е отвратителен, гаден, ужасно ме дразниха и след това при престоя. Едвам се сдържах да не направя някой луд скандал. Само със съскане и скърцане със зъби се разминахме)

Раздвижването след операцията не е лесна работа и си боли. Ужасно ми се виеше свят.
В отделението никой не ти обръща грам внимание. Следобяда се отвори вратата на стаята, натикаха три колички с бебета и си заминаха.
Много мил спомен ще ми остане първата среща с бебчето, как си я гушках и я разглеждах, дадох и да суче... Flutter

Никой нищо не ти обяснява за кърмене, за хранене. С другите момичета в стаята си споделяхме информация и се съветвахме.
Все пак добре се справихме, въпреки че сме секцио, на четвъртата сутрин и трите имахме кърма. Wink

И последен детайл от разказа, че много дълго стана. На втория ден се оказа, че хемоглобинът ми е 73 и както се бъзикахме с мацките, че никой не ни поглежда в тва отделение, изведнъж се изсипа половината болница да ме пита как съм, добре ли съм, не ми ли е лошо, веднага ми назначиха системи да ми вливат. Та явно при нещо сериозно може да се очаква да реагират адекватно. Задържаха ме един ден допълнително по случая и после още един, защото откриха, че бонбонката ми има лек шум на сърчицето, голям рев му ревах. Успокоиха ме, че не е нещо опасно, но докато не минем консултацията с детски кардиолог другата седмица ще продължава да ми е доста притеснено. Дано да не е нещо сериозно. Praynig

Желая на всички очакващи мами успех с раждането! Hug

Микки, Правда и Бумеранг, благодарим за съветите за кърменето, четем ги всичките с голям интерес, наистина са ни полезни. Добре че не спазих наставленията от всички акушерки в родилния дом да съм изцеждала и двете гърди докрая след всяко кърмене.
Имам и въпрос към вас и другите мами. Как си кърмите бебчетата легнали без да ставате през нощта? Нали трябва да се уригнат после. Ние ако не се уригнем задължително повръщаме и хълцаме, даже и като се уригнем често го правим Rolling Eyes

# 691
  • Мнения: 1 710
Честито на всички мами, които вече са гушнали мъниците си! Да са живи и здрави бебоците, да носят само радост на родителите си, да растат умни и щастливи!

bibi, и аз водих каката на преглед при Димитров по препоръка на педиатърката ни. Преди 2 години още преглеждаше при Мазнейкова. На консултацията, която е след 10 дни, ще взема направление и ще разпитам къде приема.

# 692
  • Мнения: 2 401
Елица, относно уригването, може би зависи от детето, аз нито с каката, нито сега с бебето съм полагала специални усилия в тази насока. Тъй като и предният път и сега спя заедно с бебето и кърмя легнала, след това не ставам да уригвам бебо и досега не съм имала никакви проблеми, все пак може би си зависи от бебето, но поне моят опит е такъв.

# 693
  • София
  • Мнения: 6 611
Елица, относно уригването, може би зависи от детето, аз нито с каката, нито сега с бебето съм полагала специални усилия в тази насока. Тъй като и предният път и сега спя заедно с бебето и кърмя легнала, след това не ставам да уригвам бебо и досега не съм имала никакви проблеми, все пак може би си зависи от бебето, но поне моят опит е такъв.
подкрепям с две ръце казаното, с изключение на това, че нашата си спи в креватчето  Mr. Green ....засега

# 694
  • Мнения: 127
Здравейте Hug Връщаме се от ортопед. Гледаха Кая на ехограф, двете и баджачета, после и гледа крачетата, ръчичките, всичко 6, стигна и до ключицата и ме пита дали в епикризата са писали нещо са ключицата Shocked Изпотих се цялата ви казвам  Sad Оказа се, че при раждането й се е счупила ключицата и след това сама е зараснала. НЯМАМ ДУМИИИИИИИИИИИИИИ.   Обясни ми всичко, защо така се е получило, но трябваше ли той да е човекът, който трябва да ме информира. Важното е все пак, че сега е наред и няма да има последствия занапред  newsm44 Каза баща й да удари голяма почерпка с приятели. Жалко, че и аз не мога да удара едно  Mr. Green ОТИДЕТЕ НА ОРТОПЕД  Hug

Последна редакция: пт, 16 апр 2010, 16:53 от GerganaK

# 695
  • София
  • Мнения: 122
ВЕСТИТЕЛСКИ АНОНС!!!ТАЗИ СУТРИН KAAT Е ПРЕГЪРНАЛА СЛАДКАТА СИ ДЪЩЕРИЧКА, КОЯТО ВЪПРЕКИ ПРОГНОЗИТЕ ЗА 3,600кг СЕ Е ОКАЗАЛА ФИНА ДАМА 2,900кг. КАЗВА СЕ ЙОАНА . KAAT ПРАЩА ПОЗДРАВИ НА ВСИЧКИ НИ!



