след цветна снимка

  • 3 488
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 053
Здравейте момичета моля да ми отговорите,моята приятелка прави цветна снимка преди една седмица в СЕЛЕНА в ПЛОВДИВ,и оттогава се чуства много зле,постоянно и става лошо,отмаляло,пада и кръвното,подаржа температура 37.2-37.5,втрисане на няколко пати треперене,доктора и изписал антибиотик но промяна няма,искам да попитам който е правил цветна снимка как се е чуствал след това и какви неразположение сте имали,тя прави цветната снимка с упойка усложненията стават след снимката,моля ако сте имали подобни неразположение да пишете.БЛАГОДАРЯ ВИ

# 1
  • Мнения: 613
Аз вчера правих цветна снимка с упойка.Усещанията са ми,че възпалението ми на ухото и горни дихателни пътища /което ми се появи дни преди ЦС/ сега е по-зле.Аз също нямам сили,но това е така,защото упойката е отрова и като такава,сваля имунитета.Добре са й изписали на приятелката ти антибиотик,на мен не ми изписаха нищо.Но и не ми пука,защото и без това тези тръби няма да ми трябват yes
Това,което описваш при нея звучи като възпаление,но къде...може и да не се е получило отдолу,може да е някъде другаде.По правило антибиотиците трябва да го оправят,но не е сигурно. Кажи й за всеки случай да взима и противовъзпалителни: например да редува през 2 часа аспирин и аналгин поне 1 ден.Дано по-скоро се  почувства по-добре!
И задължително да направи микробиология,това,ще покаже дали възпалението е долу.Ако е така,това се лекува с локални антибиотици.
Ще ви дам един прием с мене,преди 3 г. направих спонтанен аборт в 5месец.В болницата след кюретажа са ме заразили с някаква инфекция.По принцип след такава манипулация  веднага дават антибиотик,който го пиеш 5 дни.Но така и не се оправях,обадих се на моя гинеколог,той веднага ми каза да започна друг,много по-добър и силен антибиотик.Изпих го и него.След няколко дни се появи обилно бяло течение,отидох на преглед и от микробиологията се оказа,че още имам възпаление,което явно се беше и увеличило.След това започнах локални антибиотици,микробиологии и така повече от половин година докато се излекувам.
Преди тази случка при лапароскопия се беше установило,че тръбита са ми в ред,проходими.Вчера на ЦС се окза,че едната е запушена,а другата мн.трудно пропуска.И това със сигурност е резултат от вътреболничната инфекция с която ме заразиха.

# 2
  • Мнения: 616
Оле, Ира, просто нямам думи!  Sad Какво си преживяла!
Тези вътреболнични инфекции са голям бич... Аз като раждах малкия в Шейново, него го заразиха със страхотна стафилококова инфекция, голяма борба беше докато се излекува (новородено бебе с разни антибиотични капки и т.н.) Не знам, няма ли начин тези инфекции да се овладяват, да взимат мерки някакви, то това на нищо не прилича! #Cussing out

# 3
  • Мнения: 85
Здравей!
Аз преди 2-3 седмици правих цветна снимка,но без упойка и след това се чувствах много добре,все едно не ми е правена никаква манипулация.Може да е нещо от упойката при твоята приятелка.

# 4
  • Мнения: 613
Не би трябвало да е от упойката,ако е от нея то е трябвало още на другия ден да се оправи.Тези упойки са краткотрайни,а лошите реакции от тях,ако ги има са бурни.
sunflower,за съжаление точно това ми се случи,както мъжа ми и майка ми казват понякога:Като ще има нещо гадно,то на нас ни се случва най-по-гадното,а и ако въобще нещо хубаво ни се случи това ще е след сума ти време,труд,нерви,пари и т.н.Каква е тази проклетия,незнам! След 5то ИКСИ най-после бременна,с еднояйчни близначки и тъкмо се успокоихме,че вече всичко е наред и: "Всичко вече им е оформено и сега само ще растат"така каза д-ра. В 21г.с. ги загубих поради трансфузионен синдром.Тази вътреболнична инфекция беше много известна тогава,беше в Тина Киркова,даваха я по новините понеже на една жена й беше починало бебето заради това и тя искаше да съди болницата.После гадната инфекция.И още 2 неуспешни ИКСИта след това!Без думи съм вече!