Да е жива и здрава малката принцеса, весела и щастлива, умна и красива  Hug

# 696
  • София
  • Мнения: 1 621
Честита принцеса Йоана на мама kaat! Да е жива и здрава и много обичана!


/за мерките пак се потвърждава, че са много неточни наистина/ Sunglasses

iovinka, мерси за палците, определено имам нужда.  Hug

Ох, Елица, много детайлно си описала секциото, все едно аз присъствах,  Confused но важното е, че всичко с вас е наред. А отношението на персонала е било отвратително. #Cussing out Аз нямам такива впечатления от предишното ми раждане в Шейново, но явно много са се променили нещата.

GerganaK, тия в родилното що са ти спестили това за ключицата? Shocked Важното, че сте добре, де. Peace

Ле-ле какъв поспалив ден е днес.... Whistling

# 697
  • Мнения: 38
metchopooh i deni 1971,благодаря ви за отговорите,мили4ки!!!!! Hug ще пробвам и аз на томми типпи,4е много ги хвалят ,а моята девойка не искаше да пие по в  на4алото от тях  Laughing ще видя и сега,ако ли не,ги подарявам на приятелката ми,която 4ака беб4е през май  Heart Eyes
4естита принцеса на Каат!!!!!!!!да и е жива и здарва малката буба!!!ние пък днес бяхме на преглед за очичките,вси4ко е наред,но още няколко пъти ще ходим,защото е родена по-рано.
зчезвам да сготвя нещо,докато спи малката.
ако някой има и други мнения по моя въпрос за шишетата,ще му бъда благодарна! Embarassed

# 698
  • София
  • Мнения: 122
Елица, как след разказа ти да отида спокойна в Шейново  Joy Ще стискам до ТК, пък каквото ще да става  Wink
GerganaK думи нямам, как са могли да не ти кажат  Shocked и дали изобщо са разбрали в болницата  #2gunfireНаистина важното е, че КАЯ е добре и е един голям бонбон. Ти вземи удари една малка почерпка  Wink
Биби комплектчето е много сладко, но май наистина ще е трудно да се намери подходящо боди  Rolling Eyes Може би с блузка ще е по - лесно.
Аз спах до сега, странното, е че днес дори не съм обядвала, а не съм гладна. Разгледах Рецептите на Хъни Бъни и явно съм се нахранила с гледане  Laughing Поздравления за готвача и да знаеш, че си копнах няколко рецепти.   bouquet

# 699
  • Мнения: 20
честита малка принцеса Йоана на мама Каат, много да пораснете и много радост да ви донесе!!!! а на теб бързо въстановяване  bouquet

nefer когато и аз имам нужда и ти ще стискаш за мен нали Hug, затова сме тука да се подкрепяме

GerganaK съжалявам мила за тревогите които са ви създали, как може да си премълчат такова нещо, нали още в болницата идва педиатър да прегледа бебето така ли не са забелязали #Cussing out, дано скоро да сте забравили за лошите работи и да цункаш принцесата, тя ми е фаворитката на отбора да знаеш Hug

 Елица и аз видях направо цветно какво ти се е случило, но вече е минало и си имаш своето съкровище, за съжаление навсякъде може да попаднеш на такова отношение от страна на персонала в болницата, но има и съвестни хора които си вършат добре работата и се надявам да попадна на такива

# 700
  • Мнения: 1 111
Привет мами...
Да се разпиша в темата, отдавна не съм писала...
Ще се похваля с това, че въпреки че терминът ми беше за 29.04. , на 06.04. родих дъщеричката ни Радостина, 3,100 кг и 50 см. Раждането мина безпроблемно, естествено раждане, беше съвсем натурално - без системи и инжекции...за около час и половина родих малката.
Пожелавам на всички мами, които още са в очакване, безпроблемно  и леко раждане, а на вече родилите - много радост и усмивки с малките им мъници...
Аз кърмя малката, но кърмата ми е на приливи  и отливи. Чела съм доста теми по въпроса, но все пак имам въпрос към кърмещите майки - как повишавате лактацията си и може ли при кърмене да се пие кафе...
А как събуждате бебчетата си, които са по-поспаливи...Моята Радост доста си поспива, имаме понякога 4 часови паузи между храненията, но просто колкото и да се мъча - не мога да я събудя...В родилното акушерките ми казаха да я будя, да не спи толкова много, че  ще се обезводняла, не поглъща достатъчно храна, нямало да наддава на кг и т.н. Аз я кърмя всеки път, когато тя проплаче и я видя ,че се разбужда, но сученето не е много активно, защото след 10-ина минути малката заспива на гърдата. Предполагам, че се наяжда щом после спи 2-3 часа и ака и пишка...но пък така с това 10 минутно сучене не ми се стимулират гърдите така както трябва,нали...а после с помпата не мога да изцедя кой знае колко - едва 20-ина грама от двете гърди....А как са нещата при вас?  / извинявам се,но не съм чела назад в темата, може  и да са коментиран итези неща,но просто сега нямам време да изчета цялата тема.../

а носите ли ластичен колан или нещо подобно след раждането

Последна редакция: пт, 16 апр 2010, 17:01 от tuly

# 701
  • София
  • Мнения: 5 884
Елица, как след разказа ти да отида спокойна в Шейново  Joy Ще стискам до ТК, пък каквото ще да става  Wink


Е, те са хвани едните, удари другите. Мен пък там с багер не можеш да ме закараш Wink

Не се шашкайте, мацки! Crazy
Съжалявам, не исках да ви плаша. Просто бъдете подготвени и със здрави нерви.
Очаквайте средния и низш персонал от акушерки и санитарки да си придава излишна важност.
Аз така или иначе ги игнорирах през повечето време. Естествено имаше и мили и отзивчиви хора, да не останете с впечатлението, че всички са идиоти. 50 на 50  Flutter

# 702
  • Мнения: 4

ЧЕСТИТА ДЪЩЕРИЧКА ЙОАНА НА МАМА KAAT!!!Да е жива и здрава и много,много да ги радва!

Аз искам да помоля за съвет от раждалите секцио мамчета.Полагате ли някакви специални грижи за раната(т.е. мястото където е белега).На една от лекциите в ЦУМ ни направиха презентация на един крем БИОНЕКТ, съдържащ хиалуронова киселина и мамчетата, които знаеха,че ще раждат секцио се възползваха.Аз днес си го купих, но малко ме е страх да се намажа на своя глава Rolling EyesМоля да споделите вие как процедирате и след колко време след операцията трябва да се отиде на контролен преглед...На мен не ми казаха нищо,само един от лекарите ми каза , че е хубаво да си направя цитонамазка след 3 месеца и от момичето с което лежахме заедно в стаята ,че не трябва да забременяваме 3 години!
Благодаря предварително ! Heart Eyes

# 703
  • Мнения: 1 111
Микки, Правда и Бумеранг, благодарим за съветите за кърменето, четем ги всичките с голям интерес, наистина са ни полезни. Добре че не спазих наставленията от всички акушерки в родилния дом да съм изцеждала и двете гърди докрая след всяко кърмене.
Имам и въпрос към вас и другите мами. Как си кърмите бебчетата легнали без да ставате през нощта? Нали трябва да се уригнат после. Ние ако не се уригнем задължително повръщаме и хълцаме, даже и като се уригнем често го правим Rolling Eyes

може ли да ме ориентираш къде да ги прочета

# 704
  • Мнения: 63
Tuly, ЧЕСТИТООООО!!!!!!!!!!! Да сте живи и здрави с бебока, много да ви радва с таткото и скорошно възстановяване!!!

МечоПух, от къде тия рецепти на Хъни Бъни? Аз пак съм изпуснала какво става тука.
А ми се струва, че някои от майките тук бяха написали, че преди да тръгнат да раждат губят много много апетит  Whistling  Сещаш се на къде бия  Mr. Green  Кой знае...  Party

Гери, как не ги е срам тия бастуни, бе???  #2gunfire  Милото пиленце гледа с тия красиви очета и не може да си каже, че го мъчи... Дали я е боляло?  #Cussing out  УЖАС  Слава Богу, че вече всичко е наред и си напълно наясно със ситуацията. Мамината златна - да я целунеш по меките бузки!

Общи условия

Активация на акаунт