# 5
  • Мнения: 961
Аз съм правила в СЕЛЕНА ЦС, но без упойка. После нищо ми нямаше, чувствах се ок. Да се обади на док и да пита, може да й изпишат други антибиотици.

# 6
  • Мнения: 1 053
здр отново, приятелката ми ходи преглед доктора казал че това е нормално да вдига температура,което за мен изобщо не е така,снимката показала че тръбите са нагънати но пропускат,и на това отгоре генетичен проблем са открили нещо свързано със тробофлибит,риск от износване на плода....изчерпан яйчников резерв....предложил и инсеминация и да си запише час за инвитро и това и казал без много обеснения,явно така е преценил макар аз да не съ много сагласна с това но ....това и казал.IRA2 не се притеснявай всичко ще е наред всички ние тука минаваме през много перипетии но се надявам и за нас един ден да изгрее слънце,и вярвам че това ще е така,аз също се боря за бебче,правих лапаро преди година заради киста 6см.на левия яйчник,уж всичко ок,бебе няма,сума ти хормони излседвания,имунолигични всякакви,и сега пак киста пак на левия яйчник,и пак лапароскопия след 10 дни направо понякога вече сили нямам,но знам че един ден ше стане дано да е скоро.успех на всички

# 7
  • Мнения: 613
Само малка поправка,относно генетичния проблем,нарича се Тромбофилия и се свързва с риск от неизносване на плода.Но и това има решение,изписват за това аспирин протект,фраксипарин и май повече фолиева к-на.Ако наистина при приятелката ти има риск от ИЯР,то тогава да не се мотае,ами да започва с опитите,но не инсеминации,а инвитро.Знам,че когато има нагъване на тръбите това също е проблем,така,че това е първата причина да не прави инсеминации,а втората е,че инсетата имат само 1% успеваемост,докато инвитрото е 20-30%.
Относно кистите,няма ли друго решение например хормонални препарати,или когато ги хващате те са вече много големи и трябва да се оперираш?Аз такива проблеми не съм имала и затова не съм много наясно,но знам,че по принцип,ако една киста е нараснала много и се спука,тогава има риск и за живота ти.
А за температурата,какво е било обяснението на д-ра,като е нормално разяснил ли й е защо това е така?
А за това,че ще успеем просто съм сигурна,просто е въпрос на време,на повечко изследвания,манипулации и т.н. Много е важно и на какъв лекар си попаднал,дали ще те мотае много или наистина ще види нещата от всички страни и ще действа адекватно. Hug 

# 8
  • Мнения: 1 053
ЗДР.пила сам хромонални препарати но не се повлиява това е че не расте кистата стои на едно полжение и предната пак така,пална е с вода не е ендрометриозна,мен ме съмнява че при предната лапароскопия не е изчистена както трябва затова е рецидивирала пак,сега ще направя пак лапаро и дано не се появява.а относно моята приятелка и аз мисля като теб,тя има и висок пролактин и това е проблем също,но и казах да чуе мнение и на втори лекар,защото с този изчерпан яйчников резер мисля че инсеминация не е удачен вариянт.за темературата казал че е нормално,което според мен изобшо не е така,тя си беше наумила да му зададе доста въпроси,но той изобщо много набързо и обеснил и тя беше малко разочарована че не и е обърнал нужното внимание но това е за момента.

# 9
  • Мнения: 613
Съжалявам много за твоите перипетии,дано сега обърнат повече внимание и да махнат завинаги гадната киста! Mr. Green
Твоята приятеелка задължително трябва да потърси и 2ро и дори 3то мнение и то от лекар,който се занимава с точно такива случаи.Сещам се за един такъв,за който казват,че е най-големия специалист при такива случаи,това е д-р Владимиров.Надявам се знаеш за него,със сигурност,ако някой ще и помогне,това е той.
Успехи и на двете ви! Hug

Общи условия

Активация на акаунт